Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 11d. 20:23

Istorija lyg iš trilerio: Darius Petrikauskas Vilniuje nuo plėšikų išgelbėjo vokietį kompozitorių

Darius Petrikauskas
Asmeninio archyvo nuotr. / Darius Petrikauskas

Karatė treneris ir čempionas Darius Petrikauskas penktadienio naktį tapo įžūlaus apiplėšimo liudininku. Keturi jaunuoliai bandė apiplėšti kompozitorių iš Vokietijos Andreasą Kettmanną pačiame sostinės centre, tačiau D.Petrikauskas užkirto kelią nusikaltimui ir plėšikus atidavė į pareigūnų rankas. Visą istoriją jis papasakojo išskirtinai 15min.

15min D.Petrikauskas pasakojo, kad vasario 10-osios naktį sostinės Vokiečių gatvėje pastebėjo įtartiną kompaniją, kuri iškart atkreipė jo dėmesį.

„Maždaug po 1 valandos nakties važiavome senamiesčiu. Pastebėjome keturis jaunus vyrus su kepurėmis ir kapišonais, lyg slėptų savo veidus. Tarp jų buvo ir vyresnio amžiaus vyriškis, kuris visiškai išsiskyrė iš kitų, nes vilkėjo kostiumą, atrodė solidžiai – ne taip, kaip minėti jauni vyrai. Man kilo įtarimas, kad jie nėra draugai. Pamatę, kad jie kažkur lydi vyriškį, nusprendėme pavažiuoti iš paskos ir pasidomėti, ką ši kompanija veikia kartu. Keturi jaunuoliai savo išvaizda ir elgesiu atrodė labai nepatikimai“, – istoriją pradėjo D.Petrikauskas.

Asmeninio albumo nuotr./Darius Petrikauskas
Asmeninio albumo nuotr./Darius Petrikauskas

D.Petrikauskas pasakojo, kad įtarimą sukėlusi kompanija sustojo prie vartų į bromą, kuris veda į Liuteronų bažnyčios kiemelį. Vyresnis žmogus rakino vartus, o keturi jauni vyrai laukė apstoję aplink. Tuomet D.Petrikauskui įtarimai tik padidėjo – jam neatrodė, kad jaunuoliai galėtų būti bent kažkiek susiję su bažnyčia.

„Nutarėme privažiuoti arčiau ir pasiteirauti, kas čia vyksta. Privažiavę pamatėme, kad du jauni vyrai liko stovėti prie įėjimo vartų, o likę du nulydėjo vyresnįjį vyrą gilyn į bromą. Atidariau automobilio langą, kad paklausčiau jaunuolių, ką jie saugo. Vos atidaręs langą išgirdau šauksmus iš vidinio kiemo, kur link du jauni vyrai nusivedė vyresnįjį. Iš karto šokau iš mašinos ir bėgau į vidinį kiemą, nes supratau, kad vyksta konfliktas ir greičiausiai vyresniajam reikia pagalbos“, – sakė D.Petrikauskas.

Bėgdamas įvykio link, D.Petrikauskas pamatė, kad vyksta grumtynės ir suprato, jog vyresnis vyras šaukiasi pagalbos.

„Bėgdamas pradėjau šaukti „ką darote?“. Tuomet jaunuoliai paleido vyresnįjį ir pradėjo bėgti link vidinio kiemo išėjimo, kur stovėjau aš. Kitų išėjimų nebuvo. Artėjant prie jų, vienas iš rankinės pradėjo kažką traukti. Jaunuoliai bandė sprukti, todėl norint juos sulaikyti, įvyko grumtynės.

Automobilyje sėdėjusi mano draugė pamatė, kaip kiti prie vartų stovėję du jaunuoliai bando sprukti. Ji išlipo iš automobilio ir pradėjo man šaukti, kad jie sprunka. Tuomet sulaikiau ir kitus du jaunuolius“, – teigė D.Petrikauskas.

Iškvietė policiją ir liko šokiruotas

D.Petrikauskas sulaikė plėšikus ir iškart iškvietė policiją. Jai atvykus, užpultasis pripažino, kad jį bandė apiplėšti.

„Sučiupti jaunuoliai pradėjo išsidavinėti, kas ką darė įvykio metu, taigi taip pripažino savo kaltę. Paaiškėjo, kad nukentėjęs asmuo yra Vokietijos pilietis, garsus kompozitorius. Dėl didelio kalbos barjero jam nebuvo galimybės tinkamai išaiškinti jo teisių ir paklausti, ar rašys pareiškimą. Patikrinus vieno iš jaunuolių dokumentus, trys buvo paleisti iš karto. Manėme, kad likęs jaunuolis buvo išvežtas į komisariatą, tačiau vėliau paaiškėjo, kad ir jis buvo paleistas. Tiek nukentėjęs asmuo, tiek mes buvome paleisti namo be jokios tolimesnės įvykių eigos. Trumpai tariant, visi išsiskirstė, lyg nieko nebūtų įvykę“, – stebėjosi D.Petrikauskas.

Vilniaus Liuteronų bažnyčios vargonininkė Asta Saldukienė 15min teigė, kad penktadienio naktį užpultas asmuo – vargonininkas, kompozitorius Andreasas Kettmannas.

„Jis į Lietuvą atskrido dėl to, kad jo kūrinys šeštadienį buvo atliekamas Šv.Jonų bažnyčioje. Apsistojo Liuteronų bažnyčioje, nes turime patalpų, kur galime apnakvydinti svečius. Andreasas ėjo iš kavinės į bažnyčią, jį pasekė ir užpuolė. Užpuolikai pamatė, kad žmogus patiklus ir gali juo pasinaudoti“, – sakė Asta Saldukienė.

Penktadienio rytą D.Petrikauskas nuvyko į Vilniaus miesto trečiąjį policijos komisariatą. Jis teiravosi, ar toks įvykis buvo užregistruotas, ar reikės duoti parodymus.

Likome šokiruoti. Silpnieji nėra ginami, žmonės – abejingi.

„Paaiškėjo, kad tyrimas nebuvo pradėtas, o jaunuolis, įtariamai daręs nusikalstamą veiką, nebuvo pristatytas į policijos komisariatą. Tačiau budintis pareigūnas nurodė, kad viskas buvo atlikta tinkamai“, – sakė D.Petrikauskas.

D.Petrikauskas liko nustebęs, kad toks įvykis nebuvo užregistruotas, tačiau rankų jis nenuleido ir teisybės ieškojo toliau.

„Likome šokiruoti. Dabar visuomenėje yra didelė įtampa: silpnieji nėra ginami, žmonės – abejingi. Kiekvieną dieną televizijoje, spaudoje esame raginami nenusisukti, pastebėti ir netylėti, matydami skriaudžiamą vaiką, mušamą moterį. Esame skatinami apginti tą, kuris apsiginti negali. Rizikavau savo sveikata ir gyvybe, o draugė patyrė didelį emocinį šoką. O tie, kurie nusipelnė prisiimti didžiausią atsakomybę, pastovėjo, kai kurie pasišaipė, laikydami rankas kišenėse ir buvo paleisti toliau „dirbti“, – pasakojo D.Petrikauskas.

Kreipėsi į LR generalinę prokuratūrą

Asmeninio archyvo nuotr./Darius Petrikauskas
Asmeninio archyvo nuotr./Darius Petrikauskas

D.Petrikauskas nusprendė kreiptis į LR generalinę prokuratūrą, kad jos atstovai paaiškintų, kaip įvykio metu turėjo elgtis policijos pareigūnai.

„Iškviesta teisininkė nurodė, kad jaunuoliai turėjo būti sulaikyti, nuvežti į komisariatą ir turėjo būti pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – sakė D.Petrikauskas.

D.Petrikauskas teigė, kad išgirdęs generalinės prokuratūros teisininkės atsakymą, vėl grįžo į Vilniaus miesto 3-iąjį policijos komisariatą.

„Dar kartą paklausėme, kaip turėjo vykti procedūra ir ar galima būtų nuvažiuoti pas nukentėjusįjį ir priimti jo pareiškimą. Tinkamai išaiškinus nukentėjusiam jo teises, tą padaryti jis norėjo. Pareigūnas pasakė, kad pareiškimą reikėjo rašyti iškart po įvykio, savaitgalį nebus vertėjos, todėl tokios galimybės nebus. Tik kai pasakiau, kad buvome generalinėje prokuratūroje, jis nurodė vėl skambinti pagalbos telefonu 112, iškviesti policiją ir rašyti pareiškimą“, – sakė D.Petrikauskas.

Galiausiai tikslą pasiekė

D.Petrikauskas paklausė pareigūnų ir numeriu 112 vėl iškvietė policiją į įvykio vietą.

„Atvažiavę pareigūnai buvo pasimetę, sakė, kad vėl reikia važiuoti į komisariatą, nes jie jau nieko negali padaryti. Galiausiai kartu visi nuvažiavome į komisariatą ir nuo 17 iki 23 valandos davėme parodymus, vokietis parašė pareiškimą.

Yra keletas žmonių, kurie dirba ne tik savo, bet ir Lietuvos labui.

Keisčiausia yra tai, kad tuos asmenis pareigūnai po įvykio paleido ir neturi nė vieno iš jų duomenų. Net tyrėjai sako, kad čia absurdas... Tai buvo didelė pareigūnų klaida. Jeigu būtų juos sulaikę, jau penktadienį skubos tvarka galėjo būti teismas, nes kompozitoriui reikia išvykti. Dabar jam reikės grįžti į Lietuvą, į teismus, nes tų plėšikų dar ieško“, – sakė D.Petrikauskas.

D.Petrikauskas ragina būti pilietišku ne tik paprastus žmones, bet ir pareigūnus.

„Po didelių kančių ir visos dienos sunkaus darbo paprašėme, kad įvykis nebūtų paliktas likimo valiai. Dėkojame Generalinės prokuratūros teisininkei ir Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato tyrėjams, kurie savo atkakliu darbu ir nuoširdžiu mūsų pilietiškumo įvertinimu leido mums suprasti, kad sistema nėra supuvusi iš esmės, ir kad mūsų institucijoje dar yra keletas žmonių, kurie dirba ne tik savo, bet ir Lietuvos labui.

Likusiems institucijų pareigūnams bei už juos atsakingiems vadovams norėtumėme pasakyti, kad pilietiškų žmonių galbūt yra daugiau nei teisingai savo pareigas atliekančių pareigūnų. Pradėkite nuo savęs, suteikite daugiau pasitikėjimo žmonėms. Taip gims gražūs ir prasmingi darbai“, – 15min pasakojo D.Petrikauskas.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis 15min teigė, kad Vilniaus policijos vadovas dėl šio įvykio pavedė atlikti tarnybinį pareigūnų patikrinimą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Darius Petrikauskas su garsiais aktoriais kuria filmą „Tėvo istorija“: užkulisių nuotraukos

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką