Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 gruodžio 3d. 09:00

Inga Stumbrienė su mama ir vaikais žiemą pasitiko pindami advento vainikus

Inga Stumbrienė su mama Laima Paksiene ir vaikais Estela bei Gabrieliumi, Jūrate bei Justina Ieva Steponavičiūtės
Renginio organizatorių nuotr. / Renginio akimirka
Pirmąjį žiemos savaitgalį žinomi šalies žmonės susitiko kalėdinėse dirbtuvėse. Jų metu salono „Step by Step Flowers“ įkūrėja Laimutė Steponavičienė drauge su dukromis, garsiomis manekenėmis, Jūrate bei Justina Ieva Steponavičiūtėmis padėjo susikurti ir pasigaminti advento vainikus.

Kad advento vainiko pynimai gali būti puiki pramoga ir proga prasmingai praleisti laiką su šeima įsitikino verslininkė Inga Stumbrienė, atvykusi su mama Laima Paksiene ir vaikais Estela bei Gabrieliumi.

Popietę puikiai praleido ir kiti garsūs žmonės, į renginį atvykę su atžalomis: balerina Olga Konošenko, atlikėja Diana Dargienė, verslininkė Nora Lapinskienė, dizainerė Milda Bordeaux ir kiti.

Savo kūrybiškumą pademonstravo ir muzikantas Aras Vėberis. Jis advento vainiką pynė drauge su mylimąja Martyna Kerbedytę, kol vežimėlyje saldžiai snaudė judviejų sūnus Nojus.

Renginio organizatorių nuotr./Martyna Kerbedytė ir Aras Vėberis su sūnumi
Renginio organizatorių nuotr./Martyna Kerbedytė ir Aras Vėberis su sūnumi
Renginio organizatorių nuotr./Diana Dargienė su dukra
Renginio organizatorių nuotr./Diana Dargienė su dukra

Advento vainiko simbolika

Adventas – tai laikotarpis, siejamas su krikščionybe. Jo metu laikomasi rimties, pasninkaujama. Tai – susikaupimo periodas, kuomet apsivalo kūnas ir laukiame gimstančio Jėzaus. Adventas prasideda likus keturioms savaitėms iki Šv. Kalėdų.

Su šiuo laikotarpiu glaudžiai siejamos nuo senų senovės įsišaknijusios mūsų senolių tradicijos. Viena jų – advento vainikas, tapęs neatsiejama ikikalėdinio laikotarpio dalimi. „Apvali advento vainiko forma simbolizuoja pradžios ir pabaigos nebuvimą, vienybę, o svarbiausia – šilumą bei šviesą skleidžiančią saulę.

Renginio organizatorių nuotr./Nora Lapinskienė
Renginio organizatorių nuotr./Nora Lapinskienė

Tai – gyvybė ir atsinaujinimas, amžinybė. Kaip žinia, advento vainikas puošiamas 4 žvakėmis.

Trys jų – violetinės, viena – rožinė. Violetinė spalva siejama su atgaila, o rožinė – džiaugsmingumu. Beje, kai kur randama teorijų, jog vainiką visgi reikėtų puošti penkiomis žvakėmis“, – pasakojo L.Steponavičienė.

Advento vainiką gali nusipinti kiekvienas, tačiau, pasak jos, savo fantaziją reikia išlaisvinti laikantis tam tikrų taisyklių. „Priemonės, reikalingos tradiciniam Advento vainikui: šienas, tvirtesnis siūlas, plonesnė vielutė, eglės ar pušies šakelės, gali būti sąmanos, 4 žvakės, žirklės, jei turite – karšti klijai, dekoro priemonės pagal Jūsų skonį, jei reikia – dekoratyvinės juostelės, kaspinai.

Mes, floristai, visuomet teikiame pirmenybę augalams, kuriuos galite rasti tiesiog gamtoje: kankorėžiai, kaštonai, gilės, medžio drėvė, tošis, uogos, riešutai, įvairios medžių, krūmų šakelės. Žinoma, tam reikėtų pasiruošti iš anksto.

Renginio organizatorių nuotr./Laima Paksienė su anūku Gabrieliumi
Renginio organizatorių nuotr./Laima Paksienė su anūku Gabrieliumi

Derėtų nepamiršti ir egzotinių uogų, vaisių, pvz., galite iš anksto susidžiovinti tiesiog apelsino, mandarino griežinėlius, kurie nuostabiai dera kartu su cinamono lazdelėmis ar anyžiumi (savo forma primena žvaigždutes).

Svarbu nepamiršti, kad ne visada daugiau yra geriau“, sakė L.Steponavičienė. Ji įsitikinusi, kad advento vainiko pynimas yra puiki proga pabūti kartu su šeima, įgyvendinti savo idėjas, pajausti šiltą kalėdinę dvasią, namams suteikti jaukumo, puošnumo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

26:24
07:19
07:55

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką