Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į „Auksinius svogūnus“ L.Karalius atvykti nepabūgo

Linas Karalius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Akimirka iš „Auksinių svogūnų apdovanojimų“ ceremonijos
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienio vakarą per TV3 vyko, Marijono Mikutavičiaus žodžiais, demokratija tiesioginiame eteryje – jubiliejiniai, dešimtieji, „Auksiniai svogūnai“. Juose pasekta pasaka apie „Krizę stebuklų karalystėje“.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Auksinių svogūnų“ apdovanojimų vedėjai – aktorė Agnė Grudytė-Guobienė, žurnalistas, dainininkas M.Mikutavičius ir TV3 televizijos balsas Vytautas Tulevičius.

Didžiausias kankinys – L.Karalius

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Akimirka iš „Auksinių svogūnų apdovanojimų“ ceremonijos
D.Grybauskaitė-Neda

Laidos metu įteikti apdovanojimai dešimčiai nominacijų nugalėtojų. Apdovanojimų kategorijos: „Metų mokslininkas“, „Metų kankinys“, „Metų studentas“, „Metų vargdieniai“, „Metų frazė“, „Metų filmas“, „Metų operacija“, „Metų sugrįžimas“, „Metų dublis“ ir portalo delfi.lt išrinktas „Liaudies balso svogūnas“.

Renginio metu žiūrovai buvo raginami dalyvauti velykinėje prisikėlimo akcijoje, pirmajame Lietuvos istorijoje referendume tiesioginiame eteryje – referendume „Dėl Arūno Valinsko sugrąžinimo į pramogų pasaulį“. Pasak laidos vedėjų, jei būtų sulaukta 300 000 šią idėją palaikančių skambučių, A.Valinskas iš politikos grįžtų į normalų gyvenimą.

Metų filmo nominacijoje laimėjo Algimantas Salamakinas ir jo automobilis „Lexus“ už vaidmenį filme „Greiti ir įsiutę 45“. Atsiimti apdovanojimo A.Salamakinas neatvyko – vietoj jo scenoje pasirodė seimūnas Antanas Nedzinskas. Parlamentaras nuo scenos rėžė painią kalbą apie gražų gyvenimą.

Renginyje tradiciškai skambėjo daug politizuotų kūrinių, scenoje pasirodė ministras pirmininkas Andrius Kubilius, kurį įkūnijo Deivis, ir netgi prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ją įkūnijo dainininkė Neda, visas Seimas, Seimo pirmininkė Irena Degutienė...

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Akimirka iš „Auksinių svogūnų apdovanojimų“ ceremonijos
V.Tulevičius - stebuklų karalystės veidrodis. 

Metų kankinio nominacijoje varžėsi Artūras Zuokas, Saulius Stoma ir Linas Karalius. Mažai kas nustebo dėl laimėtojo – juo tapo „už fizines kančias, patirtas negalint lankyti Seimo posėdžių, kai jį įkalinti laikė Arūno Valinsko nusamdyti Tailando transvestitai“, seimūnas L.Karalius.

„Dabar turėčiau kažką pajuokauti... Atsiimat šį apdovanojimą man visai nelinksma ir tikrai nenoriu palinkėti nė vienam savo kolegų patirti, ką teko patirti man, kad atsiimčiau šį apdovanojimą. Du mėnesius palaikiau save šiomis išmintimis, kad tai, kas mūsų neužmuša, padaro mus stipresnius, tai, kas vyksta, vyksta į gera. Šis apdovanojimas – geras ženklas, kad galų gale aš suprasiu, kur esu, ir pasitaisysiu“, – kaip iš tribūnos kalbėjo L.Karalius.

„Jeigu mūsų neužmuša transvestitai, tai mus padaro vyrais“, – L.Karaliui replikavo M.Mikutavičius.

„Olialia pupytės“ nugalėjo net A.Kubilių

Metų frazės nugalėtoja tapo Dalia Teišerskytė. Seimūnė nugalėjo tokius konkurentus kaip D.Grybauskaitė ir A.Kubilius.

„Beprotiškai didžiuojuosi, kad per mane Lietuva sužinojo, jog didžiausia jos vertybė yra žmogus – ne deimantai, nei nafta, ne oligarchai, o žmonės, dirbantys Lietuvoje. Su didžiausiu džiaugsmu priimu šį apdovanojimą kaip didelė nacionalinė vertybė“, – kalbėjo D.Teišerskytė.

M.Mikutavičius moteriai įteikė ne tik apdovanojimų simbolį svogūną, bet ir D.Teišerskytės paveikslą, kurį neva atgabeno iš Luvro.

Metų vargdiene buvo išrinkta Asta Baukutė, nes „tiek metų mokėsi aktorinio meistriškumo, o tik patekusi į Seimą gavo patį prasčiausią vaidmenį“.

„Per pusantrų metų buvau televizijos užmiršta, ačiū už parodytą dėmesį“, – sakė finansų ministrę Ingridą Šimonytę ir bankininką Romualdą Visokavičių įveikusi A.Baukutė. Seimo narė taip pat pažadėjo ateiti kasmet atsiimti apdovanojimo, jei dėl to būtų išgelbėta bent viena gyvybė: galgi tas išgelbėtas vaikas bus naujasis Čiurlionis...

„Sutinku, esu prikalta kaip vargdienė. Atleiskit, sušelpkit...“ – monologą baigė politikė. 

Po šio apdovanojimo į sceną išėję Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė apdainavo visus A.Baukutės ir jos vyro Kęstučio Rupulevičiaus nuotykius: paminėjo ir nuverstą šviesoforą, ir „rozetes“, ir alkaną šunį... Po šios dainos M.Mikutavičius A.Baukutei pateikė dar vieną staigmeną – įteikė šviesoforą.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Akimirka iš „Auksinių svogūnų apdovanojimų“ ceremonijos
A.Grudytė-Guobienė ir M.Daščenka (dešinėje)

Netikėtai Metų operacijos laimėtojomis tapo „Olialia pupytės“ „už pirmą sinchronišką pasididinimą“. Šviesiaplaukės nugalėjo netgi į šį apdovanojimą pretendavusius A.Kubilių ir buvusį sveikatos apsaugos viceministrą Artūrą Skiką.

Už visas „Olialia pupytes“ atsiimti apdovanojimo atėjo grupės narė Marina Daščenka. Pasak M.Mikutavičiaus, „pupytės“ galėtų A.Kubiliui duoti vertingų patarimų, kaip padidinti nacionalinį biudžetą, nes merginoms didinti daiktus sekasi puikiai.

Pasaką apie Raudonkepuraitę, pensininkę senelę ir kultūros ministrą vilką sekė dainininkės Mia ir Birutė Dambrauskaitė. Apie nacionalinį stadioną, homoseksualų eitynes ir kitas Lietuvos aktualijas dainavo Deivis.

K.Prunskienė dar kartą eis į prezidentus?

Metų mokslininku pretendavo tapti Vilniaus savivaldybės meras Vytautas Navickas, šunelį Pipirą pražudęs Svajūnas Beniukas ir Seimo narys Aleksandras Sacharukas. Pastarasis ir atsiėmė apdovanojimą.

„Visi nors vieną kartą nori pabūti karaliumi ir aš pabuvau“, – teisinosi trylika kartų su L.Karaliaus kortele balsavęs A.Sacharukas. Politikas dar pridūrė nenorintis, kad A.Valinskas paliktų Seimą.

Vėliau M.Mikutavičius, Mia ir Eduardas Kaniava dainavo apie naivią mergaitę, norinčią susipažinti su turtingu seimūnu. 

Balsavimas dėl A.Valinsko grąžinimo į pramogų pasaulį vyko vangokai: praėjus daugiau nei pusei renginio sulaukta apie keturių tūkstančių skambučių.

Metų dublio nominacijoje konkuravo buvęs monetų kalyklos vadovas Jonas Valatka, politikai Kazimira Prunskienė ir Vidmantas Žiemelis. Prizą atsiėmė du kartus agente pripažinta ir du kartus išteisinta K.Prunskienė. Moteriai šis apdovanojimas leido prisiminti, kad kadaise ji buvo žemės ūkio ministrė. K.Prunskienė taip pat pažadėjo, kad galbūt dar kartą balotiruosis į prezidento postą.

Metų studentu pretendavo tapti savamokslis chemikas L.Karalius, „kuris taip nustojo vartoti alkoholį, kad net jo formulę užmiršo“, buvęs premjeras Gediminas Kirkilas, „iš kurio buvo atimta ne tik premjero kėdė, bet ir aukštojo mokslo diplomas“, bei A.Valinskas, „kuris vidurinę mokyklą baigė su raudonu diplomu, o Seimo pirmininko mokslus – eksternu“.

Prizą teko atsiimti A.Valinskui. Seimo narys, kaip ir visada, neieškojo žodžio kišenėje. „Ten, kur aš augau, buvo tokia patarlė: „Kad ir kiek š... cukrum barstysi, vis tiek jo valgyt negalėsi“, – pasiklausęs kolegų kalbų tarė A.Valinskas.

Metų sugrįžimo nominacijoje konkuravo Henrikas Daktaras, Gediminas Vagnorius ir nekilnojamojo turto kainos. Kainų burbulą išpranašavęs Raimundas Kuodis atsiėmė prizą už praeities laikus menančias kainas.

Liaudies balso nominacijoje buvo įvardyti D.Grybauskaitė, L.Karalius ir diržus paraginęs susiveržti A.Kubilius. Jis ir sulaukė daugiausia balsų.

Renginio metu surinkta mažiau nei planuota – 4 500 litų. Pinigai, atskaičius mokesčius, atiteks labdarai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką