Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 6d. 14:02

Jurgiui Kairiui belieka skraidyti: lakūnas kaltas dėl autoavarijos, teismas atėmė jo teises ir skyrė baudą

Jurgis Kairys
Alfredo Pliadžio nuotr. / Jurgis Kairys

Teismas sostinėje ketvirtadienį paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje garsus lakūnas Jurgis Kairys buvo teisiamas dėl sukeltos autoavarijos ir jos metu sužalotų policininkų. Lakūnui skirta bauda ir uždrausta vairuoti automobilius.

Vilnietis Jurgis Kairys yra kaltas dėl autoavarijos, kurios metu nukentėjo motociklu važiavę sostinės policijos pareigūnai.

Taip ketvirtadienio popietę paskelbė Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas, išnagrinėjęs šio ne tik lėktuvus pilotuojančio, bet ir automobilį vairuojančio vilniečio baudžiamąją bylą.

Teismas skyrė J.Kairiui 20 MGL (2 600 litų) baudą ir uždraudė 1,5 metų vairuoti kelių transporto priemones.

Nors lakūno advokatas vasarą viešai neigė, kad jo ginamasis yra kelių erelis, iš byloje surinktos medžiagos matyti, kad J.Kairys administracine tvarka už Kelių eismo taisyklių pažeidimus yra baustas net 24 kartus (iš jų 14 – už greičio viršijimą).

Atsižvelgdamas į bylos aplinkybes ir kaltinamąjį, kaip eismo dalyvį, charakterizuojančią medžiagą, prokuroras buvo siūlęs teismui avarijos kaltininką bausti griežtai: uždrausti 1,5 metų vairuoti transporto priemones bei skirti 25 MGL (3 250 litų) dydžio baudą.

Kaip skelbta anksčiau, 2011 metų rugpjūčio 25-ąją J.Kairio vairuojamas automobilis „Honda Accord“ Vilniuje, pravažiavęs S.Dariaus ir S.Girėno gatvių bei Eišiškių plento sankryžą, iš pirmos eismo juostos išvažiavo į antrąją ir užkirto kelią ten važiavusiems dviem motociklininkams.

Vienas jų nukritęs ant žemės susižalojo krūtinę, jam lūžo slankstelis.

Motociklais darbo metu važiavo Vilniaus apskrities VPK Patrulių rinktinės patruliai. Vienas jų šioje baudžiamojoje byloje yra pripažintas nukentėjusiuoju. Tačiau civilinio ieškinio nepareiškė ir žalos atlyginti neprašė.

J.Kairys savo kaltės šioje istorijoje iš esmės nepripažino. Lakūnas aiškino, kad ir patruliai nebuvo pakankamai įgudę vairuoti motociklus, kad išvengtų susidūrimo.

Skirdama nuobaudą, bylą išnagrinėjusi teisėja Danutė Mickevičienė atsižvelgė į bylos medžiagą, J.Kairio padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo visuomenei laipsnį, paties teisiamojo asmenybę. J.Kairio atsakomybę lengvinančių ar sunkinančių aplinkybių byloje nenustatyta. Teisėjos vertinimu, J.Kairio paaiškinimai ir pozicija neigti kaltę šioje byloje vertintina kritiškai, kaip vairuotojo siekis išvengti atsakomybės.

Šiandienis D.Mickevičienės nuosprendis dar neįsiteisėjo, verdiktas per 20 dienų gali būti apeliacine tvarka skundžiamas aukštesnės instancijos Vilniaus apygardos teismas.

Beje, nors išklausyti teismo nuosprendį teisiamiesiems yra privaloma, J.Kairys ketvirtadienį posėdyje nepasirodė, į teismą buvo atvykęs tik nuteistojo advokatas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką