Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 12d. 15:46

Į misiją Mozambike išvykęs Merūnas Vitulskis: „Pinigų ir saldainių vaikams tikrai nevešiu“

Merūnas Vitulskis ir Virginija Kochanskytė išvyko į  Mozambiką
UNICEF nuotr. / Merūnas Vitulskis ir Virginija Kochanskytė išvyko į Mozambiką

Dainininkas Merūnas Vitulskis ir UNICEF Geros valios ambasadorė, aktorė Virginija Kochanskytė šeštadienį išvyko į misiją vienoje skurdžiausių pietryčių Afrikos valstybių – Mozambiką. Į kelionę dalyviai leidosi rimtai pasiruošę ir nusiteikę optimistiškai.

M.Vitulskis prasitarė, kad pasirengimas ilgai lauktai ir atsakingai misijai kainavo ne tik pastangų, bet ir sveikatos: „Vykstant į tokį kraštą būtina pasiskiepyti. Tad aš gavau net šešias skirtingas vakcinas ir kai kurios pasireiškė tikrai stipriai – kelias dienas jaučiausi gan silpnai, kosulys, sloga kamavo, kaulus laužė. Bet, kaip suprantu, taip kartais būna. Tad stengiausi per daug nesureikšminti.“

Paklaustas ar jau pasirengė kelionei ir kas įrašyti pirmaisiais numeriais daiktų, kurių nevalia pamiršti, sąraše, dainininkas vėl užsiminė apie sveikatą: „Man svarbiausia nepamiršti citramono. Žinau savo organizmą ir tai, kaip kartais vargina galvos skausmai, migrena. Kai jie prasideda jau niekas nebedžiugina ir kažką veikti būna labai sunku.“

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Merūnas Vitulskis
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Merūnas Vitulskis

„Dar nuo skautų laikų atsimenu, kad nėra kito tokio nepakeičiamo įrankio kaip peilis – jis taip pat mano sąrašo viršūnėje. O daugiau – bus kaip bus, nemanau, kad kažkokių daiktų turėtų pristigti. Svarbiausia sveikata ir teisingas nusiteikimas. Daug galvoju apie tai, kaip viskas klosis, ką sutiksiu, pamatysiu, koks grįšiu“, – prieškelioniniais pamąstymais dalinosi Merūnas.

Tiesa, Merūno lagamine užteko vietos ir lauktuvėms: „Puikiai suprantu, kad vykstame į šalį, kur pinigai ar saldainiai gali padaryti daugiau žalos nei naudos ar net įžiebti nesutarimus tarp vaikų. Todėl lauktuvėms rinkausi tai, kas telkia bendrai, komandinei veiklai ir kūrybai – penkis odinius kamuolius, geros kokybės piešimo reikmenų, spalvinimo knygelių“, – savo pasirinkimą motyvavo dainininkas.

Tuo tarpu misijų senbuvė aktorė Virginija Kochanskytė sako, kad tokios misijos visada kelia vidinį jaudulį: „Negali tokiems dalykams būt pasiruošęs ir nejausti jaudulio. Tai vėl naujas, vėl kitoks iššūkis ir kiti laukiantys žmonės. Jei sakyčiau, kad jau žinau, kaip viskas bus, – meluočiau. Nežinau. Ir dėl to džiaugiuosi“.

UNICEF nuotr./Virginija Kochanskytė Haityje
UNICEF nuotr./Virginija Kochanskytė

Mozambikas – viena vargingiausių pasaulio valstybių, pagal pragyvenimo lygį užimanti 178 vietą iš 187 šalių. Skaičiuojama, kad ten daugiau nei pusė žmonių gyvena ties skurdo riba arba žemiau jos. Mozambike yra ir vienas didžiausių pasaulyje vaikų iki penkių metų mirtingumo lygis.

Kiekvienais metais dėl maliarijos, prastos mitybos, kvėpavimo takų infekcijų, ŽIV/AIDS, prastų gimdymo sąlygų, viduriavimo 26 000 gimusių vaikų neišgyvena iki pirmo mėnesio, 55 000 vaikų nesulaukia savo pirmojo gimtadienio ir 85 000 – savo penktojo gimtadienio. Šalies rykštė – daugiau nei 2 milijonai našlaičių. 

Į misiją išvykę dalyviai savaitę praleis vienoje skurdžiausių Mozambikų provincijų – Tete.

Paaukoti Mozambiko vaikams galima jau dabar. UNICEF primena, kad skambindami trumpuoju numeriu 1891 (1,45 €), išgelbėsite vieno vaiko gyvybę, skambindami 1892 (2,90 €) – dviejų vaikų gyvybes. Daugiau paaukoti galima užsukus į internetinę svetainę www.unicef.lt 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:15
00:57
15:37

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką