Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krizė grįžta. Garsenybės jai ruošiasi iš anksto (papildyta spalio 1 d.)

Andrius Rimiškis
Viganto Ovadnevo nuotr. / Andrius Rimiškis
Šaltinis: „Privatu“
0
A A

Ekonomistai skambina varpais: kiti metai gali būti finansiškai sunkesni nei šie, todėl esą naujai krizės bangai reikia ruoštis iš anksto. Pasidomėjome, ar Lietuvos garsenybės jau kaupia pinigus juodai dienai ir ką galėtų patarti žmogui, kuris baiminasi artėjančios krizės nasrų.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vitalijus Cololo (36)
„Išvažiuosiu dirbti į Rusiją arba Baltarusiją“

„Ekonomistai skelbia, kad bus sunkiau būtent dėl to, jog 2012 metais užklups pasaulio pabaiga. O po jos mūsų liks gerokai mažiau. Tuomet krizę patirs tie, kurie neišgyvens. Viskas labai logiška“, – pokalbio pradžioje juokauja humoristas V. Cololo. Tačiau vėliau surimtėja ir patikina, jog artėjančiai krizei žvelgs į akis be jokios baimės. „Aš laisvai kalbu rusiškai, baltarusiškai, lenkiškai. Jei reikės, važiuosiu į šalis, kuriose panaudosiu sukauptas žinias. Manau, Rusijos bankai yra tvirti, todėl krizės toje šalyje tikrai nebus. Išvažiuosiu iš Lietuvos ir paliksiu visas bėdas čia“, – tikina pašnekovas.

Kaip teigia Vitalijus, jis niekada neplanuoja gyvenimo į priekį. „Gyvenu šia diena, gal savaite į priekį, todėl dėl būsimos krizės nesijaudinu. Visi mes tam tikra prasme esame prekės, todėl reikia mokėti save parduoti. Baimintis krizės gali nebent tie, kurie yra tušti žmonės“, – konstatuoja V. Cololo.

Humoristas mano, kad norint laimingai gyventi žmogui reikia visai nedaug – skanaus maisto ir šiltų namų. „Maisto kol kas man nestinga, drabužių taip pat užtektinai turiu. Netrukus įsigysiu sodą. Kai ateis krizė, persikelsiu iš buto, kuriame dabar apsistojęs, gyventi ten. Kūrensiu židinį kaimyno obelimis ir eisiu vogti viską, ką rasiu
aplinkui“, – nusijuokia pašnekovas.

KĄ VITALIJUS PATARIA KRIZĖS BIJANTIEMS PILIEČIAMS?

„Krizės bijo tik tie, kurie dabar gyvena labai gerai. Tiesa, tokių yra vos trečdalis. Nedalysiu jiems patarimų. O likusiems žmonėms, kurie gyvena nuo algos iki algos, siūlau nepasiduoti. Viską išgyvensime!“

Deividas Bastys (25)
„Man nebūtų gėda užsiimti bet kokia veikla“

Grupės „Pikaso“ narys viliasi, kad artėjanti krizė jo nepalies, tačiau sumanus vaikinas yra pasiruošęs galimiems gyvenimo sunkumams. „Aš, kaip ir daugelis, stengiuosi kaupti santaupas juodai dienai. Visada gerai atsidėti tam tikrą pinigų sumą nuo algos ir pasinaudoti jais, kai būna labai striuka“, – įsitikinęs atlikėjas.

Nors yra optimistas, Deividas stengiasi į gyvenimą žiūrėti realiai. Vaikinas supranta, kad dainininko amatas gali būti laikinas, todėl yra pasirengęs gyvenimo išbandymams. „Jei reikėtų, kraustyčiausi iš didesnio buto į mažesnį, gyvenčiau su kambariokais. Man tai nebūtų didžiulė tragedija. Per 25 metus turėjau visokios patirties, todėl esu pasirengęs įvairiems išbandymams. Jei reikėtų, dirbčiau paprastą darbą ir stengčiausi nepražūti. Manau, nėra negarbingų ar gėdingų profesijų. Kiekvienas darbas žmogų puošia! Man nebūtų gėda užsiimti bet kokia veikla“, – šypteli pašnekovas.

KAIP DEIVIDAS GALĖTŲ PADRĄSINTI NERIMAUJANČIUS LIETUVIUS?

„Žmonės, negalvokite apie krizę. Dirbkite savo darbus ir vykite šalin blogas mintis. Be to, stenkitės, kad neturėtumėte sunkumų ne tik jūs, bet ir šalia esantys žmonės. Susitelkime, tuomet nebus baisios jokios krizės.“

Andrius Rimiškis (25)
„Bandau loterijoje laimėti milijoną“

„Jau pripratau prie krizių, nes pastarieji keleri metai man buvo itin sunkūs. Tačiau įgavau patirties ir dabar būsimi sunkumai manęs negąsdina. Didesnės krizės man jau negali būti“, – sako dainininkas A. Rimiškis, kuriam dėl 2009–2010 metų krizės padarinių teko net varstyti teismų duris.

Andrius sako, kad per sunkmetį išmoko protingai leisti pinigus. „Dabar dažnai riboju savo išlaidas. Nebeleidžiu sau tiek, kiek leisdavau anksčiau. Tačiau dėl to nesijaučiu nelaimingesnis. Gailėtis savęs nereikia. Geriau sukaupti visas jėgas ir kovoti už savo ir artimųjų laimę. Juk krizės ateina ir išeina“, – ryžtingai kalba vyras.

Galbūt Andrius turi slaptų būdų, kaip išvengti sunkmečio? „Kartais pagalvoju, kad geriausia išeitis būtų išlošti didelę pinigų sumą. Todėl kiekvieną savaitę bandau loterijoje laimėti milijoną. Nors anksčiau į tokius dalykus žiūrėdavau skeptiškai, dabar manau, kad blogasis gyvenimo periodas visada praeina ir žmogui už kančias atlyginama. Gal ir aš to sulauksiu“, – šypteli pašnekovas.

KĄ ANDRIUS PATARIA KRIZĖS ĮBAUGINTIEMS SAVO KLAUSYTOJAMS?

„Noriu patarti visiems nesinervinti dėl artėjančios krizės. Netikėkite viskuo, ką girdite per televizorių, radiją ar skaitote spaudoje. Neaišku, ar tikrai krizė smogs visiems. Svarbiausia, kad nestigtų sveikatos, o visa kita galima pasiekti sunkiu darbu. Tai jums sakau iš savo patirties.“

Vilija Lobačiuvienė (55)
„Atsisakiau kelionių, sumažinau išlaidas už telefoną“

„Aš, kaip ir kiekvienas žmogus, bijau artėjančios krizės, todėl iš anksto jai ruošiuosi, – sako vyriausiąja Lietuvos ragana tituluojama V. Lobačiuvienė. – Tenka išsižadėti kelionių, sumažinti išlaidas už telekomunikacijos paslaugas, atsisakyti kabelinės televizijos. Tik maistui netaupau. Manau, tai būtų blogas sprendimas.“

Daugelis žmonių stengiasi pinigus taupyti ruošdami maistą namuose, rinkdami miško gėrybes ir konservuodami jas šaltajam periodui, tačiau tai Vilijos negundo. „Aš nemėgstu stovėti prie puodų, virti, marinuoti. Man paprasčiausiai gaila laiko. Aš geriau tuo metu pakonsultuosiu kelis žmones, o už gautus pinigus nueisiu apsipirkti į parduotuvę. Manau, kiekvienas turi dirbti savo darbą. Tačiau jei žmonėms patinka žemės darbai, jei jie mėgsta suktis prie puodų ir valgo savo pagamintą maistą, tai puiku. Taip ir taupiau, ir sveikiau“, – įsitikinusi pašnekovė.

KOKIŲ PATARIMŲ VILIJA GALĖTŲ DUOTI SUNKMEČIO BIJANTIEMS LIETUVIAMS?

„Krizė – tai ne karas, ne revoliucija. Viską pavyko išgyventi, nenumirsime ir dabar. Tačiau siūlyčiau piliečiams nepasitikėti savo valstybe, valdžios atstovais, nes jie tikrai mūsų neišgelbės. Pasikliaukite tik savo jėgomis.“

„Privatu“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką