Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 27d. 23:14

Gražina Baikštytė: „Skirtumas tarp nūdienos barų kultūros ir mano jaunystės laikų – labai didelis“

Gražina Baikštytė
Viganto Ovadnevo nuotr. / Gražina Baikštytė

Niekas nepaneigs, kad žinoma Lietuvos teatro ir kino aktorė Gražina Baikštytė (61) tiesiog žaižaruoja grožiu. Jaunatviškai atrodanti moteris kalbėdama apie barų ir kavinių kultūrą pabrėžė, kad šiuolaikiniai ir jos jaunystės laikais egzistavę klubai ir kavinės skiriasi it diena ir naktis. Mat nebeliko tokių vietų, kuriose ji galėtų leisti laiką su bendraminčiais.

Portalui Žmonės.lt ketvirtadienio vakarą sutikus aktorę su bičiuliu Piotru Gerasimovičiumi naujai atsidariusiame restorane ir vyno rūsyje „Terrano“, ji patikino: „Šiandien čia esu dėl dviejų priežasčių. Viena jų – tai vienas iš paskutinių šiltų vakarų. Kitais žodžiais tariant, aš sau dar mėginu pratęsti vasarą, nes grįžusi po atostogų Ispanijoje ir Prancūzijoje dar vis nenoriu susitaikyti, kad į Lietuvą atėjo šaltasis metų laikas. Žodžiu, bandau save apgauti. O kalbant apie restoraną, kol kas nežinau, ar ši vieta taps mano mėgiamu restoranu“, – dvejonę išsakė G.Baikštytė.

Viganto Ovadnevo nuotr./Gražina Baikatytė
Viganto Ovadnevo nuotr./Gražina Baikštytė

Žinoma aktorė patvirtino, kad šiais laikais barai, restoranai, kavinės ir klubai nė iš tolo neprimena jos jaunystės laikais gyvavusių pasilinksminimo vietų. Juk jose, prisimena aktorė, ošė ne sintetinė, o gyva muzika, susitikę smagiai čiauškėjo bendraminčiai, o į tokią vietą atvykęs jausdavaisi itin saugus.

„Žinokite, labai dideli skirtumai tarp nūdienos barų kultūros ir mano jaunystės laikų. Visų nė neišvardinsiu. Tačiau tuo metu gyvavo toks muzikos klubas „Langas“ („Langas“ – legendinis Vilniaus meninės muzikos klubas, pirmasis klubas grojęs gyvą muziką. Veiklą pradėjo 1992 metais – aut. past.), o jame rinkdavosi melomanai. Mes ir klausydavome muzikos, ir bendraudavome, ir išgerdavome. Žodžiu, buvo pats idealiausias variantas pasilinksminti. Kiek vėliau Žilvinas Žvagulis įkūrė „Muzikinį angarą“, kuriame irgi esu praleidusi daug laiko. Man ten patiko, nes jaučiausi saugiai ir buvau savų tarpe“, – prisiminimais dalijosi G.Baikštytė.

Tiesa, moteris prisiminė ir tai, kad panašiu metu įsikūrė dar vienas muzikinis baras – „Brodvėjus“. Tačiau pastarąjį aktorė greitai „nurašiusi“, nes ilgainiui jis tapo nemielu. Be to, kartą jos su vyru nė neįleido į vidų.

„Brodvėjus“, iš visų įkurtų muzikos klubų, man mažiausiai patiko. Na, pradžioje jis buvo toks, koks mums patinka, o vėliau, galiu pasakyti, tapo visai nebe mūsiškas. Atsimenu tokį įvykį, kuomet manęs su vyru į jį net neįleido, tačiau nebeprisimenu priežasties. Rodosi, kad mano vyro plaukai per ilgi buvo ar jis kažką ne taip pasakė... Man tokie dalykai visiškai nesuprantami. Tad ilgainiui dingo noras ten išvis lankytis“, – nemalonų atvejį prisiminė aktorė.

Gražina pripažino, kad visais laikais ji turėjusi mėgiamą kavinę ar barą, tačiau pastaruoju metu sostinėje širdžiai mielo baro ji vis nerandanti. Moteris prisipažino, kad pagalvojus apie sostinėje esančius barus jai net prapuola noras išvis eiti iš namų.

„Visuomet turėjau kažkokį savo mylimą klubą ar barą. Pirmiausia eidavau ten, kur groja muzika bei renkasi mano bendraminčiai. Anais laikais tokių visuomet būdavo. Šiandien man nėra jokio noro niekur eiti. Ir aš nemanau, kad noro neturiu, nes mano amžius nebe tas. Jeigu atrasčiau tokią vietą, kurioje malonu būti, metai nebūtų kliūtis. Vilniuje tokio nėra nė vieno“, – su nostalgijos prieskoniu balse kalbėjo moteris.

Aktorė pridūrė, kad, „tiesą pasakius, ji visiškai nesuprantanti šiuolaikinių klubų“, kuriose masė žmonių klausosi ne muzikos, o kakofonijos: „Man pačiai iš smalsumo teko porą kartų užsukti į tokį tipinį klubą, kokių dabar daug... Galiu pasakyti, kad patekau į sau svetimą terpę. Man nesuvokiama, kuomet groja ne muzika, o kažkokia kakofonija, šviesos mirga, žmonių masė, o tam, kad nusipirktum vieną kokteilį, turi ilgiausiai prastovėti eilėje prie baro. Na, tai tikrai ne man“, – pokalbį baigė G.Baikštytė.

Viganto Ovadnevo nuotr./Gražina Baikatytė su bičiuliu Piotru
Viganto Ovadnevo nuotr./Gražina Baikštytė su bičiuliu Piotru Gerasimovičiumi

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką