Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 10d. 11:30

Aprangos kodas Gitano Nausėdos inauguracijoje: laukiami visi, kad ir kaip nuspręstų pasipuošti

Gitanas Nausėda
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Gitanas Nausėda

Penktadienį prisieksiančio prezidento Gitano Nausėdos komanda sureagavo į viešoje erdvėje pasirodžiusias nuomones, jog kvietimus į Lietuvos Respublikos Prezidento inauguracijos renginį gavę svečiai yra sutrikę, nes nurodytas vakarinės šventinės aprangos kodas kelia daugiau klausimų nei suteikia aiškumo. Teigiama, kad oficialus inauguracijos pobūdis reikalauja vakarinio aprangos kodo „Black tie“. Prezidento atstovai tikina, jog toks kodas nurodytas dėl to, jog svečiai nesivaržytų.

15min primena, kad savaitės pradžioje etiketo specialistas, žurnalistas Giedrius Drukteinis socialinio tinklo paskyroje privertė susimąstyti visas iškilmėse dalyvausiančias damas. Ką reiškia kvietime paminėtas „vakarinis-šventinis“ aprangos kodas?

„Ponų dilemos – kvietime į naujojo Prezidento inauguracijos vakarą nurodytas aprangos kodas „vakarinė-šventinė“, o tai privertė suraukti antakius klausiant savęs „kas čia per žvėris?“. Nežinau tokio kodo, o tai reiškia, kad Lietuvoj niekas to nežino“, – socialinio tinklo paskyroje rašė G.Drukteinis.

Renginio organizatoriai atkreipia dėmesį, jog įvardindami aprangos kodą „Vakarinė šventinė apranga“ siekė, kad vakaro svečiams priėmimas taptų švente, o ne rūpesčiu dėl aprangos.

„Svečiams paliekama teisė patiems nuspręsti, kaip jie nori atrodyti vakariniame renginyje.

Norima suteikti galimybę renginio dalyviams išlikti autentiškiems būtent jiems skirtoje šventėje. Organizatorių nuomone, kūrybinė laisvė interpretuoti ir džiaugtis šventiniu vakaru yra brangintinas ir puoselėtinas momentas.

Tiek renginio organizatoriai, tiek dalyviai susiduria su objektyviais laiko apribojimais, kuomet daugeliui „Black tie“ aprangos kodą įgyvendinti būtų tiesiog neįmanoma. Tai dar viena priežastis, kodėl buvo nutarta jo atsisakyti.

Nuspręsta eiti demokratišku, svečių pasirinkimo laisvę užtikrinančiu keliu.

Vakarinė šventinė apranga leidžia laisvai rinktis kelis aprangos kodus. Griežtas aprangos kodas reikštų svečių pasirinkimo galimybių ribojimą ir tam tikrą socialinį spaudimą.

Pirmoji šalies pora garantuoja, kad visi šventės dalyviai bus laukiami šiltai ir nuoširdžiai, kad ir kaip jie nuspręstų pasipuošti.

Visuose inauguracijos renginiuose svarbiausi yra ir bus būtent žmonės“, – rašoma Prezidento G.Nausėdos komunikacijos vadovo Aisčio Zabarausko pranešime spaudai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką