-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kiek aukoti už krikštynas: Natalija Bunkė cerkvei atsidėkojo žvakėmis

Laidos „Moterų balsas“ vedėja Natalija Bunkė (34) su studijos svečiais šįkart nusprendė pasikalbėti, kiek pinigų iš žmonių kišenių nukeliauja į bažnyčių kasas.
Natalija Bunkė sūnaus Kristupo krikštynose
Natalija Bunkė sūnaus Kristupo krikštynose / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Visiškai nežinojau, kiek turėčiau cerkvėje palikti už krikštynas, – prisipažino Natalija Bunkė. – Kai paklausiau, gavau atsakymą: žmonės palieka, kiek gali, vieni dešimt, kiti šimtą eurų. Pagalvojau, nupirksiu 100 žvakių, bažnyčioje per krikštynas bus šviesu, dar 50 parsivežiau namo. Man atrodo, graži auka.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu ir Kristina Ivanova
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu ir Kristina Ivanova

„Mano tikėjimui parapijos nereikia“, – „Lietuvos ryto televizijos“ laidos „Moterų balsas“ filmavime sakė dainininkė Katažina Zvonkuvienė. Kiekvieną sekmadienį Katažina eina klausyti mišių, o visai neseniai pirmą kartą ten nusinešė savo keturių mėnesių dvynukus.

„Man nesvarbu, ką pasakys žmonės, esu užimta moteris, ne visada galiu dalyvauti mišiose savo parapijos bažnyčioje. Kai galiu, einu į vieną, kai galiu, į kitą“, – prisipažįsta Katažina.

„Tam tikrą mokestį bažnyčia už šventes turėtų imti, juk visi norime, kad būtų švari, kad degtų daug žvakių, kad grotų vargonai, – įsitikinusi Laima Tamulytė-Stončė. – Prieš mūsų vestuves manęs irgi teiravosi, ar norėtume, kad bažnyčia būtų dekoruota. Pasakiau, kad ne, joje ir taip gražu, be to, mes atėjome sakramento, o ne gražių nuotraukų.“

Laimai atrodo, kad šiais laikais žmonės šventes bažnyčioje pernelyg sureikšmina, o bažnyčios leidžia tai daryti, nes iš to gerai uždirba. „Už vestuves kai kuriose bažnyčiose garsios poros sumoka ir 800 eurų. Nenori mokėti? Arba lauk eilėje, arba tuokis kitur, yra kas moka. Tačiau kaip galima reketuoti tą, kuris išgyvena sielos skausmą, laidoja artimą žmogų? Ir kas iš tiesų yra kunigai: Dievo tarnai ar sutaną vilkintys verslininkai?“ – stebėjosi ir citavo ne vieną, išgyvenusį kunigų reketą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Natalija Bunkė ir Danielius Bunkus Klaipėdos cerkvėje pakrikštijo sūnų Kristupą

„O kaip išgyventi kunigui? – klausė Jonavos klebonas Audrius Mikitiukas (38). – Gal kunigai irgi turėtų dirbti Anglijoje, kad galėtų sumokėti už bažnyčios šildymą, kuris kiekvienais metais kainuoja apie 10–13 tūkstančių eurų? Kunigai nedrįsta kalbėti apie aukas, tačiau Bažnyčiai irgi reikia vadybos.“

Klebonas sakė gavęs iš Dievo ženklą, kad turėtų dalyvauti „Moterų balso“ laidoje. Po neseniai vykusio skandalo, kai viena šeima jį apkaltino pasisavinus garbaus amžiaus moters turtą, šis kunigas įgijo daug priešų. „Tai buvo ir mano tikėjimo išbandymas, – sako ir priduria pernelyg dažnai kalbantis tiesą. – Tai mano bėda“, – patikina.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius