Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 31d. 19:01

Jubiliejinėje Regimanto Adomaičio šventėje aktoriui ilgiausių metų linkėjo ir sūnūs, ir teatro elitas

Regimanto Adomaičio 80-mečio šventės svečiai
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Regimanto Adomaičio 80-mečio šventė

Gimtadienius galima švęsti, galima ne, tačiau paminėti gražias sukaktis kone privalu. Antradienį vienam iškiliausių Lietuvos kino ir teatro aktorių Regimantui Adomaičiui sukako 80 metų. Šia proga jo kolegos ir bičiuliai surengė scenos grandui dedikuotą vakarą – Vilniaus mažajame teatre vyko aktoriaus jubiliejui skirtas renginys.

Gėlės, dėmesys, sveikinimo kalbos – ilgiausių metų R.Adomaičiui linkėjo būrys iškilių aktorių, režisierių, kultūros ir pramogų pasaulio atstovų, čia rinkosi tikras teatro ir kino elitas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Regimanto Adomaičio 80-mečio šventėje – teatro grandų dėmesys, nauja knyga ir smėlio pilių leitmotyvas

Tarp vakaro svečių buvo galima sutikti Janiną Lapinskaitę ir Algimantą Puipą, Gražiną Baikštytę ir Algimantą Mikutėną, Faustą Latėną ir Ramunę Rachlevičiūtę, Vladas Bagdoną, Joną Gricių, Antaną A.Jonyną, Martyną Budraitį bei daugelį kitų.

Užkulisiuose ruošėsi ir vėliau į sceną žengę jo bendražygiai, improvizacijų vakare ištraukas iš knygos skaitė ir sveikinimo žodžius tarė režisierius Rimas Tuminas, aktoriai Juozas Budraitis, Inga Burneikaitė, Arvydas Dapšys, Eglė Gabrėnaitė, Vaiva, Mainelytė, Sigitas Račkys, Vytautas Rumšas vyresnysis, Arūnas Sakalauskas, Agnė Šataitė ir daugelis kitų.

Šventės proga R.Adomaitį sveikino ir trys jo sūnūs – vyresnėlis Vytautas, jauniausiasis Mindaugas ir specialiai į Lietuvą su šeima atskridęs, Londone gyvenantis, taip pat aktorius Gediminas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Regimanto Adomaičio 80-mečio šventės svečiai
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Regimanto Adomaičio sūnūs Mindaugas ir Gediminas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Regimanto Adomaičio 80-mečio šventės svečiai
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Regimanto Adomaičio sūnus Vytautas

Dar anksčiau duodamas interviu 15min R.Adomaitis sakė – gimtadienio jis anaiptol nesureikšmina, tačiau neslėpė, jog dėmesys, ypač scenos žmogui, visuomet malonus.

Ar šis jubiliejus jam pačiam – šventė? „Gražu, aišku, bet paklausčiau aš jūsų, kokia ten šventė, kai 80 sueina? Suprantu, kad visiems įdomu, kiek jam ten metų? Man nebelabai ir svarbu, – ar 80, ar 60 būtų, ar kokie 90. Kai įžengi į kažkokią finalinę tiesiąją, laikas ima eiti kitaip“, – 15min dar prieš gimtadienį kalbėjo R.Adomaitis.

Tačiau jo gerbėjai ir bendražygiai pasistengė, kad ši sausio 31-oji aktoriui įsimintų ilgam. „Smėlio pilys“, – taip vadinosi R.Adomaičio 80-mečiui skirtas vakaras.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Regimanto Adomaičio 80-mečio šventės svečiai
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Algimantas Mikutėnas ir Gražina Baikštytė

Toks pavadinimas sugalvotas ne šiaip sau – likus maždaug savaitei iki jo jubiliejaus pasirodė nauja, teatrologės Daivos Šabasevičienės išleista knyga tokiu pat pavadinimu – „Smėlio pilys“. Joje gausu įdomios medžiagos apie per gyvenimą aktoriaus sukurtus vaidmenis, čia publikuojami jo tekstai, laiškai.

Dar kai buvau vaikas, labai mėgau statyti smėlio pilis. Tos pilys man – kaip teatro spektakliai. Spektakliai, kurie būna čia ir dabar, šią akimirką. Nes spektaklis pasibaigs ir jo nebeliks – antrą kartą to paties juk nepakartosi net ir turėdamas geriausių norų. Kaip kad smėlio pilis sugrius išdžiovinta saulėje, smėlis tiesiog subyrės ir teks statyti iš naujo“, – duodamas interviu pasakojo pats knygai pavadinimą sugalvojęs R.Adomaitis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Regimanto Adomaičio 80-mečio šventės svečiai
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Algimantas Puipa ir Janina Lapinskaitė

Jo jubiliejui skirtas vakaras Vilniaus mažajame teatre – vienas iš ciklo, suteikiančio galimybę geriau pažinti ryškiausias lietuviško teatro asmenybes, renginių.

Apie patį renginį skaitykite Kultūros skiltyje

TAIP PAT SKAITYKITE: Aktoriui Regimantui Adomaičiui – 80 metų: „Mano širdy teatro nebėra. Meilė jam baigėsi, liko tuštuma“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką