Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 22d. 16:15

Įsilaužimu kaltinamo Rolando Alijevo byloje – netikėtas posūkis: kilus abejonėms atnaujintas tyrimas

Rolandas ir Goda Alijevai
15min nuotr. / Rolandas ir Goda Alijevai

Du mėnesius trukęs buvusių sutuoktinių Godos ir Rolando Alijevų karas teisme antradienį jau turėjo pasiekti kulminaciją, tačiau viskas pasisuko netikėta linkme. Įsilaužimu į buvusios žmonos paštą ir socialinius tinklus apkaltintas buvęs krepšininkas dar turės minti Kauno apylinkės teismo slenkstį.

Suprasti akimirksniu

  • 2018-ųjų rugpjūčio 10-ąją Goda Alijeva negalėjo prisijungti prie savo feisbuko, instagramo bei elektroninio pašto „Gmail“ paskyrų. Tai įvyko kelios savaitės po oficialių Alijevų skyrybų.
  • Po atlikto tyrimo įtarta, kad į asmeninę erdvę įsilaužė buvęs atlikėjos sutuoktinis, krepšininkas Rolandas Alijevas.
  • Po metų, rugpjūčio 13-ąją, byla pasiekė Kauno apylinkės teismą.
  • G.Alijeva teigė, kad buvęs sutuoktinis žinojo visus slaptažodžius, o tokiu būdu bandė atkeršyti. Taip pat prasitarė, kad buvo sulaukusi grasinimų.
  • R.Alijevas teisme teigė, kad prie Godos paskyrų prisijungta per vaiko telefoną, kuris buvo išvežtas į taisyklą. Goda teigė priešingai, esą dukters telefonas buvo pas tėtį.
  • Į rugsėjo 19 d. vykusį teismo posėdį iškviesti du liudytojai.
  • Bylos prokuroras Haroldas Mulevičius teigė, kad užtenka duomenų R.Alijevą pripažinti kaltu, jam siūloma skirti 2,5 tūkst. eurų baudą.

Spalio 22-ąją Kauno apylinkės teisme turėjo nuskambėti Rolando Alijevo baudžiamosios bylos verdiktas. Vis dėlto viskas pasisuko netikėta linkme – nors praėjusią savaitę jau atrodė, kad kelis mėnesius trukęs bylos nagrinėjimas pasieks kulminaciją, tyrime atsirado spragų.

Lygiai prieš savaitę bylos prokuroras Haroldas Mulevičius teigė, kad užtenka duomenų R.Alijevą pripažinti kaltu, jam siūloma skirti 2,5 tūkst. eurų baudą. Tąkart R.Alijevas teigė su prokuroro žodžiais griežtais nesutinkantis ir žadėjo sprendimą skųsti.

Vis dėlto iki šio momento prieiti dar neteko. Antradienio popietę į Kauno apylinkės teismą atvykęs Rolandas Alijevas išgirdo, kad kilo abejonių dėl IP adreso ir tai kliudo priimti sprendimą. Tai BNS patvirtino teisėja Jolanta Ramonienė, pranešusi, jog „teismui kilo abejonių ir neaiškumų“, kurių neišsiaiškinus nėra galimybės padaryti pagrįstų išvadų.

„Tai trukdo priimti teisėtą ir pagrįstą procesinį sprendimą, todėl siekiant išsiaiškinti aplinkybes, būtina atnaujinti įrodymų tyrimą“, –sakė teisėja.

Pati Goda Alijeva teisme nepasirodė, tad pasisakyti progą turėjo tik Rolandas. Kalbėdamas su žurnalistais jis pabrėžė, kad nuo pat pradžių jis jaučiasi nekaltas, o visą situaciją vadina „nemalonia ir gadinančia tiek jo, tiek vaikų ateitį“.

Rolando Alijevo komentaras – vaizdo įraše:

15min primena, kad 2018-ųjų metų rugpjūčio pradžioje pabandžiusi prisijungti prie savo feisbuko ir instagramo atlikėja bei drabužių kūrėja Goda Alijeva liko nieko nepešusi. Pabandžiusi dar kartą žinoma moteris manė, kad prisijungti prie savo paskyrų negali dėl techninių gedimų.

Nusprendusi pakeisti elektroninio pašto duomenis ir čia susidūrė su problemomis. Vis dėlto apie įsilaužimą suprato tada, kai pamatė, kad jos el.pašto vardas iš „Goda Alijeva“ pakeistas į jos mergautinę pavardę „Sabutytę“. Tai įvyko vos kelios savaitės po oficialių skyrybų su buvusiu krepšininku, dviejų vaikų tėčiu Rolandu Alijevu. Tąkart sutuoktinis gynėsi neprisidėjęs prie įsilaužimo, bet po metų, kaip teigė Goda, jam teko raudonuoti – byla pasiekė Kauno apylinkės teismą.

„Man buvo atsakyta, kad į jį nesikreipčiau jokiais klausimas, kurie nesusiję su vaikais. Aš jam daviau šansą, nekaltinau, viešai nesidrabsčiau, bet jis nenorėjo pasielgti žmoniškai“, – prisimena moteris.

Buvusio sutuoktinio kerštas?

Teisme sutuoktiniai lankėsi daugiau nei du mėnesius, o lengva nebuvo. Tiek Goda, tiek Rolandas lankėsi beveik kiekviename posėdyje, o jų metu išsakyta ir kartesnių žodžių.

15min paklausta, ar santuokos metu sutuoktinis buvo pavydus, ar tikrindavo jos telefoną, feisbuko paskyrą, ji atsakė, kad paslapčių vienas nuo kito jie neturėjo – galėjo tikrinti. Slaptažodžiai vienas nuo kito nebuvo slepiami.

„Gal nori atkeršyti. Gal nori prieš žurnalistus pasirodyti. Nenoriu nieko kaltinti. Esu už taiką. Buvau kaltinamas ir dėl kažkokio mašinos stiklo išdaužimo. Pabrėšiu, iš mano įrenginių prie jos soc. tinklų nebuvo jungtasi“, – paklaustas, kodėl tuomet vyksta byla, jei jis yra nekaltas, atsakė R.Alijevas.

Buvęs krepšininkas su mestais kaltinimais nesutiko nuo pat pradžių. Kalbėdamas su 15min, jis teigė išvis nesuvokiantis, kodėl atsidūrė teisme.

Ir nors policijos pareigūnai nustatė, kad prie G.Alijevos paskyrų buvo prisijungta naudojant R.Alijevo įmonės įsigytų mobiliojo ryšio abonentus bei pakeičiant prisijungimo duomenis, vyras tam turi savo paaiškinimą. Jo teigimu, kol kas niekas nėra nustatyta.

„Aš niekur nedalyvauju byloje kaip asmuo, man kaltinimų nėra. Yra tik sutapimai dėl to, kad mano firmos belaidis internetas yra prijungtas prie mano generatoriaus ir iš jo buvo prisijungta prie vaiko telefono.

Niekur nėra minima, kad buvo prisijungta iš mano telefono. Tai tik sutapimai, kurie lenkia link mano pusės. Bet aš savo kaltės niekur nematau“, – pabrėžia R.Alijevas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Prokuroras
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Prokuroras

Nors byloje buvo minėta, kad Rolandas po skyrybų naudojosi vaiko telefonu, tačiau jis šiuos argumentus irgi linkęs neigti.

„Tai yra per skubotos išvados. Realiai nesuprantu, kaip tokios bylos nukeliauja iki teismo“, – kalbėjo R.Alijevas.

R.Alijevo gynėjas teisme yra pasiteiravęs, ar Goda pyksta ant savo buvusio vyro, ši atsakė, kad nepyksta, nes jis – vaikų tėvas. Tiesa, tarpusavio santykius ji pavadino neadekvačiais.

„Niekas jo nekaltino mano automobilio lango išdaužimu. Policija apklausė ir tiek. Jokių įtarimų nebuvo“, – teigė G.Alijeva.

Godai Alijevai nuostoliai galėjo siekti tūkstantines sumas

Teisme paklausta, ar dėl šio privatumo pažeidimo patyrė kokius nuostolius, G.Alijeva paaiškino, kad tuo metu buvo pasirašiusi sutartį su viena stambia Lietuvos įmone. Ji turėjo viešinti savo tinkluose nuotraukas ir pranešimus – turėjo atlikti reklamą, tačiau to negalėjo padaryti. Už sutarties neįvykdymą jai grėsė 30 tūkst. eurų.

Teisme ji užsiminė apie dar vieną galimai būsimą bylą – dėl vaikų išlaikymo, nes šiuo metu dviejų mažamečių vaikų išlaikymui priteista tik 300 eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:56
01:25
06:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką