Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 14d. 20:04

UNICEF renginyje – Malavio vaikų skurdui neabejingi garsūs žmonės

Vakaro svečiai
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Vaida Bičkutė, Ričardas Doveika, Donatas ir Veronika Montvydai su dukra Adele, Gerda ir Andrius Žemaičiai

Šeštadienio vakarą šimtai žmonių vardan bendro tikslo susitiko neįprastoje Vilniaus lokomotyvų depo erdvėje. Dainininkai, aktoriai, verslininkai rinkosi į UNICEF paramos vakarą „Už kiekvieną vaiką“, šįkart skirtą padėti Malavyje gyvenantiems vaikams.

Paramos koncerto raudonu kilimu žengė UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė-Staniulėnė, kunigas Ričardas Doveika, dainininkas Donatas Montvydas ir Veronika Montvydienė su dukra Adele, dizaineris Aleksandras Pogrebnojus, aktorė Redita Dominaitytė, aktorė Eglė Jackaitė, TV „gelbėtoja“ ir atlikėja Gerda Žemaitė su vyru, prodiuseriu Andriumi Žemaičiu, aktorė Valda Bičkutė, aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė su šeima, sporto treneris Jeanas Claude'as Edorhas su šeima, dizainerė Monika Kazakevičiūtė-Kriščiūnienė ir Jonas Kriščiūnas, verslininkai Sigitas ir Natalija Martinavičiai bei daugelis kitų.

15min pasiteiravo vakaro svečių, kam, jų nuomone, šiuo metu labiausiai reikia pagalbos ir kokiais būdais galima prisidėti prie jų gerovės kūrimo.

Donatas Montvydas svarstė, kam svarbiau padėti – ar geriantiems žmonėms, ar vaikams, neturintiems maisto.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Donatas ir Veronika Montvydai su dukra Adele
Luko Balandžio / 15min nuotr./Donatas ir Veronika Montvydai su dukra Adele

„Manau, kad vaikai yra jautriausia tema dėl to, kad jie yra priklausomi nuo kitų žmonių, jie negali dirbti, negali užsidirbti. Manau, kad mes, suaugę, privalome pasirūpinti vaikais, kurie negali pasirūpinti savimi. Aš nebūtinai kalbu apie UNICEF Afrikos vaikus, mes turime savo vaikus. Manau, kad skleisti žinutę yra labai svarbu, o šį vakarą tai ir bus daroma“, – 15min sakė D.Montvydas.

Sandros Daukšaitės-Petrulėnės nuomone, pažeidžiamiausi yra vaikai ir seneliai, kurie negali patys savimi pasirūpinti.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Sandra Daukšaitė-Petrulėnė su šeima
Luko Balandžio / 15min nuotr./Sandra Daukšaitė-Petrulėnė su šeima

„Aš manau, kad pagalba ir supratimas jiems reikalingi labiausiai. Aš pati esu mama ir kai matau gatvėje verkianti vaiką, plyšta širdis. Norisi prie jo prieiti, paguosti ir paklausti, kas atsitiko. Kalbant apie šitą renginį – negali likti abejingas. Kiekvienam žmogui reikalinga pagalba, tik ne visada sustojame ir turim laiko. Aplink mus yra pilna žmonių, kuriems reikia ištiesti ranką, paklausti, kaip gyveni ir nusišypsoti“, – sakė S.Daukšaitė-Petrulėnė.

Redita Dominaitytė teigė, kad pagalbą reikia suteikti visiems, kuriems jos trūksta – nesvarbu, ar tai vaikai, ar suaugę žmonės, ar beglobiai gyvūnai, ar... kultūra.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Redita Dominaitytė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Redita Dominaitytė

„Ypač Lietuvoje yra tikrai daug socialiai remtinų ir šeimų ir vaikų. Aplink mus yra labai daug žmonių, kuriuos kartais tiesiog reikia palaikyti už rankos. Bet pagalbos reikia labai daug kam, net kultūrai, ir tai taip pat labai reikia pagalbos“, – įsitikinusi R.Dominaitytė.

Eglė Jackaitė teigė, kad pagalba reikalinga kiekvienam, kuris liūdi, verkia, ar yra vienišas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Eglė Jackaitė su sūnumis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Eglė Jackaitė su sūnumis

„Kiekvieno žmogaus gyvenime ateina metas, kai esame nelaimingi ir tai yra natūrali būsena. Kai žemėje yra nors vienas liūdintis, alkstantis, nelaimingas vaikas, negalima likti abejingiems. Man visada norisi prieiti, priglausti, apglėbti ir jį nuraminti. Nebūkime abejingi. Aš pati globoju keletą vaikų ir šeimų. Kiti jau užaugę, iš globos namų...“, – atviravo E.Jackaitė.

Aleksandras Pogrebnojus teigė, kad, jo manymu, pagalbą labiausiai reikia suteikti benamiams, paliktiems tėvų vaikams ir žmonėms, kuriuos ištiko įvairios krizės gyvenime.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Aleksandras Pogrebnojus
Luko Balandžio / 15min nuotr./Aleksandras Pogrebnojus

„Gerai, kad yra organizacijos, kurios tuo užsiima, nes valstybė, jeigu jos nespausime, užmirš, kad reikia kažkam padėti. Aš per savo gimtadienį į benamių namus vežu maistą, paskutinį kartą vežiau kojines. Mano gimtadienis yra sausio mėnesį, o tuo metu būna labai šalta. Tai nėra nieko globalaus, bet jeigu kiekvienas tai padarytų, jau būtų šis tas“, – šypsojosi A.Pogrebnojus.

Gerda Žemaitė teigė, kad Lietuvoje pagalba reikalinga daugeliui žmonių – šiuo metu gyvename ypač sudėtingais laikais.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gerda Žemaitė (kairėje) ir Andrius Žemaitis (dešinėje)
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gerda Žemaitė (kairėje) ir Andrius Žemaitis (dešinėje)

„Šiuomet žmonėms trūksta pinigų elementariems dalykams. Kalbant apie finansinę pagalbą, aš manau, kad jos reikia didžiajai daliai žmonių. Aš savo darbe matau labai daug vaikų, kuriems reikia pagalbos ir labai dažnai keliu klausimą, kodėl vaikų namuose jų gyvena tiek daug, kai biologiniai tėvai yra gyvi. Mes turime suremti pečius ir šią problemą spręsti iš esmės. Mes turėtume susivienyti ir bandyti spręsti problemas ne tik labdaros akcijų metu. Visi kartu turime kovoti ir ieškoti sprendimo būdų“, – kalbėjo G.Žemaitė.

TAIP PAT SKAITYKITE: UNICEF koncertas „Už kiekvieną vaiką“: jaudinančios istorijos ir žvaigždžių dainos

Apie UNICEF

UNICEF Lietuva yra vienas iš 34 UNICEF nacionalinių komitetų, esančių išsivysčiusiame pasaulyje. Lietuvoje UNICEF siekia užtikrinti vaiko teises, siekti palaikymo bei kaupti lėšas vaikų projektams visame pasaulyje. UNICEF finansuojamas tiktai savanoriškomis individų, verslo, fondų ir vyriausybių kontribucijomis.

UNICEF projektą „Už kiekvieną vaiką“ globoja Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. UNICEF Misija Malavyje – tai septintasis UNICEF ir TV3 bendradarbiavimo vaisius, skirtas pasaulio vaikams.

UNICEF veiklą galite sekti ČIA.

Aukoti galima numeriu 1469. Siųskite žinutę su žodžiu VAIKAMS. Tik 10 centų per dieną (3 eurai per mėnesį) gali išgelbėti vaiko gyvybę.

TAIP PAT SKAITYKITE: 15min studijoje – iš UNICEF misijos Malavyje grįžę Jazzu ir Donatas Montvydas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką