Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 17d. 19:07

Karklės festivalio aidai: pramogautojai liko be agurkų ir maišų užkasto alkoholio

Festivalio patikros postas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Festivalio patikros postas

Į Karklę penktadienio popietę ėmė plūsti čia šį savaitgalį vyksiančio muzikos festivalio svečiai. Nešini krepšiais, pripūstais čiužiniais, pompomis jie buvo kruopščiai tikrinami patikros poste. Apsaugininkai į konteinerius išmetė krūvas neleistinų produktų, o bene daugiausiai – marinuotų agurkėlių, mat stiklinės taros neštis į festivalio zoną nevalia. 

„Čia juk tik agurkai?“, – nustebo į muzikos festivalį Karklėje atvykęs svečias, netekęs stiklainio marinuotų agurkėlių.

„Stiklinės taros neštis negalima“, – atšovė apsaugininkas. Po jo kojomis mėtėsi ir daugiau gėrybių – į festivalį nenukeliavusios užtepėlės, mišrainės, adžika, marinuoti svogūnėliai.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Festivalio patikros postas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Festivalio patikros postas

Į festivalio zoną svečiams nepavyko įsinešti ir alkoholio – alaus, sidro, stiprių svaigiųjų gėrimų. Skardinės ir buteliai nukeliavo į konteinerius.

Alkoholį festivalio lankytojai slėpė, kas kaip išmanė. Anot vieno apsaugininkų, buteliai kišami į miegmaišius, slepiami kartu su pripūtimo pompomis. Buteliai net klijuojami ant kūno.

Žiūrėkite galeriją:

Anot vienos iš festivalio organizatorių Jovitos Baranauskaitės, lankytojai stengiasi gudrauti. Pastarosiomis dienomis teritorijoje aptikti maišai paslėpto alkoholio.

„Visi žino, kas šiais laikais vyksta festivaliuose. Prieš pat festivalį turėjome pagausėjimą atvykstančių pasislėpti alkoholio, kol tvoros dar nebuvo sustatytos. Pavyzdžiui, mėgsta užsikasti, tai alkoholio radome maišais. Įsivaizduokite, atvaro „chebra“ su maišu alkoholio ir užkasa keliose vietose. Randa kokį patrauklesnį medį, nekliūvantį už akies ir kasa, tačiau ši teritorija yra Pajūrio regioniniame parke, pakankamai stebima. Turime žmones, kurie iki renginio, matydami, kad pagausėjo lankytojų, kontroliavo šiuos dalykus“, – pasakojo Jovita Baranauskaitė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Jovita Baranauskaitė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Jovita Baranauskaitė

Festivalio dienomis teritorijoje patruliuoja apsaugininkai bei policijos pareigūnai su keturkojais. Apsaugos darbuotojai tikrina palapines ieškodami narkotinių medžiagų. Reidus ketinama rengti visomis festivalio dienomis.

Kaip nurodo festivalio organizatoriai, į festivalio teritoriją draudžiama įsinešti: ginklus, bet kokios rūšies gyvūnus, narkotikus ir su jais susijusius prietaisus, pirotechnikos ir kitas degias, bei sprogstamas medžiagas, alkoholinius gėrimus, nesuderintas su organizatoriais reklamines priemones. Mineralinis vanduo ar kitoks gaivus gėrimas, įsinešant į poilsio zoną turi būti neatidarytas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Festivalio patikros postas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Festivalio patikros postas

Budi gelbėtojai

Festivalio metu pajūryje taip pat budi gelbėtojai. Pasikeisdami budi septyni žmonės. Kaip 15min sakė pajūryje budėjusios Ieva ir Daiva, gelbėtojams teks dirbti per naktį.

„Juk dieną maudytis nefaina, naktį daug smagiau“, – juokėsi moterys, festivalyje dirbusios ir pernai. Maudytis festivalio zonoje nuo 22 val. iki 7 ryto draudžiama siekiant išvengti galimų nelaimių.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Gelbėtojos - Ieva ir Daiva
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Gelbėtojos - Ieva ir Daiva

Moterys pasakojo pernai iš vandens maudynių mėgėjus variusios pasitelkdamos prožektorius ir švilpukus.

„Kai pasakome, kad nesilaikydami taisyklių, gali netekti teisės būti festivalyje, išlipa“, – sakė moterys.

Žiūrėkite galeriją:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką