Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laivo „Costa Concordia“ katastrofa sukrėtė kruizus pamėgusias Lietuvos garsenybes

Ingrida Martinkėnaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ingrida Martinkėnaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prie Italijos krantų įvykusi kruizinio laivo „Costa Concordia“ nelaimė privertė sunerimti Lietuvos įžymybes, pamėgusias tokį poilsio ir pramogavimo būdą, kurį iki šiol laikė itin saugiu.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Keliones kruiziniais laivais pamėgusią dainininkę, grupės „69 danguje“ vadybininkę Ingridą Martinkėnaitę pribloškė žinia apie sausio 13-osios, penktadienio, vakarą prie Italijos Džiljo salos atsitikusį įvykį.

„Scanpix“ nuotr./Kruizinio laivo „Costa Concordia“ tragedija
Kruizinio laivo „Costa Concordia“ tragedija

„Tuo metu, kai pasklido ši naujiena, mano vyras buvo pirmame namo aukšte, o aš – antrame. Vyras sužinojęs apie tą katastrofą, kad būtų greičiau, man paskambino ir paragino įsijungti televizorių. Aš taip pat puoliau skambinti visiems savo draugams, su kuriais keliaudavome. Neįtikėtinas įvykis. Buvome labai nustebę, nes atrodo, kad pagal visus fizikos dėsnius toks laivas nelabai gali nuskęsti“, – kalbėjo moteris.

Keliauti laivais aš neatsisakau – tokiose kelionėse yra labai daug romantikos, jos turi specifinio šarmo.

Ingrida kelis kartus plaukė kruiziniais laivais iš Japonijos į Honkongą, keliavo Viduržemio, Karibų jūromis.

„Plaukiant iš Japonijos buvo tik 7 laipsniai šilumos, vandens buvo dar žemesnė temperatūra, todėl tikrai įvykus avarijai neišbūtume tokiame šaltame vandenyje“, – prisiminė I.Martinkėnaitė.

Atlikėja teigė, kad anksčiau kruizinius laivus dėl juose įdiegtos navigacinės sistemos laikė viena saugiausių transporto priemonių. Moteris kiekvienos kelionės metu lankydavosi laive vykstančiuose mokymuose, kaip elgtis, atsitikus panašioms situacijoms.

Asmeninio arch. nuotr./Ingrida Martinkėnaitė kelis kartus plaukė kruiziniais laivais.
Ingrida Martinkėnaitė kelis kartus plaukė kruiziniais laivais.

„Aš atsakingai kiekvienos kelionės metu eidavau į tuos mokymus, nors draugai ir juokdavosi. Dabar supratau, kad tie mokymai buvo nereikalingi, nes ištikus nelaimei kyla chaosas ir visi tuos mokymus pamiršta“, – nusivylė I.Martinkėnaitė.

Moteris teigė apie šią nelaimę daug diskutavusi su draugais ir nusprendusi, jog šiuo metu su baime vyktų į kelionę kruiziniu laivu.

„Vienas ar du suaugę žmonės kruiziniu laivu gali keliauti, bet vykti su vaiku dabar bus tikrai baisu. Pati jau kaip nors išplaukčiau, o vaikas... Dabar su mielu noru tiesiog viešbutyje pasėdėčiau (juokiasi). Anksčiau agituodavau už kruizus, surinkdavau dideles kompanijas, bet dabar lieka skrydžiai lėktuvu arba sėdėjimas viešbutyje“, – kalbėjo grupės „69 danguje“ narė.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Žilvinas Grigaitis
Žilvinas Grigaitis

Verslininkas Žilvinas Grigaitis teigė itin domėjęsis „Costa Concordia“ tragedija – informacijos apie nelaimę vyras ieškojo ir užsienio spaudoje.

„Nemaniau, kad taip gali atsitikti. Tas laivas kiekvieną savaitę praplaukdavo tiek tą salą, tiek tą krantą ir turėjo mintinai žinoti, kas kur yra... Aš neįsivaizduoju, kaip su šiuolaikiniais radarais buvo įmanoma nepastebėti rifo. Kiek žinau, šis laivas yra gana senas, tai galbūt jis neturėjo tam tikrų priemonių. Tikiuosi, kad man niekada neteks pajausti tokių išgyvenimų. Keliauti laivais aš neatsisakau – tokiose kelionėse yra labai daug romantikos, jos turi specifinio šarmo“, – patikino dažnai po pasaulį keliaujantis verslininkas. Jo teigimu, šis įvykis kelionėms jūromis sudavė itin stiprų smūgį.

Prieš pusantro mėnesio vyras plaukiojo kruiziniu laivu po Karibų jūrą – dešimt dienų trukusioje kelionėje iš Niujorko jis pateko į žemutinius Karibus. Netrukus Ž.Grigaitis ketina leistis į dar vieną kruizinę kelionę – vyras pripažįsta, kad po pastarojo incidento ėmė nerimauti.

„Man iškilo dilema dėl šios kelionės...Yra tokia dvejonė, yra nerimo“, – kalbėjo verslininkas. Ž.Grigaitis teigė į laivo „Costa Concordia“ nelaimę reagavęs labai asmeniškai – pabandė save įsivaizduoti tokioje situacijoje.

„Bandžiau save įsivaizduoti besėdintį apsirengus pagal protokolą ir vakarieniaujantį, kai laivas pradeda virsti ant šono. Žinokit, jausmas apėmė baisus. Tada bandžiau prisiminti, kaip tokioje situacijoje elgtis, kur ieškoti gelbėjimosi liemenių... Nesakau, kad viskas atrodė tragiškai, bet vaizdas nelabai malonus“,  – teigė vyras.

Jurgita Tvarijonaitė
Jurgita Tvarijonaitė

Buvęs modelis Jurgita Tvarijonaitė prieš porą savaičių keliavo dideliu kruiziniu laivu, lankydama Kanarų salas. Moteris prisimena, kad ėmus siūbuoti laivui ją apėmė didelė baimė.

„Pasirodo, mano baimė buvo pagrįsta. Visko būna, ir lėktuvai krenta, bet aš netikėjau, kad gali ir taip atsitikti... – kalbėjo ji. – Man iš karto paskambino tėvai, ir paklausė, ar girdėjau apie tai. Jie labiausiai sunerimo dėl tos naujienos. Mano tėvams baisu ir tada, kai skrendu lėktuvu. Tada mano mama sako, kad vykstu ieškoti nelaimių.“

Vykdama į ilgas keliones moteris pirmenybę teikia lėktuvams, o važinėdama po Lietuvą renkasi, jos manymu, saugiausią automobilį – džipą.

„Vykstant traukiniu taip pat labai didelė galimybė, kad jis gali nuvažiuoti nuo bėgių. Logiškai mąstant, saugiausia transporto priemonė yra lėktuvai. Aš taip pat pasisakau už džipus, turiu tokį automobilį vien dėl vaiko saugumo. Aš jaučiuosi saugi, važiuodama aukščiau ir negaliu pakęsti žemų mašinų“, – kalbėjo J.Tvarijonaitė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką