Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 19, 14:47

Kylančios kainos smogė ir žvaigždėms: A.Jagelavičiūtė piktinasi sofa už 23 tūkst.

Kylančios kainos daugeliui kerta per kišenę, ne vienas pradėjo taupyti arba pamatė, kad taupyti nėra iš ko. Ketvirtadienio vakarą LNK laidoje „Bučiuoju. Rūta“ diskusija apie tai, kas mūsų laukia vasarą, kai visi nori atostogauti, išvykti į pajūrį, atšvęsti vestuves, Jonines ar susiremontuoti savo namus.
Agnė Jagelavičiūtė
Agnė Jagelavičiūtė / 15min klijuotė

Šią vasarą dainininkas Merūnas Vitulskis pasitinka statybų aikštelėje. 30 kilometrų nuo Vilniaus, visai šalia Trakų Vitulskiai dar prieš pandemiją įsigijo sklypą ir stato vasarnamį. 60 arų sklypas, 130 kvadratinių metrų namo plotas, dideli vitrininiai langai su vaizdu į ežerą – atrodytų svajonių namai. Tačiau Merūnas neslepia, jei atsuktų laiką atgal, vargu ar ryžtųsi statyti namą.

„Draugai man sakė viskas bus paprasta, pastatysi namą per metus ar pusantrų ir jau galėsi leisti vasaras sodyboje, bet, kai prasidėjo fokusai su kainomis, jos ėmė augti kaip ant mielių, supratau, kad viskas bus kur kas sudėtingiau, nei atrodė“, – šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Bučiuoju. Rūta“ pasakoja Merūnas, kuris dabar mieliau pirktų jau pastatytą namą.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Merūnas Vitulskis
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Merūnas Vitulskis

Vitulskių sklypas yra šalia Alsakio ežero. Čia Merūnas svajoja įsirengti lieptelį, nuo kurio galėtų žvejoti. Tačiau svajones atideda, nes lieptas tapo per didele prabanga.

„Iš pradžių man pasakė, kad pontoninis lieptelis kainuos 6 tūkst. eurų. Tuomet pagalvojau, kad gerokai per brangu ir atidėjau šią svajonę. Bet neseniai vėl paskambinau dėl lieptelio ir staiga man sako, kad be 9 tūkst. eurų niekas man liepto nepastatys“, – išaugusiomis kainomis stebisi dainininkas ir sako, kad veikiausiai stabdys statybas iki geresnių laikų.

Panašiomis nuotaikomis gyvena ir verslininkė, socialinių tinklų žvaigždė Agnė Jagelavičiūtė. Moteris įsirengia savo butą Vilniaus centre. Iš pradžių remontui planavusi išleisti 40–50 tūkstančių eurų, Agnė jau dabar viršijo šią sumą, o iki galutinio įrengimo dar toli.

„Nebūčiau pirkusi buto, jei būčiau žinojusi, kaip pakils kainos, kiek man tai kainuos pinigų ir nervų. Geriau būčiau pasilikusi santaupas ir ramiai gyvenusi nuomojamame bute. Jūs įsivaizduokit, gera, bet paprasta sofa aukštesnės klasės salone kainuoja 23 tūkstančius eurų, vonia – 7 tūkstančius!“ – nuostabos neslepia Agnė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Nesiaukite live“ – Agnė Jagelavičiūtė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Nesiaukite live“ – Agnė Jagelavičiūtė

Paklausta, ar neplanuoja savo namų remonto sustabdyti, kaip nutarė Merūnas, Agnė sako, kad tiesiog neturi išeities. „Merūnas stato sodybą, tai reiškia, kad jis jau turi namus. Aš neturiu, todėl nėra kaip sustabdyti, nes tiesiog nebus kur gyventi. Bet aš nuoširdžiai galvojau parduoti automobilį, kad gaučiau pinigų. Aš turiu pinigų maistui, einamosioms išlaidoms, tačiau remontas kainuoja kosminius pinigus. Meistrai kasdien prašo 10 tūkstančių eurų už bet kokį remonto etapą“, – piktinasi moteris.

Žinoma vestuvių organizatorė Laura Vagonė pasakoja, kad šią vasarą jaunavedžiams taip pat teks pakloti kur kas didesnius pinigus už savo šventę. Laidos vedėjos Rūtos Mikelkevičiūtės paklausta, kiek dabar atsieitų vestuvės, pavyzdžiui, 30 žmonių su vakariene, vestuvių vedėju ir muzikine grupe, Laura nustebino:

„Reikėtų skaičiuoti 35 tūkstančius eurų. Viskas pabrango: nuo dainininkų iki dekoracijų.“

Kiek į savo šventę šią vasarą kainuos pasikviesti garsius dainininkus, kiek mokėsime už atostogas ir iš kur lietuviai turi tiek pinigų, kad išgali mokėti net ir tokias aukštas kainas, sužinosite jau šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., laidoje „Bučiuoju. Rūta“ per LNK.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką