Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 15d. 10:06

Krepšinio treneris Gediminas Petrauskas Palangoje vedė išrinktąją: „Vos susilaikiau neverkęs“

Alvydos Navickaitės ir Gedimino Petrausko vestuvių akimirkos
Nakautis photography nuotr. / Alvydos Navickaitės ir Gedimino Petrausko vestuvių akimirkos

Rugpjūčio 7-oji buvo įsimintina diena aprangos dizainerei Alvydai Navickaitei (28) ir Gediminui Petrauskui (34). Trečiadienį Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje po 10-ties metų draugystės jie vienas kitam prisiekė amžiną meilę ir sumainė aukso žiedus. „Dar ir šiandien skraidome padebesiais“, – kalbėdamas su 15min džiugesio neslėpė krepšinio treneris.

Prieš dešimtmetį, kai Gediminas dirbo Palangos „Naglio“ klube, nusprendė, kad laikas mesti meškerių kabliukus ir pajūryje susižvejoti sau žuvelę. Pirmoji poros simpatija vienas kitam užsimezgė socialiniuose tinkluose – supratęs, kad pabodo vieniši vakarai, vyras užkalbino patikusią merginą.

„Ilgai susirašinėjome, turbūt kokius 3 mėnesius, ir tik tada nuėjome į pirmą pasimatymą. Ir štai, po 10-ties metų tapome šeima“, – apie draugystės pradžią pasakojo G.Petrauskas.

Alvydos Navickaitės ir Gedimino Petrausko vestuvių akimirkos – galerijoje:

Visgi pirmasis pasimatymas nebuvo toks sklandus, juk pirmas blynas, kaip sakoma, dažniausiai visada būna prisvilęs. Tuo metu Klaipėdoje susitikusi pora turėjo visą laiką važinėti Gedimino automobiliu, kad neišsikrautų jo akumuliatorius.

„Pirmo įspūdžio gal ir nepadariau, bet turėjau slaptą ginklą – mopsų veislės šuniuką Tonį, kurį, deja, likus vos savaitei iki vestuvių teko užmigdyti. Kadangi žinojau, kad Alvydai patinka šuniukai, pasiėmiau jį kartu į pasimatymą, todėl buvo žymiai lengviau užkariauti žmonos širdį“, – šypsojosi krepšinio treneris.

Nakutis photography nuotr./Alvydos Navickaitės ir Gedimino Petrausko vestuvių akimirka
Nakutis photography nuotr./Alvydos Navickaitės ir Gedimino Petrausko vestuvių akimirka

Panašu, kad šuniukai šią porą lydėjo visais gražiausiais gyvenimo momentais. Prieš 7 metus pasipiršti savo mylimajai nusprendęs Gediminas padovanojo Alvydai ne tik žiedą, bet ir dar vieną mopsų veislės augintinį: „Alvydos gimtadienio dieną užsakiau fotografę, nuvykome daryti fotosesijos į Kauno botanikos sodą. Per tą laiką, kol ji fotografavosi, aš paėmiau šuniuką ir grįžau laukti jos sutartoje vietoje. Kai pasipiršau, viskas buvo įamžinta nuotraukose. Nors moterys nujaučia tokius dalykus, pasistengiau, kad ji nieko neįtartų.“

Po sužadėtuvių Gediminas pasakojo dažnai išgirsdavęs klausimų, kada gi tos vestuvės. Juk dažniausiai pasipiršus įprasta šventę kelti vos po metų. Tačiau Klaipėdoje susipažinusi pora nusprendė niekur neskubėti – plaukti pasroviui ir be spaudimo žengti svarbų žingsnį.

„Visi žinojo, kad kartu gyvename, Alvyda visada su manimi vyko į miestus, kuriuose dirbau. Nebuvo jokio spaudimo iš kitų ar įsipareigojimo, kad turime iki tam tikros datos susituokti. Viskas vyko natūraliai. Šią vasarą nusprendėme prisiekti prieš Dievą, padaryti šventę sau ir artimiesiems“, – 15min pasakojo Gediminas.

Raktas į gerus santykius – kompromisai

Ir nors ilgus metus kartu gyvenančios poros dažnai patiria įvairių santykių audrų, Alvydos ir Gedimino šeimoje didelių barnių nebuvo. Tiesa, kartais vienas su kitu jie pasisvaido žaibais, tačiau supratę, kad „nekalbadieniai“ nepadės sukurti darnių santykių, visada randa kompromisą.

„Esame tokie patys, kaip ir visi – su savais piktumais, bet visada stengiamės kalbėtis. Kartais emocijos užvaldo, pasakome vienas kitam tam tikrų dalykų, bet po 10-ties minučių, kai praeina pyktis, toliau bendraujame. Manau, tai yra mūsų raktas į gerus santykius. Mano toks charakteris, aš greitai užsidegu, bet greitai ir užgęstu, praeina kelios minutės ir viskas stoja į vietas“, – juokėsi G.Petrauskas.

Nakutis photography nuotr./Alvydos Navickaitės ir Gedimino Petrausko vestuvių akimirka
Nakutis photography nuotr./Alvydos Navickaitės ir Gedimino Petrausko vestuvių akimirka

O apšlifavusi visus kampus, pora nusprendė, kad atėjo laikas sumainyti aukso žiedus bei prisiekti vienas kitam amžiną meilę Dievo akivaizdoje. Tiesa, prieš lemtingą dieną jie šiek tiek pašėliojo atskirai ir surengė nepamirštamus vakarėlius su pačiais artimiausiais draugais.

„Prieš pusantros savaitės, tą pačią dieną atšventėme bernvakarį ir mergvakarį. Smagiausia tai, kad susitikome Vilniuje net tris kartus, – juokėsi Gediminas. – Mano draugų būrelis nuvyko į Trakus, ėjome per pelkių kelią, o vėliau vakarieniavome Vilniuje.

Norėjau pabūti su draugais, kuriems krepšinio sezono metu skiriu tikrai nedaug laiko, nes tuo metu labai sunku ištrūkti iš miesto, kuriame dirbu. Atsiribojimas nuo draugų labai jaučiamas, todėl laisvo laiko lieka tik vasaromis. Kai dirbu su rinktine, jo dar labiau sumažėja, todėl tai buvo geriausias bernvakaris, nes galėjau pabūti su artimiausiais žmonėmis.“

Vestuvių dieną jaudulys neaplenkė

Kad atėjo laikas iškelti vestuves, Alvyda ir Gediminas nusprendė vasario mėnesį. Supratę, kad neliko daug laiko, jie samdė šventės planuotoją, kuri kartu su Alvyda pasirūpino visomis smulkmenomis. Anot G.Petrausko, tai buvo pati nuostabiausia diena, viskas vyko sklandžiai, nebuvo jokių nesusipratimų.

„Labai pasitikėjau savo žmona, leidau jai imtis iniciatyvos. Žinojome savo biudžetą ir norėjome padaryti šventę ne tik sau, bet ir artimiesiems. Šiandien dar vis skraidome padebesiais, džiaugiamės, kad viskas puikiai pavyko“, – pasakojo treneris.

Visgi pasirūpinus net ir visomis šventės smulkmenomis, lemtingą dieną Gedimino jaudulys neaplenkė. Kaip sako pats krepšinio treneris, laukti savo išrinktosios šalia altoriaus nėra tas pats, kas eilinę dieną stovėti stotelėje ir stebėti, ar neatvyksta autobusas.

„Vestuvių rytą buvo prasidėjęs jaudulys, o jautriausia akimirka užplūdo, kai stovėjau bažnyčioje ir mačiau, kaip tėvelis atveda nuotaką. Tai tikrai griebė už širdies. Ašarų nebuvo, bet sunkiai susilaikiau. Tą dieną, ypač bažnyčioje, buvo tikrai labai jautru“, – prisiminimais dalijosi Gediminas.

Po šventės kalbintas Gediminas tikino, kad kol kas jų šeimoje niekas nepasikeitė, o ir sutuoktinio statusas jo negąsdina. Tiesa, vyras pastebėjo, kad dabar kiekvienais metais jų šeima minės dar vieną šventę – vestuvių sukaktį.

„Su draugais juokavome, kad dabar tai viskas, žmona taps kitokia, – šypsojosi G.Petrauskas. – Bet kartu mes gyvename jau gana ilgai, buitis nusistovėjusi, o santuoka prideda santykiuose prieskonio. Dabar galėsime kiekvienais metais švęsti vestuvių sukaktį. Tačiau tai yra viena iš smulkmenų, bet kokiu atveju lengviau nebus, turėsime stengtis vienas dėl kito.“

Ateities planuose – trys atžalos

Vestuvių dieną pora nusprendė laikytis kelių senų tradicijų – buvo perduotas šeimos židinys, jaunieji pasitikti su duona ir druska. Balto aukso žiedus sumainę Alvyda ir Gediminas vėliau visus pakvietė ir į vakarinę šventės dalį Klaipėdoje.

Nakutis photography nuotr./Alvydos Navickaitės ir Gedimino Petrausko vestuvių akimirka
Nakutis photography nuotr./Alvydos Navickaitės ir Gedimino Petrausko vestuvių akimirka

Beje, Gediminas paatviravo, kad praėjus vos kelioms dienoms po vestuvių jie planuoja kelionę į šiltus kraštus: „Turime nedaug laiko, rugpjūčio 21 dieną pradedame pasiruošimą sezonui, todėl liko tik savaitė atostogoms. Norime šiek tiek egzotikos – keliausime į šiltus kraštus.“

Paklaustas, ar jau pasvajoja apie atžalas, treneris 15min sakė jau tikrai jas planuojantis. Visgi apie visą krepšinio komandą jųdviejų pora nesvarsto, pradžiai užtektų bent vieno namuose krykštaujančio vaiko.

„Kadangi esame vyras ir žmona, pagal visus įstatymus jau galime turėti vaikų. Mano žmona svajoja apie 3 mergaites, o aš norėčiau bent vieno berniuko, kad galėčiau pamokyti žaisti krepšinį“, – apie ateities planus pasakojo G.Petrauskas.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką