Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 27d. 10:23

Koncerto „Gelbėkit vaikus“ atgarsiai: paaukota įspūdinga suma, L.Kazlauskienė atvėrė širdį apie palikusį tėvą

Timūras Augucevičius, Liepa Norkevičienė, Rūta Mikelkevičiūtė
Viganto Ovadnevo nuotr. / Koncerto „Gelbėkit vaikus“ akimirka
Penktadienio vakarą nuskambėjo paramos koncertas „Gelbėkit vaikus“. Ryškiausios Lietuvos scenos žvaigždės dalinosi muzika, savo asmeninėmis istorijomis ir kvietė lietuvius susivienyti dėl skurdžiai gyvenančių vaikų.

Koncerto metu vaikams buvo surinkta 128 914 eurų.

„Išgyvensime tiktai kartu, tik padėdami vieni kitiems, tik suprasdami, kaip dabar reikia pagalbos kitiems – tiems, kuriems sunkiau, tiems, kuriems emocinė našta pasidarė tokia, kad jie gali prieš save ranką pakelt ir liks vaikai vieni. Tiems, kurie praranda darbą ir nežino, kaip mokėti už namus, už tą patį vandenį. Kiekvienas euras gali padėti atsitiesti tai mamai, kuri palūžusi nuo ligos kapanojasi iš paskutinių jėgų, nes žino, kad jei jos neliks, nežinia, kaip jos vaikai gyvens“, – kalbėjo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė.

Tai buvo vienuoliktasis LNK ir „Gelbėkit vaikus“ paramos koncertas. Susumavus praėjusio koncerto aukas, iš viso nuo 2012 metų LNK televizijos žiūrovai vargstantiems Lietuvos vaikams ir sunkumų patiriančioms šeimoms jau paaukojo daugiau nei 1,36 mln. eurų.

Linkėjimus vaikams ir dėl jų susivienijusiems lietuviams siuntė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Kai kalbame apie vaikus, ypač tuos, kurie gyvena sudėtingose, socialiai jautriose šeimose, kuriems reikalinga ypatinga pagalba, be mūsų visų ištiestos pagalbos rankos jie tikrai neapsieina. Turėjome sukūrę daug dienos centrų, bet pandemija juos buvo kiek pridariusi, turime daug iniciatyvų iš nevyriausybinių organizacijų tokių kaip „Gelbėkit vaikus“ ir kitų, labai daug verslas prisideda. Tiesiog noriu priminti visiems mums – tiems, kuriems tai rūpi – šie vaikai ir toliau reikalauja didžiulio dėmesio. Jiems reikalinga pagalba, nes tas užsidarymas, ypač tokiose sudėtingose šeimose, tikrai nepaliks be pėdsako. Ir ateina pavasaris, visiems norisi džiaugsmo, tiesiog mėginkime suteikti tą džiaugsmą vaikams, o ypač tiems, kuriems to labiausiai reikia“, – sakė kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Džiaugsmą kurti ragino ir kunigas Ričardas Doveika.

„Kai sugebame sukurti džiaugsmą nuo mažiausių valstybės piliečių – nuo vaikų, kai vaikai mūsų gatvėse džiaugiasi, krykštauja, kai gali susitikti su kitais vaikais ir dalintis tuo džiaugsmu, reiškia, kad tą džiaugsmą įnešame į savo valstybės, visuomenės pamatus, į santykių kultūrą. Taip kuriamas gyvenimas. Šį vakarą atiduodami dalelę savęs, mažą mažą trupinėlį, sukuriame labai didelį gyvenimą. Gyvenimą didžių žmonių – atradėjų, ieškotojų, galų gale – gerų žmonių“, – sakė jis.

„Yra gražus posakis: kol jauti skausmą – esi gyvas, kai jauti kito skausmą – esi žmogus. Šiandien mes šventėme žmogaus dieną, šventėme patį žmogų. Pasidalinome pinigais, kurie nėra nukritę iš dangaus, ne tais, kurie rasti gatvėje, ne tais, kurie atlieka. Bet krizės laikotarpis, karantino metai, ši įspūdinga suma rodo, kad mes gebėjome šiandien atlaužti dalelę būtinų mums dalykų. Ne paskolintų, ne rastų, o šiandien man reikalingų. Šiandien kiekvienas mūsų tampame didesniu žmogumi. Ir tas vakaras tylus, ir ta širdelė plakanti vaiko, tampa sąlyga man tapti didesniu žmogumi. Šiandien aš eisiu miegot didesnis. Nes mes įėjom šiandien atsiraitoję rankoves ir apkuopėm daugelio žmonių buitį. Mes panaikinome degėsių kvapą, įgijome šiltesnę lovą, drabužį, erdvę. Kaip tauta šiandien atlikome gerą darbą atsiraitoję rankoves. Pavargom, prakaitą jaučiam, bet širdies ramybė, skonis ir tas didesnio žmogaus buvimas turbūt ir tampa tos Velykos. Nes Velykos yra gyvenimas, Velykos yra šviesa, Dievas, esantis su mumis, o mes – vienas kitam, dėl vienas kito“, – dėkojo kunigas.

Koncerto metu surinkta parama bus skirta karantino metu itin pablogėjusios vaikų emocinės sveikatos gerinimui bei skurdžiai gyvenančių mylinčių ir tvarkingų šeimų buičiai. Sniegu gausi žiemą ne vieną šeimą paliko įlūžusiu stogu, taip pat pinigai bus skiriami krosnių remontui, šulinių kasimui. „Gelbėkit vaikus“ pagalbos ir palaikymo nuolat laukia šimtai šeimų ir tūkstantis globojamų vaikų kasdien.

Paramos koncerto metu žinomi Lietuvos žmonės ragino prisidėti prie šviesesnės vaikų kasdienybės. Dainininkė Liveta Kazlauskienė pasakojo, kad vaikystėje teko kęsti ir nepriteklių.

„Buvo atvejis, kai artėjo žiema, buvau paauglė, o mama neturėjo pinigų nupirkti šiltiems žieminiams batams. Ji parnešė iš darbo vienos moters aulinius žieminius batus. Jie buvo nevaikiški – ant kamštinės platformos, su kulnu. Nežinojau, ką daryti, o lauke – sniegas, šlapdriba. Išėjau su tais batais, bridau, kur daugiau sniego, kad niekas jų nepamatytų. Po savaitės einant į mokyklą su tais batais nukrito padas. Visi nuėjo į pamoką, o aš sėdėjau rūbinėje ir verkiau“, – prisiminimais dalijosi ji.

Šeimą palikusį tėtį Liveta po dvidešimties metų pamatė tik savo koncerte.

„Vėliau jis man sakė, kad ateidavo į koncertus, bet nepasirodydavo – jam buvo gėda. Jį pamačiusi apsikabinau, paklausiau: kur tu buvai tiek metų, mes jau užaugom?“ – skaudžią istoriją pasakojo ji. „Jūs neįsivaizduojate, kiek suteikiate džiaugsmo toms šeimoms. Jūs darote didžiulį darbą. Aš tai patyriau – kai mums darė gerus darbus, padovanodavo kažką. Tas džiaugsmas netilpdavo širdy, kaip netelpa ir šiandien matant šiuos skaičius“, – aukojantiems žiūrovams sakė dainininkė.

„Vaikai yra ne vien tėvų vaikai. Tie vaikai, kuriems reikalinga pagalba, yra mūsų visų vaikai“, – sakė sunkios vaikystės prisiminimais pasidalijusi manekenė Simona Starkutė.

Taip pat savo istorijomis dalijosi dainininkas Jurijus Veklenko, dizainerė Šarūnė Šaltenė ir daugybė kitų žinomų žmonių. Skatindami susivienyti dėl vaikų laidos vedėjai Liepa Norkevičienė ir Timūras Augucevičius patys ryžosi ir žinomus Lietuvos žmones skatino ypatingiems iššūkiams. Muziką vakaro metu dovanojo „Il Senso“, Jurgis Brūzga ir Milėja, Irūna ir Ineta Pūzaraitės su Inetos dukrele Barbora, Vaida Genytė, OKATA, Monika Marija, Liepa, Jurijus Veklenko, Katažina Zvonkuvienė, Ieva Zasimauskaitė, KaYra ir „Lietuvos balso“ nugalėtoja Meidė Šlamaitė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:02
46:06
01:10

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką