Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 15d. 18:01

Irūna ir Ineta Puzaraitės pristatė ankstukams skirtą lopšinę – išgirskite pirmieji

Renginio akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Renginio akimirka

„Kūrinį rinkome pagal savo vaikus, žiūrėjome, kas jiems labiausiai patinka“, – sako Ineta Puzaraitė-Žvagulienė, kuri kartu su seserimi Irūna pristatė jau antrąją paramos projektui „Ankstukai“ skirtą lopšinę. Po asmeninių išgyvenimų savanoriškai prie projekto prisidedanti Ineta taip kviečia prisidėti prie neišnešiotų vaikų paramos fondo.

Tiesa, ši lopšinė nebuvo skirta specialiai ankstukų projektui. Kaip pasakoja I.Puzaraitė-Žvagulienė, ją pirmojo gimtadienio proga jos dukrai Barborai padainavo Inetos uošvis Žilvinas Žvagulis.

„Kartu su visa ankstukų bendruomene rinkomės iš daug lopšinių, bet būtent ši mums labiausiai patiko. Nenorėjome dainuoti labai žinomos ir populiarios“, – 15min sakė I.Puzaraitė-Žvagulienė.

Ineta pasakojo, kad kūrinio autorius – Gytis Balčiūnas, o daina konkretaus pavadinimo neturi, tad vadina ja tiesiog lopšine. Tai jau antroji seserų Inetos ir Irūnos kartu įrašyta lopšinė – pirmąją išleido prieš metus. Seserys juokaudamos sako, kad ateityje galbūt pagalvos ir apie lopšinių albumo išleidimą.

Kviečiame įvertinti Inetos ir Irūnos Puzaraičių lopšinę:

Pasak I.Puzaraitės, lopšinė – galimybė atkreipti žmonių dėmesį ir paskatinti juos prisidėti prie ankstukų paramos fondo. Dėmesio trūksta, nes žmonės apie tokius dalykus tiesiog nesusimąsto.

„Vaikai patys už save kalbėti negali, o žmonės, kurie nesusidūrę gyvenime su tokiu atveju, negali įsivaizduoti, kas tai yra ir ko tam vaikučiui reikia. Pradiniuose gyvenimo etapuose tokie vaikai labai įnirtingai kovoja už savo gyvybę, jiems reikia įvairių specialistų konsultacijų, medicinos įrangos – tam reikia pinigų, nes mūsų valstybė neišgali visko finansuoti. Kiekvienas iš mūsų paaukodamas tuos 2 procentus gyventojų pajamų mokesčio galime palengvinti ankstukų dalią“, – kalbėjo I.Puzaraitė-Žvagulienė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Renginio akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Renginio akimirka

Ankstukų istorijos Inetai labai artimos – 2017-aisiais gimęs jos ir Ąžuolo Žvagulio sūnus Bernardas taip pat ankstukas.

„Anksčiau man žodis „ankstukas“ neatrodė toks svarbus, o dabar aš labai suprantu visas mamas, kurios susilaukė kūdikėlių anksčiau nustatyto termino... kokį sunkų kelią reikia joms nueiti. Koks stiprus turi būti vaikelis. Man, galiu pasakyti, pasisekė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Renginio akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Renginio akimirka

Teko girdėti istorijų, kada užauga ir 500 g sveriantys mažyliai. Tada pusę metų turbūt tenka gyventi ligoninėje. Iš tiesų – gyvybės atėjimas į pasaulį yra labai svarbus ir gražus momentas. Tačiau kartais šis momentas su savimi gali atsinešti ir daug daugiau rūpesčių, nei tikiesi“, – kiek anksčiau yra pasakojusi Ineta.

„Aš be galo esu dėkinga daktarams ir visiems, kurie prisidėjo prie Bernardėlio augimo, padėjo stiprėti jam ir nepalūžti man. Tokia intensyvi pirmųjų gyvenimo akimirkų priežiūra turbūt yra reikalingiausia būtent „ankstukams“.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Renginio akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Renginio akimirka

Nuolat nenuleidžiamos akys nuo jų, gausybė gyvybiškai reikalingų aparatų, priežiūra. Todėl po savo sūnaus gimimo aš labai pradėjau vertinti „Ankstukų“ paramos fondą“, – sakė Ineta.

I.Puzaraitė žmones ne tik ragina prisidėti prie „Ankstukų“ paramos fondo skiriant du procentus gyventojų pajamų mokesčio, bet ir kviečia prekybos centruose pirkti specialiu „Ankstukų“ akcijos ženklu pažymėtas prekes, už jas dalis gautų lėšų taip pat nukeliaus į fondą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką