Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 4d. 12:35

„Keulė rūkė“ bendraturčiai Dominykas Čečkauskas ir Marla Singer emigravo į Berlyną

Dominykas Čečkauskas ir Rūta Jankauskaitė-Marla Singer
Asmeninio albumo nuotr. / Dominykas Čečkauskas ir Rūta Jankauskaitė-Marla Singer

Sostinės kavinių „Keulė Rūkė“ ir „Šiaurės Keulė“ bendraturčiai Dominykas Čečkauskas ir Rūta Jankauskaitė, dažniau prisistatanti Marlos Singer pseudonimu, susikrovė daiktus ir išvažiavo gyventi į Berlyną. Žmonės.lt R.Jankauskaitė pasakojo, kad emigruoti šeima norėjo jau seniai, o valdyti kavinių tinklą gyvenimas svetur netrukdys – dirbs nuotoliniu būdu.

Berlyne, Vokietijoje, sūnų Nikitą (3,5 m.) auginantys R.Jankauskaitė ir D.Čečkauskas įsikūrė pirmadienį – naują savaitę pradėjo realizuodami ilgai brandintą svajonę.

Anksčiau pora jau buvo apsistojusi užsienyje – kurį laiką praleido Prancūzijoje – taigi gyvenimas emigracijoje jiems nesvetimas. Tik šįkart svetur šeima įsikūrė jau gausesnė – kartu su vaiku.

„Mūsų planas visada buvo neužsibūti Lietuvoje. Grįžome, kai laukiausi – norėjosi jaukumo ir saugumo, nes nežinojome, kas bus, kas laukia ateityje. Buvome susitarę, kad Lietuvoje neužtruksime, ir praleisime tik kokius trejus metus, o išėjo visi ketveri. Per tą laiką daug visko nuveikėm, užkūrėm verslą, užaugom, ir vėl Lietuva tapo per maža mūsų tikslams ir siekiams, tad nusprendėme, kad jau laikas“, – Žmonės.lt sakė R.Jankauskaitė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Rūta Jankauskaitė ir Dominykas Čečkauskas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Rūta Jankauskaitė ir Dominykas Čečkauskas

Pora ilgai svarstė, į kurį pasaulio kraštą važiuoti, – svajojo apie Jungtines Amerikos Valstijas, bet galiausiai pasirinko Berlyną. Vis dėlto ir čia jiedu tikina apsistojantys laikinai: kita stotelė ir bus JAV.

„Pastaruosius trejus metus į Berlyną keliaudavome dažnai. Kaip į kokią Nidą... Važinėdavome su mašina, neturėdami įtemptų planų. Berlynas papirko siūloma gyvenimo kokybe – mums jis kaip maisto ir restoranų Disneilandas, kur kas vakarą gali valgyti kažką skirtingo ir netikėto. Kultūros maišymasis ir liberali atmosfera, gatvės menas, jaunų žmonių iniciatyva atgaivinamos vietos padarė įspūdį, kad šis miestas yra gyvas ir didelis, o tokio didmiesčio jausmo jau buvome labai pasiilgę“, – pasirinkimą paaiškina R.Jankauskaitė.

Asmeninio albumo nuotr./Rūta Jankauskaitė su šeima
Asmeninio albumo nuotr./Rūta Jankauskaitė su šeima

Ir dėl sūnaus Nikitos integracijos svečiame krašte tėvai nesijaudina. „Nikitai 3,5 metų. Dėl jo nėra neramu, nes visada žinojome, kad negyvensime Lietuvoje, tad ir vardą jam davėme tokį, kuris lengvai tartųsi visomis kalbomis. Nikita puikiai kalba angliškai, su juo esame keliavę po Berlyną ir tada, kai dar buvo visai mažiukas, ir šią vasarą. Šis miestas tinka vaikams – pilnas zoologijos sodų, muziejų, pramogų parkų“, – sako R.Jankauskaitė.

Ir D.Čečkauskas, ir pati R.Jankauskaitė, yra populiarių Vilniaus kavinių „Keulė rūkė“ ir „Šiaurės keulė“ bendraturčiai. Kaip, jiems emigravus, klostysis kavinių darbas?

„Labai džiaugiamės turėdami didelę, atsidavusią komandą, kurią paliekame prižiūrėti „Keulės“ reikalus. O savo pareigas atliksime nuotoliniu būdu. Planų turiu, pastaruoju metu daug mokiausi dirbdama su kitais ir mokydamasi dirbti komandoje. Prikaupiau nemažai idėjų, tikiuosi, jas pavyks įgyvendinti čia“, – kalbėjo R.Jankauskaitė.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vienas iš „Keulė rūkė“ įkūrėjų Dominykas Čečkauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vienas iš „Keulė rūkė“ įkūrėjų Dominykas Čečkauskas

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką