Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 27d. 11:54

Koronavirusu užsikrėtė ir aktorė Ieva Labanauskaitė: tyrimas nemalonus, dingo skonis ir kvapas

Ieva Labanauskaitė
Asmeninio albumo nuotr. / Ieva Labanauskaitė

Penktadienio rytą Lietuvoje nustatyta jau daugiau nei 300 koronaviruso atvejų, tarp užkrėstųjų pateko ir aktorė, „X faktoriaus“ projekte jėgas išbandžiusi Ieva Labanauskaitė. Santaros klinikose izoliuota moteris buvo pasidalinusi savo istorija, iš kurios tikėjosi padėti daugiau žmonių. Visgi dabar ji atskleidė, kad buvo išleista iš Santaros klinikų.

Tik neseniai apie koronavirusą prakalbusi aktorė, dabar su socialinio tinklo vartotojais pasidalijo nauja žinia – Ieva buvo išleista iš Santaros klinikų ir apgyvendinta valstybės skirtose patalpose.

„Šiandien mane išleido iš Santaros klinikų, ačiū daktarams, seselėms ir visiems ten mumis besirūpinantiems! Sveikata nepablogėjo. Jaučiuosi tikrai puikiai, tad išleido į kitas izoliacijai skirtas patalpas. Pradžia buvo labai viltinga, kai iš Santaros klinikų mus keturis pasitiko Vilniaus miesto autobusiukas. Tačiau tik aš viena pasiryžau keliauti į vasaros g. Izoliuotis. VALIOOOO!!! Viena iš mūsų oficialiai yra PASVEIKUSI, tik dar turi izoliuotis 2 savaites, nes virusas dar gali gyventi ir toje materijoje kuria tuštinamės.

Kiti du bendrakeleiviai važiavo izoliuotis į namus. Tiesa, viena mergina turėjo su manimi keliauti į vasaros g. Bet ji sakė,kad kiek pabijojo, tad rado kitą išeitį. Apsikeitėm visi kontaktais ir palinkėjom vieni kitiems sveikatos – man drąsos ir sakė lauksim žinių ir vietos. Norėčiau nusikeikti, bet gal geriau sukalbėsiu kažkada išgirsta maldą, kuri labai tinka ir šiomis aplinkybėmis:

Dieve, suteik jėgų susitaikyti su tuo, ko negaliu pakeisti, DRĄSOS keisti , ką galiu pakeisti ir išminties tą skirtumą suprasti!

Taip, nesinori skųstis, tikrai labai tikėjau, kad savivaldybės suteiktos sąlygos bus padoresnės, bet, turiu prisipažinti, man baisu šiandien čia likti nakčiai..

Šiuo metu esame šešiese. Dauguma gyventojų atkeliavo praeitą savaitę. Kokie šie žmonės kantrūs, sakė jau susitaikė su esama situacija. Pasakojo,kad pradžioje taip pat buvo pakraupę, bandė ieškoti išeičių, keisti vietą. Taip pat manė, kad sąlygos antisanitarinės... Bet kažkaip nepavyko, kažkas iš viršaus sakė džiaukitės, kad išvis kažką valstybė duoda. Na gal ir yra tame tiesos, nežinau, spręskite patys. Niekada negali žinoti, gal ir jums kažkuriam dabar beskaitančiam gali tekti čia prisiglausti ateityje“, – socialiniame tinkle naujienomis pasidalijo aktorė.

Kovo 27-oji – Tarptautinė teatro diena, kurią šio meno atstovai sutiko kiek neįprastomis sąlygomis. Aktorė Ieva Labanauskaitė šią dieną minėjo ligoninėje – jai nustatytas koronavirusas.

Ir nors aplinkybės ne pačios geriausios, Ieva tikisi, kad jos istorija padės kitiems galimai užsikrėtusiems žmonėms, mat jos atveju nuspėti, kad tai COVID-19, buvo labai sunku.

„Simptomai buvo labai menki, visiškai neatitiko 1808 algoritmo, reikėjo gerokai pakovoti už galimybę išsitirti“, – pripažįsta Ieva, pabrėžusi, kad skambindama šiuo numeriu nesulaukė tokios pagalbos, kokios tikėjosi, todėl galiausiai kreipėsi tiesiai į 112.

Greitosios pagalbos darbuotojai pranešė, kad automobilis atvyks už kelių valandų. Ieva neslėpė, kad kankino nuojauta, kad ji neserga, ji sukels tik papildomų problemų, jeigu tyrimo rezultatai bus neigiami – bus išjuokta. Guodė tik vienintelis faktas – Ieva neseniai grįžo iš Londono.

„Bijojau, kad aš čia svaigstu kažką ir būsiu pajuokos objektu. Gi sukėliau tokį skandalą“, – pripažįsta mergina.

Ieva pasakoja, kad kone tris valandas teko pralaukti su dūstančiais ir gerokai sunkesnės būklės žmonėmis priimamajame, kol galiausiai buvo patikrinta. Ji neslepia – tyrimas labai nemalonus.

„Šlykštus, nes kiša ilgus ausų krapštukus giliai į nosies ertmę... Na, bet ką darysi, reikia... Pralaukiau naktį izoliuota individualioje palatoje ir šiuo metu esu Santaros klinikose izoliuota“, – pasakoja aktorė, kuriai tyrimas buvo atliktas ketvirtadienio naktį.

Asmeninio albumo nuotr. /Ieva Labanauskaitė
Asmeninio albumo nuotr. /Ieva Labanauskaitė

Anot užsikrėtusios, nemalonūs ir viruso sukelti simptomai. Pavyzdžiui, gyvenime niekada neturėjusi dingusio skonio ir kvapo ilgiau nei dieną, dabar jau kelintą dieną gyvena be šitų pojūčių.

„Nosis po slogos atsikemša ir kvapas grįžta, o čia jau kelintą dieną nieko nejaučiu, nosis paburkus, bet neužsikimšus, tik kaip nejaučiu nieko, taip ir nejaučiu...Temperatūros neturiu, tiesa, buvo vieną kartą pašokus iki 37,2, matavausi sąžiningai kiekvieną dieną po kelis kartus“, – pasakoja Ieva, pridūrusi, kad ji taip pat nekosėja, nedūsta.

Šiomis dienomis ji jautė slogą, taip pat stiprų galvos skausmą. Dalindamasi šiais simptomais ji tikisi, kad ir kiti bus sąmoningi, atsargūs ir niekur neis iš namų, nes virusas visiems gali pasireikšti skirtingai.

„Aišku, taip man turbūt niekas nebūtų davę tokios galimybės išsitirti net ir rėkiant į ragelį ar kaip nors kitaip gailiai prašant, jeigu beveik prieš 2 savaites nebūčiau grįžus iš Londono. Uždarė mano teatro universitetą anksčiau laiko, tuo metu tai buvo labai nepopuliarus sprendimas Jungtinėje Karalystėje, bet saugant vyresnio amžiaus bendruomenės narius mokslai baigėsi savaite anksčiau.

Nors turėjau bilietą dar po savaitės, iškart pirkau kitai dienai, nes pagal esamą situaciją mačiau, kad Lietuva gali sienas irgi uždaryti. Nelaukiau iki paskutinės minutės pliaže, kad nebūčiau valstybei problema ar didele našta, kad nereikėtų manęs su autobusais ar užsakytais lėktuvais gabenti namo, nes tikrai nebuvau iš tų, kur sako, kad čia viskas praeis“, – sava istorija dalijosi Ieva.

Asmeninio albumo nuotr. /Ieva Labanauskaitė
Asmeninio albumo nuotr. /Ieva Labanauskaitė

Užsienyje studijuojanti aktorė sako, kad žinia pasidalijusi su draugais iš karto sulaukė įvairių reakcijų, nors kai kurių tikrai nustebino. Ieva pasakoja, kad Sankt Peterburge gyvenanti draugė negalėjo patikėti, kad kažkas serga, nes Rusijoje galvojama, kad tai tiesiog pokštas ir visi į globalią problemą reaguoja itin ramiai.

Iš Londono į Lietuvą Ieva grįžo kovo 14-ąją, iš karto izoliavosi, nevaikščiojo į parduotuves ir nesitiko su draugais. Pasimatė tik su tėvais, kurie jau irgi dirba iš namų.

„Vienas draugas parašė, kuris turi problemų su astma, kad gal išeitume pasivaikščioti, parašiau, jog gal po dviejų savaičių. Žinoma, kad norisi pasimatyti, bet karantinas nėra atostogos. Mes visi naiviai galvojame, kad mūsų ir mūsų šeimos tai tikrai nepalies, bet situacija yra kitokia. Manau, kad daugeliui jaunų žmonių pasireikš tokia silpna koronaviruso forma, mes galime būti nešiotojais, kirviu po kaklu senoliams ar lėtines ligas turintiems“, – prašydama visų likti namie sako I.Labanauskaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

05:52
17:54
02:59

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką