Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išskirtinis interviu. Denisas Grockij: gyvenimo kelias buvo nulemtas prieš gimstant (nuotraukos, video)

Denisas Grockij ir mylimoji Irina
Kęsto Juškos / 15min nuotr. / Denisas Grockij su sužadėtine Irina Maskvos Gnesinų muzikos akademijos kiemelyje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujienų portalui 15min.lt pavyko patekti į vieną populiariausių pasaulyje Maskvos Gnesinų muzikos akademiją ir gauti išskirtinį interviu su sparčiai populiarėjančiu kompozitoriumi ir pianistu Denisu Grockij.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Šeštadienio popietę su Denisu susitikome prie Lietuvos Respublikos ambasados Maskvoje. „Einam, akademija čia, beveik vietoje. Pravesiu jus pro „slaptą“ įėjimą į vidų, nes apsauga jūsų nepraleistų. Galėsite pasižiūrėti, kaip repetuoju“, – tarė muzikantas ir netrukus jau bandė prisiminti „slaptųjų“ durų spynos kodą. Po keleto akimirkų atsidūrėme fortepijono klasėje, kur repetavo D.Grockij sužadėtinė Irina. „Galime pasikalbėti, grosiu vėliau, bet nieko nesitikėkite, nes esu neapšilęs“, – prieš interviu kalbėjo kompozitorius ir pianistas.

Studijuoji aspirantūroje, vienoje populiariausių pasaulyje muzikos akademijų. Kada supratai, kad turi eiti būtent šiuo gyvenimo keliu?

Mano tėvai – profesionalūs pianistai. Mama Valentina Grockaja (baigusi Lietuvos Muzikos ir teatro akademiją) yra fortepijono mokytoja Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykloje. Tėvas – Olegas Molokojedovas – garsus ne tik Lietuvoje džiazo muzikantas. Muzikų šeimoje pradėjau groti fortepijonu labai anksti – būdamas trijų. Mano pirmoji fortepijono mokytoja yra mama. Muzikos mokykloje vienu metu lankiau fortepijono, smuiko ir klarneto klases. Tėvas mokindavo improvizacijos ir kompozicijos. 1999-aisiais metais perėjau į B.Dvariono dešimtmetę muzikos mokyklą profesorės Veronikos Vitaitės (Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijos fortepijono katedros vedėjos) klasę. 2003-iais išvažiavau į Maskvą, įstojau į Rusijos Gnesinų muzikos akademijos profesorės Veros Nosinos fortepijono klasę. Taip pat pavyko įstoti į profesoriaus Genadijaus Černovo kompozicijos klasę.

Iš tiesų aš pats net nesvarsčiau, ar turiu eiti muzikos keliu. Mano tėvai taip nusprendė, manau dar prieš tai, kai gimiau, ir aš esu jiems be galo dėkingas už tokį sprendimą 

Kiek laiko gyveni Maskvoje?

Bėga šešti metai, kai gyvenu šiame didmiestyje. Kai 2003-iaisiais čia atvykau, pirmą kartą gyvenime supratau esąs vienas, toli nuo tėvų, šeimos. Turėjau pats savimi pasirūpinti, priprasti prie visiškai naujo, kitokio gyvenimo. Bet po truputį įsivažiavau į kitokį, nei buvau įpratęs Vilniuje, gyvenimo ritmą. Maskvoje kitoks laiko supratimas, čia be galo daug žmonių ir visi skuba. Reikėjo prisitaikyti. 

Kodėl nusprendei pasirinkti Gnesinų muzikos akademiją?

Rusijos, ypač Maskvos ir Peterburgo, menų mokyklos yra laikomos stipriausiomis pasaulyje. Apie tai žinojau, todėl svajojau čia studijuoti. Maskva – vienas didžiausių kultūros centrų, o žmonės čia negaili savo energijos kultūros rėmimui.

Kokius jausmus jauti Lietuvai gyvendamas Maskvoje?

Sunkiausia buvo iš pradžių. Bet ir dabar labai pasiilgstu jaukaus ir ramaus Vilniaus, lietuviškos gamtos, ypač Molėtų ir Ignalinos ežerų, pajūrio. Taip pat visą laiką pasiilgstu tėvų, giminių. Nors dabartinės technologijos leidžia beveik neribotai bendrauti. Tuo metu, kai čia atvažiavau, nieko panašaus nebuvo. Todėl ir tėvų balsą išgirsdavau labai retai.

Kokias ateities perspektyvas matai? Kaip suvoki savo ateitį?

Kadangi studijuoju kompoziciją ir fortepijoną, manau, ateityje pasiseks derinti abi specialybes. Kol kas man tai sekasi. Artimiausi planai yra baigti aspirantūros studijas čia, Maskvoje. Daug koncertuoju, todėl ne visada užtenka laiko muzikai kurti. Tikiuosi, ateityje sugebėsiu skirti laiko ir muzikos atlikimui, ir kompozicijai, o svarbiausia – dėmesio abiems sritims.

Ar yra dalykų, kurių tau gyvenime trūksta?

Būna akimirkų, kai trūksta tikėjimo, būna, kad trūksta laiko. Turbūt labiausiai jo ir pritrūkstu.

Maskvoje turi antrąją pusę. Kiek laiko draugaujate su Irina?

Draugaujame jau dvejus metus. Irina yra Gnesinų Muzikos akademijos trečio kurso fortepijono klasės studentė. Susipažinome jos koncerte – man labai patiko, kaip ji grojo.

Kaip supratai, kad Irina – tavo gyvenimo moteris?

Tiesiog supratau. Tai žodžiais nepaaiškinama.
 
Gegužės viduryje pasipiršai. Kodėl nusprendei, kad atėjo laikas tą padaryti?

Iš tiesų jau seniai buvo metas, bet mane vis mokslai spaudė – reikėjo juos baigti. Dabar esu aspirantas, turiu darbą. Ir žinau, kad mes vienas kitą visada suprasime profesine prasme. Esu tikras, kad galėsime būti vienas kitam didele parama.

Kada žadi atvykti koncertuoti į Lietuvą?

Šiemet Lietuvoje koncertavau du kartus. Birželio antrąją Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje skambės mano kūrinys (koncertas kontrabosui ir orkestrui).

Kūrybinis Deniso Grockij CV

Denisas Grockij – kompozitorius ir pianistas iš Lietuvos, šiuo metu studijuojantis Rusijos Gnesinų Muzikos akademijos aspirantūroje profesorės V.B.Nosinos fortepijono ir profesoriaus G.V.Černovo kompozicijos klasėse.

Daugelio tarptautinių pianistų konkursų nugalėtojas.

Kaip kompozitorius 2004 metais laimėjo 2-ąją premiją Tarptautiniame A.Rubinšteino kompozitorių konkurse Sankt Peterburge.

2007-aisiais – 1-ą vietą Tarptautiniame R.Šedrino kompozitorių konkurse Maskvoje.

Yra rengęs autorinius koncertus Maskvoje (Lietuvos Respublikos Ambasadoje, A.Skriabino muziejuje), Vilniuje (S.Vainiūno muziejuje), Italijoje ir Suomijoje.

Nuo 2005 metų sėkmingai bendradarbiauja su Vilniaus šv. Kristoforo kameriniu orkestru ir jo meno vadovu profesoriumi Donatu Katkumi.

2005-aisiais orkestras atliko D.Grockij kurinį „Theme and Variations for String Orchestra” festivalyje „Lietuviškos premjeros“ Vilniaus Rotušėje.

2007-aisiais „Druskomanijoje“ buvo atliktas dar vienas D.Grockij kūrinys „Introduction and Allegro for String Orchestra“.

2009-aisiais Vilniaus Rotušėje vykusiame koncerte, skirtame Lietuvos Muzikos Akademijos fortepijono katedros vedėjos profesorės Veronikos Vitaitės jubiliejui, šv. Kristoforo orkestras atliko D.Grockij koncertą fortepijonui ir kameriniam orkestrui. Fortepijono partiją atliko pats autorius.

Video, kuriame matyti, kaip Gnesinų muzikos akademijoje repetuoja D.Grockij, rasite žemiau.

VIDEO: D.Grockij Maskvos Gnesinų muzikos akademijoje
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką