Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 16d. 09:33

Inetos Stasiulytės ir Deivido Meškausko namuose sužibo eglė: po žaliaskare – pirmagimė Marija

Inetos Stasiulytės namuose sužibo eglė
Juliaus Kalinsko ir 15min nuotr. / Inetos Stasiulytės namuose sužibo eglė

Šiemet švenčių laukimas Inetos Stasiulytės ir Deivido Meškausko namuose – išties labai ypatingas. Spalio pradžioje pasipildžius nauju šeimos nariu – jųdviejų pirmagime Marija – viskas užsipildė šiluma, ramybe, neapsakomu jaukumu. Ramybe alsuojantys namai pakoregavo ir namuose sužibusios eglės spalvą – šiemet ji švelniai balta.

Eglė šeimos namuose sužibo pirmąją žiemos dieną, o ši tradicija tęsiasi jau ne vienerius metus. Ypač todėl, jog gruodžio 3-iąją gimė I.Stasiulytės dukra Upė – taip šventinė nuotaika tik padvigubėja.

Dar viena tradicija – tik gyva eglė. „Kitaip savo švenčių neįsivaizduojame – gyva eglė yra labai svarbus Kalėdų akcentas. Bandėme egles sodinti kieme, tačiau tik viena prigijo“, – 15min pasakoja Ineta.

Tiesa, šiemet į namus pargabenta eglė pateikė nemažą staigmeną – net dešimt boružėlių. Ineta juokdamasi pasakoja, kad radusi pirmąją visai apsidžiaugė, tačiau skaičiuojant septintąją darėsi vis neramiau.

Asmeninio albumo nuotr. /Inetos Stasiulytės ir Deivido Meškausko eglėje „apsigyvenusios“ boružės
Asmeninio albumo nuotr. /Inetos Stasiulytės ir Deivido Meškausko eglėje „apsigyvenusios“ boružės

„Supratau, jog situacija nebe tokia juokinga – net baisoka. Gyviai puola namus, – juokiasi Ineta. – Su dukra svarstėme, ką reikės daryti, nes tikrai nenorime jų pasileisti į lauką. Panašu, kad reikės auginti.“

Vis dėlto vienas dalykas šeimoje kasmet keičiasi – tai eglutės papuošimas. Ineta 15min pasakoja kiekvienais metais besistengianti nustebinti ne tik save, bet ir šeimos narius, tad tų pačių papuošimų antrus metus iš eilės tikrai neišvysi. Praėjusiais metais eglė „nusidažė“ raudonai, o šiemet norėjosi žiemiškos ir švelnios aplinkos – Ineta kalėdinę eglė papuošė baltais žaisliukais.

„Svarbiausia, Deividas man duoda absoliučią laisvę puošti eglę vienai, o aš tuo labai džiaugiuosi – niekas nesikiša, nereguliuoja (juokiasi). Ir jam pačiam taip smagiau. Upė irgi kol kas neprisideda, nes sako, kad eglė duria, bet šiemet patikrino, kad nėra jau taip blogai, tad yra vilties, kad kitąmet kartu puošime“, – juokiasi Ineta.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ineta Stasiulytė su dukra
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ineta Stasiulytė su dukra

Sužibusi eglė namus užpildė laukta šventine nuotaika, ypač jog pasidžiaugti Kalėdų eglute šiemet pavyksta dažniau nei įprastai. „Anksčiau pasipuošdavau eglę ir jos nei matydavau, nei ką. Išvažiuodavau anksti ir grįždavau vėlai, o dabar galiu namuose pabūti daugiau. Labai smagu ir jauku“, – šypteli I.Stasiulytė.

Žinoma, didžiausią džiaugsmą namuose kuria naujasis šeimos narys – spalio pradžioje gimusi Inetos ir Deivido pirmagimė Marija. „Kiekvieną rytą labai miela pamatyti ją prabudusią, nes labai šypsosi. Šypsenėlė mūsų. Labai miela, kad turime dar vieną gyventoją“, – šypsosi Ineta.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Šventiški Inetos Stasiulytės namai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Šventiški Inetos Stasiulytės namai

Tradicijas šeima puoselėja ir švenčių metu. Jau daugelį metų Ineta su šeima vyksta pas sesę, kur susirenka gausi giminė. Jau tapo įprasta ir Kalėdų dieną visiems susėsti, išsidalinti dovanas, tada garsiai įsijungti kalėdinę muziką ir tikrinti, ką gi Senelis bus atnešęs.

Nepakeičiamų dalykų gausu ir ant stalo. „Mūsų babytės daro tokias virtas bulves, jas pamirko sėklų, grūdų, kanapių apvalkale, tai jų labai laukiu. Deividas jau pasvajoja apie babyčių kepiamus kūčiukius“, – šypteli Ineta.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Šventiški Inetos Stasiulytės namai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Šventiški Inetos Stasiulytės namai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Šventiški Inetos Stasiulytės namai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Šventiški Inetos Stasiulytės namai

Skaičiuojant paskutines 2018-ųjų metų dienas įprasta ir susimąstyti, kas gi šiemet įvyko. Inetai galvoti ilgai nereikėjo – šie metai išties buvo nuostabūs, dosnūs, tačiau ypač ją nustebino prasiplėtęs ratas naujų, gera linkinčių žmonių.

„Metų pabaigoje aš dažniausiai susimąstau, su kokiais žmonėmis susipažinau, su kuo tęsiau bendravimą. Tad taip ir Naujuosius metus švenčiu – visiems skambinu ir dėkoju, nes aplinkui save mačiau tik daug meilės, palaikymo.

Kai man pasako, kokie lietuviai susiraukę, nepatenkinti, aš nesuprantu, nes tokių žmonių nematau. Arba nepasitaiko sutikti. Gal ir nuo mūsų pačių priklauso, ką skleidžiame ir ką pritraukiame. Tad ir kitiems palinkėčiau daugiau galvoti apie kitus. Nes kai rūpinamės kitais, juos mylime, Visata mus apdovanoja visa didžiausia gausa, kokia tik įmanoma“, – linki I.Stasiulytė.

TAIP PAT SKAITYKITE: I.Stasiulytė ir D.Meškauskas Balyje atostogavo jau trise: „Sulaukę dovanos iš dangaus, planų nekeitėme“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką