Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 9d. 13:23

„Karklės“ atlikėjai iki antradienio nežinojo, ar koncertuos festivalyje: organizatorius dingo kaip į vandenį

Marijono Mikutavičiaus koncertas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Karklės“ festivalis

Artėjantis ilgasis savaitgalis muzikos mylėtojų kalendoriuose veikiausiai buvo pažymėtas raudona spalva. Daugelis planavo kelionę į pajūrį, kur penktadienį Karklėje turėjo prasidėti kasmetinis muzikos ir menų festivalis „Karklė Live Music Beach“. Tačiau skaičiuojant paskutines dienas pasigirdo abejonių, ar festivalis apskritai šiemet įvyks.

Esą organizatoriai vangiai ruošia festivalio teritoriją, o dalis muzikantų sėdi kaip ant adatų ir vis dar nežino, ar numatytomis dienomis lips į sceną, ar ne.

Žmonės.lt kurį laiką nepavyko susisiekti nei su „Renginių centro“ direktoriumi Mariumi Tumšiu, nei su kitais festivalį organizuojančios įmonės atstovais – telefonu neatsiliepė.

Tokiu (ne)bendravimu stebėjosi ir festivalyje „Karklė 2016 Live Music Beach“ turėję koncertuoti muzikantai.

Antradienį, prieš 16 val., „Renginių centras“ išplatino pranešimą, kad festivalis šiemet vis tik neįvyks.

Kol dar nebuvo paviešintas organizatorių laiškas, Žmonės.lt apklausė festivalyje turėjusius groti muzikantus.

Gros festivalyje ar ne, nežinojo grupės „Skamp“ nariai. Vilius Alesius sakė, kad bent kol kas iš „Karklės“ organizatorių negavo jokių žinių.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Vilius Alesius
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Vilius Alesius

„Mes laukiame žinių iš festivalio organizatorių ir savo vadybininkų. Nežinau, ar grosime. Dar nėra aišku. Bet nėra nei patvirtinimo, nei paneigimo. Kažkada seniai buvo susitarta, kad grosime, reklama yra, o toliau jokių žinių“, – kalbėjo jis.

Nežinioje yra ir grupė „Bix“. Jos lyderis Saulius Urbonavičius-Samas Žmonės.lt sakė taip pat negalįs susikalbėti su festivalio organizatoriais.

„Laukiame iš organizatorių aiškumo. Vis laukiam ir laukiam. Jau kelios savaitės visi ant adatų sėdi. Festivalis tikrai būdavo fainas, sėkmingas, mes ten nekartą grojome. Dabar kažkaip liūdni popieriai, kad taip neatsakingai viskas vyksta aplink. Mes tikrai lauksime sutartų dalykų, kaip ir priklauso šitame civilizuotame pasaulyje. Jei jie neįvyks, deja, mes negalėsime koncertuoti. Tai natūralu.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Saulius Urbonavičius-Samas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Saulius Urbonavičius-Samas

Taip daugumai yra. Iš dabartinės visos nuotaikos, iš to, ką girdime aplink, ir ką visi mūsų tam pasauly kalba, greičiausiai ten išvis niekas neįvyks. Tai liūdesys. Bet žinant mūsų dabartinę situaciją Lietuvoje, kai festivalių yra truputį daugiau nei žmonių, tai, manau, vyksta labai natūralus procesas – išliks keletas stipriausių. Tie, kurie sąžiningai dirba ir siūlo žmonėms tinkamą programą“, – kalbėjo jis.

Kone taip pat kalba ir dainininkas Andrius Mamontovas: „Aš vis dar laukiu organizatorių sprendimo ir oficialaus patvirtinimo, kad grosiu. Kol kas nežinau.“

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./„Leon Somov & Jazzu“ koncertas Vilniuje
V.Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./„Leon Somov & Jazzu“

Žmonės.lt susisiekus su „Leon Somov & Jazzu“ vadybininku Lauru Lučiūnu, jis pasakojo, kad bėdų bendraujant su festivalio organizatoriais neturi, tačiau ar koncertuos ten Jazzu ir Leonas, ar ne, vis dar neaišku.

„Justė ir Leonas yra pasiruošę koncertuoti, bet aišku, kad jei festivalis neįvyks, tai ir nevažiuosime. Nesame tikri, ar koncertuosime. Kol kas tikrai nežinome. Nėra taip, kad nesusikalbėtume su organizatoriais, bet jie turi priimti sprendimą. Kiek žinau, šiandien jie turėjo gauti finansavimą. Rodos, technikai apmokėti. Sakė, kad šiandien po pietų bus aišku. Nesijaudiname. Nebus tai nebus, o jei bus tai bus“, – kalbėjo L.Lučiūnas.

Iki šiol dėl savaitgalio planų nežino ir penktadienį turinčios koncertuoti agentūros „M.P.3“ koordinuojamos grupės „Biplan“ ir latviai „Carnival Youth“. Sprendimas, žengs šios grupės į sceną ar ne turėtų paaiškėti vėliausiai iki ketvirtadienio.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./grupė „Biplan“
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./„Biplan“

„Organizatoriai mums yra skolingi dar už ankstesnius metus, jie nėra padengę savo įsiskolinimo. Esame sutarę taip, kad koncertuosime tokiu atveju, jei bus padaryti avansiniai mokėjimai. Kol kas jie nepadaryti, jų laukiame iki ketvirtadienio. Jei finansiškai nebus sutvarkyti atsiskaitymai už šiuos metus, be jokios abejonės koncertui nevažiuosime“, – Žmonės.lt kalbėjo „M.P.3“ atstovas, grupių vadybininkas Vaidas Stackevičius.

Pasak jo, labai gaila, kad šiemet festivalio likimas pakibo ant plauko, „M.P.3“ visuomet noriai veždavo grupes į Karklę.

„Ten labai gera lokacija, juolab – ilgasis savaitgalis. Gaila, kad organizatoriai pateko į finansinė duobę. Mes iš savo pusės taip pat norime palaikyti festivalį. Todėl iš pradžių kėlėme vienas sąlygas, vėliau atsižvelgdami į festivalio finansinius rūpesčius – ėjome į kompromisą, bandėme rasti bendrą sprendimą. Labai norime, kad viskas pavyktų“, – sakė V.Stackevičius.

Naglio Bieranco nuotr./Monika Linkytė
Naglio Bieranco nuotr./Monika Linkytė

Penktadienį į sceną pagal programą turinti lipti Monika Linkytė Žmonės.lt sakė planuojanti pasirodymą, nes kol kas apie jokius pakeitimus neturi žinių. „Nežinau, gal kas pasikeis paskutinę minutę, tačiau kol kas esu numačiusi koncertą“, – kalbėjo ji.

Dainininkė Monika Liu Žmonės.lt sakė, kad žinių iš festivalio rengėjų laukia nekantriai, ir jei jų nesulauks antradienį, tai, matyt, ir nekoncertuos.

„Laukiu vadybos, ką jie pasakys, jie aiškinasi. Girdėjau visokių kalbų – nežinia, vyks festivalis ar ne. Visiškai neįsivaizduoju. Tikiuosi, kad koncertas įvyks. Reikia žinoti – turi būti ir repeticijos... Laukiau praėjusią savaitę, laukiau iki vakar, sakė, kad jau šiandien tikrai pasakys. Iki šiandienos ir palauksiu. Paskui jau gal ir per vėlu bus. Niekas nenori būti nežinioje – reikia planuotis“, – kalbėjo Monika Liu.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Monikos Liu koncertas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Monikos Liu koncertas

Sutartys galioja – ruošiasi festivaliui

Pasak stovyklos „Žilvitis“, kurios teritorijoje organizuojamas festivalis, atstovų, organizatoriai su jais yra pasirašę sutartį ir festivalis turėtų įvykti.

„Jiems buvo pasakytas laikas, kada gali pradėti darbus. Leidimą davėme nuo šiandien, kadangi pirmadienį stovykloje dar buvo vaikai, organizatoriams buvo pasakyta, kad iki antradienio nesirodytų. O dabar čia jau kažkas vaikšto, kažką daro“, – Žmonės.lt kalbėjo „Žilvičio“ atstovė.

Bendrovės „ProDJ“ vadovas Dovydas Bajoras teigė iš organizatorių gavęs patvirtinimą, kad festivalis vyks. Jau šį vakarą planuojama pradėt dėlioti darbus. „Mes su šiuo festivaliu dirbame jau dvejus metus. Esame atsakingi už dvi scenas – elektronikos ir kopų. Ryt pradedame montuoti elektronikos sceną, o kopų scenai mes turime montuoti tik konstrukcijas, tai padarysime ketvirtadienį“, – vardijo direktorius. Jis neslėpė, kad girdėjęs įvairių gandų dėl festivalio, esą gali keistis partneriai ir panašiai. Tačiau į juos nereaguoja ir dirba, kaip įsipareigojo sutartyse.

Apie tai, kad festivaliui ruošiamasi sakė ir Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos biuro vyresnysis specialistas Alvydas Savickas. Jis teigė, kad savaitgalį ketinama budėti Karklėje. „Kol kas žinome, kad festivalis vyks ir pareigūnai budės. Niekas nepranešė, kad jis atšaukiamas. Paskaitėme, kad kalbama, jog jis gali neįvykti. Tačiau mes negavome jokio rašto“, – teigė pareigūnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

Paslaptinga liga garsų solistą nustūmė į visuomenės užribį: sklinda nemalonus kvapas

Tiesiogiai 24sek

Eurolygos klasika Maskvoje: CSKA – „Žalgiris“

15min tema Aktualu

Pasaulio dešinieji sukilo prieš JT migracijos paktą: keliama audra stiklinėje?

Vardai

Eimuntas Nekrošius paskutinį gyvenimo savaitgalį praleido pajūryje: „Jis buvo laimingas“

Pasaulis kišenėje

Aplink pasaulį su kuprine: kodėl vienas pavojingiausių Australijos vorų – net nenuodingas

Aktualu

„Patikrinta 15min“ – pirmasis pasauliniu mastu pripažintas Baltijos šalių faktų tikrinimo projektas

Gyvenimas

Giedrius gerina būstą sužalotam didvyriui: šis išgelbėjo paauglę, o dabar pagalbos reikia pačiam

Atvirai su vadovu. A.Žukauskienė: apie jauno vadovo patyrimus, gyvenimo tikslą ir laimėtas bei pralaimėtas kovas

Tiesiogiai 24sek

Kertinis vakaras Vokietijoje: „Skyliners“ – „Rytas“

Išrinkite geriausias 2018 metų knygas

Aktualu

Aiškėja, kodėl sumuštas F.Sanchezas: dviejų nacionalistų jausmus užgavo šūkis „Lietuva visiems“

Aktualu

Lenkijos Seimas atšaukė ginčijamą Aukščiausiojo Teismo reformą

Ar pastebėjote Vilniaus viešojo transporto atsinaujinimą?

Gazas

Renkame Lietuvos Šimtmečio automobilį: „Opel Kadett E“

Aktualu

„Proveržis“ tariantis dėl etatinio mokytojų apmokėjimo modelio: bus pildomi profsąjungų reikalavimai

Vardai

Katy Perry – daugiausiai uždirbanti dainininkė pasaulyje: iš pirmos vietos išstūmė Beyonce

Vardai

Atsisveikinimas su netikėtai išėjusiu Eimuntu Nekrošiumi: „Per anksti, gerokai per anksti...“

Aktualu

Šveicarija atsisakė planų paremti JT susitarimą dėl migracijos

Aktualu

Prabangiu BMW visureigiu važiavusio ukrainiečio kelionė nutrūko pasienyje

Kultūra

Detektyvo „Spėk, kas?“ autorius Ch.McGeorge’as: „Jaučiausi, lyg kurčiau choreografiją“

Naujienos

Gyvenimas

Paslaptinga liga garsų solistą nustūmė į visuomenės užribį: sklinda nemalonus kvapas

Tiesiogiai 24sek

Eurolygos klasika Maskvoje: CSKA – „Žalgiris“

15min tema Aktualu

Pasaulio dešinieji sukilo prieš JT migracijos paktą: keliama audra stiklinėje?

Pasaulis kišenėje

Aplink pasaulį su kuprine: kodėl vienas pavojingiausių Australijos vorų – net nenuodingas

Vardai

Eimuntas Nekrošius paskutinį gyvenimo savaitgalį praleido pajūryje: „Jis buvo laimingas“

Aktualu

„Patikrinta 15min“ – pirmasis pasauliniu mastu pripažintas Baltijos šalių faktų tikrinimo projektas

Tiesiogiai 24sek

Kertinis vakaras Vokietijoje: „Skyliners“ – „Rytas“

Atvirai su vadovu. A.Žukauskienė: apie jauno vadovo patyrimus, gyvenimo tikslą ir laimėtas bei pralaimėtas kovas

Gyvenimas

Giedrius gerina būstą sužalotam didvyriui: šis išgelbėjo paauglę, o dabar pagalbos reikia pačiam

Išrinkite geriausias 2018 metų knygas

Aktualu

Aiškėja, kodėl sumuštas F.Sanchezas: dviejų nacionalistų jausmus užgavo šūkis „Lietuva visiems“

Aktualu

Lenkijos Seimas atšaukė ginčijamą Aukščiausiojo Teismo reformą

Ar pastebėjote Vilniaus viešojo transporto atsinaujinimą?

Gazas

Renkame Lietuvos Šimtmečio automobilį: „Opel Kadett E“

Aktualu

„Proveržis“ tariantis dėl etatinio mokytojų apmokėjimo modelio: bus pildomi profsąjungų reikalavimai

Vardai

Katy Perry – daugiausiai uždirbanti dainininkė pasaulyje: iš pirmos vietos išstūmė Beyonce

Vardai

Atsisveikinimas su netikėtai išėjusiu Eimuntu Nekrošiumi: „Per anksti, gerokai per anksti...“

Aktualu

Šveicarija atsisakė planų paremti JT susitarimą dėl migracijos

Aktualu

Prabangiu BMW visureigiu važiavusio ukrainiečio kelionė nutrūko pasienyje

Kultūra

Detektyvo „Spėk, kas?“ autorius Ch.McGeorge’as: „Jaučiausi, lyg kurčiau choreografiją“

Vardai

Ypatingos

03:39
07:48

Gera keliauti kartu

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką