Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš festivalio Rusijoje su prizu grįžęs Artūras Orlauskas: „To nereikėtų politizuoti“

Artūras Orlauskas
Asmeninio albumo nuotr. / Artūras Orlauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš Gelenžiko (Rusija), kur vyko tradicinis atviras humoro ir estrados festivalis, komikas Artūras Orlauskas parsivežė antrosios vietos diplomą. Sulaukęs Žmonės.lt klausimo, ar verta didžiuotis laimėjimais Rusijoje šiandienių dvišalių santykių kontekste, A.Orlauskas atsakė: „Manau, kad tokio tipo apdovanojimų nereikėtų politizuoti“.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Manau, kad tokio tipo apdovanojimų nereikėtų politizuoti. Pats aktyviai seku visus įvykius, susijusius su Rusija. Ir, be abejonės, suprantama, kurioje pusėje esu. Tačiau jei prie kiekvieno dalyko, kuris bent kiek yra susijęs su kaimynine valstybe, kabinsimės, tikrai nieko gero nepasieksime. Tada kabinėtis pradėsime ir prie Lietuvoje esančių cerkvių, ir prie mirusių poetų, ir prie teatrų repertuarų, kuriuose yra įtraukti spektakliai, pastatyti pagal rusų autorių kūrinius. Lazdos perlenkti nereikėtų“, – Žmonės.lt sakė Artūras Orlauskas.

Artūro Orlausko teigimu, šmaikščios situacijos ne tik buvo pasakojamos ir vaidinamos „Olimp“ koncertų salės scenoje, bet ir vyko realiai.

Vieną didžiausių įspūdžių jam paliko renginio teritoriją saugojęs apsaugos darbuotojas. Pirmiausia jis niekaip nesuprato, kur lietuviškame pase parašyta žmogaus pavardė, o kur – vardas. Tuomet, liepęs sėdėti prie įėjimo į festivalio zoną, apsauginis stebėjo A.Orlauską ir dar vieną, taip pat į vidų patekti negalėjusį dalyvį.

„Kadangi su kitu atlikėju tiesiog draugiškai šnekučiavomės, apsaugos darbuotojas pasakė, kad esame normalūs, todėl mus į festivalį įleis!“, – juokdamasis pasakojo A.Orlauskas.

Abu dalyviai išsyk nuėjo pas festivalio administratorę, kuri nustebo, jog jie vėluoja maždaug valandą.

Su apsauginiu A.Orlauskas tą dieną susidūrė dar ne sykį. Jis buvo supažindintas ir su koncertų salės ir jos prieigų vidaus taisyklėmis.

„Paaiškinta, kad po teritoriją negalima vaikščioti pusnuogiam, nevartoti alkoholinių gėrimų ir būtinai pranešti apie tai, kur einu ir ką darau. Krepšys, kurį nešdavausi ant peties, visada buvo tikrinamas du kartus – ne tik įeinant į teritoriją, bet ir iš jos išeinant“, – su šypsena prisiminė humoristas.

Tiesa, po dienos dalyvius kariuomenės tvarkai bandęs įpratinti apsauginis buvo pakeistas. A. Orlauskas juokavo, jog jo išsyk visi pasigedo.

Pirmąją dieną jūros pakrantėje įsikūrusiame „Olimp“ stadione 4000 žiūrovų stebėjo vokalistų ir šokėjų pasirodymus. Antroji diena buvo skirta cirko artistams, originaliojo bei kalbamojo žanro atstovams. Repeticijos, prasidėjusios 14 valandą dienos, baigėsi tik prieš pat pradedant rinktis publikai. Pats šou užsitęsė iki 1.30 val. nakties.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Artūras Orlauskas
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Artūras Orlauskas

Tai, pasak A.Orlausko, buvo festivalio superfinalas. Balandžio mėnesį jis laimėjo taip pat antrąją vietą Volgograde vykusiame viename iš festivalio etapų. Kandidatai, kviečiami į superfinalą, renkami maždaug aštuonis mėnesius. Į lemtingą kovą pakviečiama iki dešimt dalyvių. Šįsyk kalbamojo žanro srityje varžėsi septyni humoristai iš Tiumenės, Maskvos, Jaltos ir Belgorodo. A.Orlauskas – vienintelis lietuvis, dalyvavęs festivalyje ir užėmęs aukštą prizinę vietą.

„Labiausiai visi stebėjosi, jog rusų kalba nėra mano gimtoji, o tekstą išmokau taip, kad jis skabėtų be priekaištų“, – sakė A.Orlauskas.

Publikai jis papasakojo būtent festivaliui sukurtą istoriją, kaip jokių negalavimų nevargintas vyras vieną vakarą tapo mikčiumi.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką