Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 3d. 21:00

Krūtis pasididinusi transseksualė Zofija Palenta: tai viena didžiausių mano slaptų svajonių

Zofija Palenta Ypatingos
Asmeninio albumo nuotr. / Zofija Palenta

Vakar po pietų šiaip ne taip parskridau atgal į Angliją. Ir pagaliau galėjau išsimiegoti savo lovoje. Prisipažinsiu, jog įspūdžių, minčių ir pojūčių po devynias dienas trukusios kelionės Lietuvoje vis dar daug.

Ir dabar, gerdama savo rytinę avižų pienu gardintą kavą, sėdėdama sode, kiek susivėlusi ir be makiažo, bandau įsivaizduoti tą devynių tūkstančių žmonių minią, kuri „Instagram“ ir „Facebook“ paskyrose stebėjo kiekvieną mano žingsnį, kurį žengiau į operacinę ir iš jos. Netgi operacijos akimirkas, kurios metu man buvo atliktas krūtų didinimas 255 mililitrų dydžio, lašo formos silikoniniais implantais, visų žinomo grožio architekto Vyginto Kaikario.

Man vis dar neįtikėtina, jog tai pagaliau išsipildė – viena iš didžiausių ir slaptų mano svajonių.

Man vis dar neįtikėtina, jog tai pagaliau išsipildė – viena iš didžiausių ir slaptų mano svajonių. Kad ryžausi žengti ir įgyvendinti tokį svarbų žingsnį kelionėje savęs link. Gal netgi kažkiek savimi didžiuojuosi, jog nesigėdijau ir toliau nesigėdiju apie visus operacijos momentus bei pojūčius kalbėti garsiai savo socialinėse tinkluose. Mat žinau, kiek daug moterų gyvena baimėje ir gėdoje, apsuptos stereotipų, kad apie tai kalbėti – nevalia. Kad krūtų didinimo operacija turi būti paslaptis, trūkumas.

Bet juk mes gyvename XXI amžiuje ir turėtumėme palaikyti viena kitą, visas kūnų formas bei džiaugtis, kad turime šansą pašalinti savo kompleksus, subtiliai tobulinant savo kūnus ir kuriant savo asmeninę laimę, o ne gyvenant pagal kitų kuriamas ir taikomas taisykles mums. Tokių pat, kaip kad po mano straipsnių komentaruose pasirodančių „laido riterių“, kurie lieja savo neapykantą ir pavydą, nes gyvenime dėl savo norų nepadarė absoliučiai nieko ir nesiryžo kovoti dėl savo svajonių išsipildymo.

Atsiprašysiu jos, bet tokios siauraprotės man taip pat toli gražu nėra tikros moters autoritetas.

Ir būtent tam čia esu aš. Kad padrąsinčiau tave neklausyti svetimų nuomonių, jeigu nori žengti priekin, pildydama savo svajonę. Nes į Lietuvą aš grįžau dėl savo troškimo turėti gražią krūtinę, bet ne dėl tos nuolankios, nualintos pavydžios moterytės, mano elektroninio pašto dėžutėje man rašančios laiškus ir aiškinančios, jog galiu darytis su savo kūnu ką noriu, bet tikra moteris aš niekada nebūsiu. Atsiprašysiu jos, bet tokios siauraprotės man taip pat toli gražu nėra tikros moters autoritetas.

O dabar – sugriaukime visas kitas baimes ir įsitikinimus. Noriu tau papasakoti plačiau apie operaciją, pasiruošimą jai ir pojūčius po jos ir atsakyti į dažniausiai kylančius klausimus, kurių susilaukiau iš savo sekėjų instagrame.

Asmeninio albumo nuotr./Zofija Palenta operacinėje
Asmeninio albumo nuotr./Zofija Palenta operacinėje

Ar operacija tokia skausminga, kaip atrodo iš šono?

Operacija yra visiškai neskausminga, tai linksmoji dalis. Tau suleidžia „smagaus, migdančio kokteiliuko“, ir pagaliau išsimiegi. Prieš pat operaciją paklausiau, kiek laiko ji truks, ir labai draugiškas anesteziologas teištarė: „Tau – keletą minučių, o mums – keletą valandų. Pasimėgauk saldžiais sapnais.“ Skausmas aplanko tik vėliau, kitą dieną, bet jis yra tikrai pakeliamas.

Kokį dydį rinkaisi?

Svarbu žinoti, ko nori tu, o ne tavo vaikinas, būsimi vaikinai ar netgi chirurgas, nes su krūtine gyventi reikės tau, o ne kitiems. Žinoma, labai svarbu pasitikėti savo pasirinktu chirurgu ir jausti tarpusavio ryšį, nes šis žmogus tavo svajonę pavers realybe. Todėl labai džiaugiuosi atradusi Vygintą Kaikarį, savo srities profesionalą.

Kokie pojūčiai aplanko gijimo laikotarpiu?

Sunkiausi momentai yra rytai, kada krūtinės raumenys yra sustingę, kadangi implantas, bent jau mano atveju, yra pusiau pakištas po krūtinės raumeniu. Tada juntamas tempimas, lengvas spaudimas. Skausmą numalšinti padeda masažas delnais, kuris padeda atpalaiduoti raumenį ir išsivaikščioti operacijos metu susikaupusiam deguoniui, vandenims ir limfai.

Kiek laiko trunka gijimas?

Visiškai krūtinė sugyja per du mėnesius, o skausmai turėtų liautis jau po dviejų savaičių. Šešias savaites privaloma dėvėti apsauginę liemenėlę, kuria tave aprengia klinikoje, nekilnoti daiktų, kurie sveria daugiau nei penkis kilogramus. Pjūviai po krūtimis yra itin siauri ir laikui bėgant iš jų belieka vos matomi randai, kurie pasislepia dėvint bet kokią liemenėlę.

Kiek kainuoja krūtų didinimo operacija?

Lietuvoje kainos svyruoja apie 3000 eurų, tačiau kaina yra pritaikoma individualiai, ir dėl šios priežasties rekomenduoju kreiptis į kliniką, norint išsiaiškinti ir sužinoti tikslesnę kainą, kuri priklauso nuo įvairių detalių. Tačiau aš visuomet rekomenduoju ir toliau rekomenduosiu susikoncentruoti į kokybę, o ne kainą, nes tai yra tavo kūnas ir su juo tau teks gyventi visą likusį gyvenimą.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis kliniką?

Rinkdamasi kliniką, visų pirma atkreipiau dėmesį į joje dirbančius savo srities profesionalus ir klinikos požiūrį į klientą, kadangi esu translytė moteris ir man buvo svarbu, jog visos operacijos ir pooperaciniu laikotarpiu jausčiausi saugiai ir patogiai. Svarbu ir priežiūra bei rūpestis, nes būtent to labiausiai norisi po operacijos.

Ką rekomenduotum moteriai, svajojančiai apie krūtų didinimo operaciją?

Pasinaudoti galimybe, jog gyvename amžiuje, kai savo kompleksus galime paversti privalumais, ir klausyti tik savo širdies bei proto, profesionalo žinių bei patarimų, o ne kaimynės nuogirdų. Mažiau bijoti ir pasiryžti savo svajonę paversti realybe, nes dažniausiai tos baimės yra pagrįstos mitais, o ne realia rizika.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

KARTU SU MAXIMA: VERTINAME LIETUVIŠKĄ KOKYBĘ

Video

09:59
01:16
01:18

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką