Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jono ir Eglės Valančiūnų didžiosios vestuvės: amžiną meilę pora prisiekė Šiluvos bazilikoje

Jonas ir Eglė Valančiūnai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Vestuvių akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

NBA krepšinio klubo „Toronto Raptors“ žaidėjas Jonas Valančiūnas (22), pernai rugsėjį įregistravęs civilinę santuoką su Egle Ačaite (25), kuri tapo Valančiūniene, žengė dar vieną svarbų žingsnį – pora šį šeštadienį amžiną meilę prisiekė bažnyčioje prieš Dievą, praneša portalas Žmonės.lt. Vakare pajūryje vyko smagi puota, į kurią jaunavedžiai pakvietė artimuosius ir gausų bičiulių būrį.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Bažnytinei santuokai Valančiūnai pasirinko XVIII amžiuje statytą barokinę Šiluvos Švč. Mergelės Marijos gimimo baziliką. Ceremonijos vieta buvo papuošta didžiulėmis baltų rožių puokštėmis, sumerktomis į masyvius veidrodinius vazonus. Greta altoriaus buvo nusidriekusi didžiulių baltų žvakių eilė, grindys nubarstytos baltų rožių žiedlapiais. 

Tamsiai mėlynu kostiumu pasipuošęs krepšininkas į ceremonijos vietą atvažiavo apie 13.45 val., jį į bažnyčią paėmusi už rankos palydėjo mama Danutė Valančiūnaitė ir tėvas Jonas Vilkas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Jonas Valančiūnas su tėvais
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Jonas Valančiūnas su tėvais

Apie 14.15 val. prabangiu juodu mersedesu atvyko ir jaunoji, pasipuošusi balta žydų dizainerės kurta suknele su gilia iškirpte nuogaroje. Jos galvą dengė ilgas, žemę siekiantis nuometas, kuriuo jaunoji veidą buvo užsidengusi visos ceremonijos metu. Į banžnyčią nuotaką lydėjo tėvai politikas Remigijus Ačas ir Vida Ačienė.

VIDEO: Jonas ir Eglė Valančiūnai po vestuviu ceremonijos Šiluvos bazilikoje

Nuotakai žengiant prie altoriaus skambėjo „Ave Maria“, visos ceremonijos metu netilo įvairios giesmės.

Ceremonija vyko dviem kalbomis – lietuvių ir anglų, kad ją suprastų ir svečiai iš užsienio. Tiesa, angliškai kunigas pakartojo tik pamokslą. Jaunieji sėdėjo tamsiose didžiulėse kėdėse, jiems iš dešinės buvo tėvai, iš kairės – liudininkai.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vestuvių akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Eglė Valančiūnienė su tėvais

Po valandą trukusios ceremonijos svečiai išsiskirstė į lauką ir laukė, kol išeis jaunieji ir pasitiko juos su gausiais aplodismentais ir rožių žiedlapiais. Jonas ir Eglė Valančiūnai kelias minutes papozavo gausiai susirinkusiems fotografams ir šiek tiek laiko skyrė žiniasklaidos atstovais.

Žurnalistų paklaustas, kuri vestuvių ceremonija – pernai vykusi civilinė ar šiandieninė bažnytinė – jam yra svarbesnė, Jonas Valančiūnas tikino, kad šioji: „Žinoma, kad bažnytinė. Dabar juk prisiekėme prieš Dievą.“

VIDEO: Jono ir Eglės Valančiūnų vestuvės

Tuo tarpu Eglė atviravo, kad dvi vestuvių ceremonijos buvo numatytos iš anksto.

„Toks planas buvo nuo pat pradžių. Pirmiausia norėjome atšvęsti su savo šeimomis – artimiausiais žmonėmis, o vėliau prisiekti prieš Dievą. Šiandien – pati svarbiausia šventė“, – sakė ji.

Nors Eglė Valančiūnienė atskleisti, kur pora praleis medaus mėnesį, nenorėjo, Jonas Valančiūnas nesusilaikė: „Ko gero, važiuosime į kokius Maldyvus“, – sakė jis ir tikino, kad išvykti turėtų jau artimiausiomis dienomis.

Paklausti, ar prieš ceremoniją smarkiai jaudinosi, jaunavedžiai linksėjo galvomis. „Be abejo, labai. Ir dabar truputėlį jaudinuosi, bet jau geriau“, – sakė Eglė Valančiūnienė. Abu tikino, kad šiuo metu yra be galo laimingi ir nuostabios nuotaikos.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vestuvių akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vestuvių akimirka

Atidavę duoklę žurnalistams ir fotografams jaunieji kartu su svečiais pėstute patraukė į šalia esančius Jono Pauliaus II namus. Čia kieme  buvo pastatyta balta palapinė, kur, grojant smuikui, svečiai sveikino jaunuosius ir vaišinosi vaišėmis bei šampanu.

Prie bažnyčios buvo susirinkęs gausus būrys smalsių Šiluvos gyventojų – garsaus krepšininko vestuves pamatyti norėjo ir vaikai, ir pensinio amžiaus žmonės. Dalis vietos gyventojų išdrįso užeiti ir į bažnyčią – ceremoniją stebėjo gyvai.

Jaunųjų ir svečių ramybe rūpinosi apsaugos darbuotojai. Saugodami savo privatumą jaunieji prašė svečių bažnyčioje nefilmuoti ir nefotografuoti.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Robertas ir Vilma Javtokai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Robertas ir Vilma Javtokai

Į Jono Valančiūno vestuves atvyko apie 100 svečių, tarp jų – ir krepšininkas Robertas Javtokas su žmona Vilma. Jie į šventę atvažiavo prabangiu „Porsche“ automobiliu.

Vakare prašmatnią vestuvių puotą Valančiūnai surengė Palangoje, Arvydui Saboniui priklausančiame 4 žvaigždučių viešbutyje „Pušų paunksnėje“.

Jono ir Eglės Valančiūnų vestuvių šventę organizavo vedybų planuotoja Laura Vagonė. Gėlėmis pasirūpino Mantas Petruškevičius. Skaičiuojama, kad vien gėlės galėjo kainuoti apie 15 tūkst. litų.

Nuotaka ceremonijai ruošėsi Vilniaus viešbutyje „Kempinski Hotel Cathedral Square“.

Žmonės.lt primena, kad pernai rugsėjį Jonas ir Eglė savo gyvenimus susiejo ne Civilinės metrikacijos skyriuje, o kaimo turizmo sodyboje „Karpynė“, Raseinių rajone. Civilinės santuokos ceremonijoje dalyvavo poros tėvai, artimieji ir bičiuliai kurių susirinko apie 40. Santuokos vieta, laikas ir pats faktas buvo kruopščiai slepiami, tad dauguma vykstančių į puotą manė, kad važiuoja švęsti Eglės 25-ojo jubiliejaus.

Sportininkas savo išrinktajai pasipiršo 2013 metų liepą po pusmečio draugystės ir įteikė Eglei prabangų, briliantais puoštą žiedą.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Jonas ir Eglė Valančiūnai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Jonas ir Eglė Valančiūnai

Vienas kitą pastebėjo draugų vakarėlyje

Kaip Jonas ir Eglė 2013 metų birželio pradžioje pasakojo žurnalui „Žmonės“, jiedu vienas kitą pastebėjo draugų vakarėlyje, tačiau tą kartą tuo viskas ir baigėsi, abu jaunuoliai pasinėrė į darbus. Eglė tuomet dirbo Seimo nario Vytauto Kamblevičiaus padėjėja.

Vieną dieną Jonas pakvietė Eglę draugauti feisbuke. Taip viskas ir prasidėjo. Netrukus pora pradėjo bendrauti ir telefonais, ir skaipu, kol galiausiai Eglė atskrido į Torontą.

„Turėjome lemtingą pokalbį, po kurio viskas apsivertė. „Atvažiavai čia antrą kartą, labai noriu tikėti, kad atvažiuosi ir trečią, – pasakiau. – Kas antrą savaitę eiti atostogų nepavyks – reikia apsispręsti dėl darbo.“ Ir ji apsisprendė – pasirinko mane, – interviu žurnalui „Žmonės“ birželio pradžioje pasakojo Jonas ir pridūrė: Eglė – graži, man – pati gražiausia... Bet tai nereiškia, kad ji tik sėdi ant sofos kaip porcelianinė lėlė. Su ja dalijamės gyvenimu, priimame bendrus sprendimus.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką