Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 8d. 10:00

Ingos Stumbrienės dukra Estela atšventė 13-ąjį gimtadienį: šokoladinę šventę surengė pati jubiliatė

Inga Stumbrienė su vyru Aivaru Stumbru ir vaikais Estela ir Gabrieliumi
Asmeninio albumo nuotr. / Inga Stumbrienė su vyru Aivaru Stumbru ir vaikais Estela ir Gabrieliumi

Inga ir Aivaras Stumbrai garsėja išskirtinėmis vaikų gimtadienio šventėmis. Tačiau pamažu šią gražią tradiciją perima ir jų vaikai. Šį kartą 13-ąji gimtadienį šventusi dukra Estela pasirinko kulinarijos temą ir mamos nuostabai beveik visą šventę suoganizavo pati: gamino desertus, ruošė programą.

„Šį kartą dukros gimtadienio tema buvo susijusi su jos didžiausia gyvenimo aistra – kulinarija. Pagrindinis šventės akcentas – šokoladas – tai vienas dažniausių ingredientų“, – apie tryliktąjį dukros gimtadienį kalbėjo Inga Stumbrienė.

Inga pasakojo, kad būta įvairių idėjų gimtadienio temai, tačiau pasirinktas šokoladas, norėta, kad tryliktasis dukros gimtadienis būtų ypač saldus. Šokoladas dominavo visur. Ne tik patiekaluose, bet ir dekoracijose. Šventės metu vaikai mėgavosi šokoladiniais saldainiais, balto ir juodo šokolado fondiu, o galiausiai sumušė šokoladinę pinjatą.

Asmeninio albumo nuotr./Inga ir Aivaras Stumbrai su vaikais Estela Ir Gabrieliumi
Asmeninio albumo nuotr./Inga ir Aivaras Stumbrai su vaikais Estela Ir Gabrieliumi

Pasak I.Stumbrienės, jai pačiai prie dukros gimtadienio organizavimo reikėjo prisidėti minimaliai. Paauglė dukra didžiąją dalį paruošiamųjų darbų atliko pati.

„Ji jau didelė, tad kiekvieną kartą pati daug prisideda prie gimtadienio planavimo ir ruošimo. Pasiūlo ne tik idėjų, bet ir pati jas įgyvendina. Labai džiaugiuosi, kad didžiąją dalį šventės ji sugeba susiorganizuoti pati, man nereikia daug padėti“, – sakė Inga.

I.Stumbrienė pasakojo, kad visai neseniai išsipildė viena didžiausių dukros Estelos svajonių – ji pradėjo rašyti vienam kulinarijos žurnalui. Pirmoji tema – mergaičių piknikas. Dukra paruošė keletą popiečio meniu variantų. Redaktoriams atrinkus geriausius receptus, vyko fotosesija.

Tačiau svarbiausiu Estelos prioritetu išlieka mokslas – Inga labai rūpinasi, kad dukra ir toliau puikiai mokytųsi ir išlaikytų aukščiausius pažymių rezultatus.

O iš kur toks dukros pomėgis kulinarijai? Inga sako, kad į šį klausimą atsakymo ieško ir pati. Pasak jos, greičiausiai noras gaminti atsirado vaikystėje, jį išugdė auklė.

Asmeninio albumo nuotr./Gimtadienio akimirka
Asmeninio albumo nuotr./Gimtadienio akimirka

„Visada to savęs klausiu. Esu tikra, kad jis tikrai perimtas ne iš manęs. Aš maistą suprantu kiek kitaip – valgai tam, kad gyventum, negyveni tam, kad valgytum. Maistui skiriu labai nedaug savo gyvenimo laiko.

Galbūt to išmoko iš auklytės? Namuose jos ne žaisdavo, ar televizorių žiūrėdavo, bet gamindavo. Mums su vyru kažkur išėjus, dukra pagamindavo po keletą skirtingų patiekalų“, – prisiminė I.Stumbrienė.

Ši tradicija nepasikeitė ir dabar – Estela savaitgaliais mėgsta kartu su buvusia aukle mokytis gaminti. Po visos dienos darbų, vakare ji pasikviečia tėvus degustacinės penkių skirtingų patiekalų vakarienės.

Asmeninio albumo nuotr./Inga Stumbrienė
Asmeninio albumo nuotr./Inga Stumbrienė

„Pirmiausia Estelą vedžiau į muzikos, šokių mokyklas, kitus būrelius. Ji juos lankė, bet šypsenos veide nebuvo, aš supratau, kad tai jai neteikia laimės. Po kurio laiko paklausiau, Estela, ko tu iš tikrųjų norėtum? Ji man pasakė, kad norėtų užsiimti kulinarija.

Tada atrodė, kad mergaitės turi šokti, dainuoti. Galiausiai supratau, kad reikia laužyti stereotipus, daryti viską, kad vaikas būtų laimingas“, – kalbėjo I.Stumbrienė.

Tačiau dabar Inga sako esanti tikra dukros pasirinkimu – maisto kultūra Lietuvoje įsigalėjo, tad ir požiūris į šefo specialybę gerokai pasikeitė, dabar tai labai vertinama ir gerbiama.

Asmeninio albumo nuotr./Ingos Stumbrienės ir Aivaro Stumbro dukra Estela
Asmeninio albumo nuotr./Ingos Stumbrienės ir Aivaro Stumbro dukra Estela

Paklausta, kaip gimsta gimtadienių temos ir kaip išlikti originaliam, I.Stumbrienė sako, kad svarbiausia daryti tai, ko nori vaikai. Gimtadienio temas padiktuoja aplinka ir pats gyvenimas.

„Jokiu būdu vaikui negalima primesti kažkokios temos. Jei vaikui įdomu lėlės, tai negalima daryti robotų gimtadienio. Mano vaikai kasmet atranda kažką naujo, keičiasi jų pomėgiai, keičiasi interesai. Stengiamės, kad tema būtų visų metų atspindys, o kartais tiesiog galimybė pasinerti į smagų vaikystės pasaulį“, – sakė I.Stumbrienė.

Būtent su vaikystės pasauliu susijusi ir Estelos gimtadienio dovana. Mergaitė tėvų paprašė padovanoti kelionę į pramogų parką.

„Šį kartą dukrai staigmenos nedarėme, paklausėme ko norėtų. Ji rinkosi iš dviejų dovanų: kompiuterio ir kelionės į Disneilendą. Mes tikrai buvome įsitikinę, kad ji jau per didelė kelionei, o kompiuteris praktiškesnė dovana. Bet Estela pagalvojo ir pasakė, kad vis dėlto kelionės norėtų labiau“, – apie dovaną kalbėjo Inga.

Į šį pramogų parką šeima vyks ne pirmą kartą – čia lankėsi ir prieš keletą metų. Kelionė į Prancūziją Aivarui ir Ingai šiemet bus antroji – Paryžiuje pavasarį pora šventė gimtadienį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką