Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jogaila Morkūnas ir Audrius Jokubauskas. Kaimas prieš miestą

Audrius Jokubauskas ir Jogaila Morkūnas
Gedmanto Kropio nuotr. / Audrius Jokubauskas ir Jogaila Morkūnas
Šaltinis: „Laima“
0
A A

Pasiklydę bėgime, mes desperatiškai ieškome išeičių. Paprastai ten, kur tyla, ramybė, kur rytais galima girdėti čiulbant paukščius, o naktį – matyti krintant žvaigždes. Kaimas turi nepaaiškinamą trauką. Kai kada toji trauka iš miesto išvilioja užkietėjusius jo gyventojus. Kalbama, kad pasaulis užsikrėtė kaimo virusu. Jis veikia ir lietuvius. Dvi nuomonės. Du gyvenimo būdai. Ir kas dabar pasakys, kuris – geresnis?

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Audrius Jokubauskas: „Kaime nepasislėpsi – tvoros čia su skylėmis“

„Breikas – drąsus šokis“, – pamanau. Staigūs, kapoti judesiai kartais gali būti pavojingi. Kaip ir teisininku tapti mėginusio breiko šokėjo Audriaus Jokubausko sprendimas įsikraustyti į tuščią Dargužių kaimo vienkiemį. Ir auginti avis.   

Breiko festivalius Audrius dabar rengia Sūrininkų namuose. Sako, vasarą persikraustys į terasą. Kas tie Sūrininkų namai? Ogi troba prie tvenkinio, apjuosta žalia tvora. Čia galima paragauti Dargužiuose spaudžiamų sūrių, čia renkasi natūralaus, kaimiško maisto mėgėjai. 

Jogaila Morkūnas: „Miestas gyvena, jei jame gyvena žmonės...“

Ir kas gi turėtų atsitikti, kad užkietėjęs trečios kartos vilnietis, pramogų ir renginių organizatorius Jogaila Morkūnas išsikraustytų gyventi į kaimą. „Išprotėjai?!“ – mojuoja rankomis, ginasi lyg nuo musių, niekaip negalėdamas patikėti tuo, ką jam siūlau.

Provincija su kvepiančiais pelėžirniais, žaliuojančiomis pievomis, Joninių naktį pražystančiais paparčiais, lakštingalų trelėmis ir šimtamečių ąžuolų stiprybe Jogailos nevilioja. Jam nėra jokio reikalo, o juo labiau – malonumo išgerti stiklinę šilto pieno ar išsitiesus ant žolynėlio prasmegti į tylą ir save.  

Plačiau skaitykite naujausiame žurnalo "Laima" numeryje

„Laima“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką