Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 27d. 14:52

Laima Kybartienė griauna mitus apie menopauzės baubą ir žeria moterims patarimus

Laima Kybartienė ir Alvydas Unikauskas
Video kadras / Laima Kybartienė ir Alvydas Unikauskas

Menopauzė – moterų baubas? Atvirkščiai! Laida „Klauskite daktaro“ pakeis nusistovėjusią nuomonę, kad menopauzė gadina moters gyvenimą. „Parodysime, kad šis laikas gali būti ne baubas, o šventė, kartu su fiziologiniais pokyčiais dovanojanti moteriai daug privalumų!“ – sako laidos vedėjai Alvydas Unikauskas ir Liepa Norkevičienė.

Įsisenėjusius mitus sugriaus Lietuvos televizijos legenda, laidų vedėja Laima Kybartienė.

„Aš manau, kad viskas, kas ateina į moters gyvenimą ir kas jame vyksta, jau yra dovana. Pati moteris yra dovana. Ir kai ji save ima taip vertinti, pradeda į daugelį dalykų kitaip žiūrėti. Jūs sakote – menopauzė, aš pasakyčiau – MANO pauzė”, – apie moterų „baubą” pakiliai kalbėjo Laima Kybartienė.

Laidų vedėja džiaugėsi, kad jos patirtis – individuali. Ji niekada neklausė draugių gąsdinimų, netikėjo nusistovėjusiais mitais. Tiesiog laukė, kas bus. O nieko baisaus nenutiko. Priešingai.

Video kadras/Laima Kybartienė
Video kadras/Laima Kybartienė

„Kai ateina toks auksinis brandos laikotarpis, reikia sau susikurti ramesnį laiką. Aš negalvoju, kad man turėtų skaudėti galvą, aš turėčiau nervintis, prakaituoti... nieko panašaus. Atėjo man vienintelis supratimas, kad turėčiau būti ramesnė, neskubėti ir kaip bebūtų – mažiau valgyti. Pastebėjau tokį dalyką – ypatingai šiuo laikotarpiu – kai pavalgai sočiai, saldžiai, skaniai, tuomet ir randasi toks nelabai malonus jausmas, o kai jautiesi truputėlį alkana – savijauta nuostabi. Tai va, patarčiau visoms save šiek tiek riboti ir jausti malonumą”, – savo patirtimi dalijasi Laima Kybartienė.

Šiame gyvenimo etape moters organizme sumažėja hormonų – estrogeno ir progesterono. Būtent šių hormonų sumažėjimas ir sukelia tam tikrus fiziologinius ir psichologinius pokyčius organizme.

Bet Laima Kybartienė rado nuostabią išeitį – fizinį aktyvumą. Moteris sako, kad nereikia persistengti ar persitempti. Svarbiausia – judėti. Jokiais būdais nesėdėti prie televizoriaus ištisas dienas. Televizijos laidų vedėja sako, kad moterys turi ieškoti ramybės, laimės akimirkų, mėgautis tuo, kas džiugina.

Video kadras/Liepa Norkevičienė, Laima Kybartienė ir Alvydas Unikauskas
Video kadras/Liepa Norkevičienė, Laima Kybartienė ir Alvydas Unikauskas

„Dažniausiai sulaukusi brandaus amžiaus moteris pradeda nusivilti savimi: ne tokia grakšti, ne tokia jauna... Atsiranda toks liūdesys vidinis: kad aš nebe ta... Ne, brangiosios. Juk mūsų siela nesensta. Juk mūsų moteriškumas nedingsta niekada. Nebent mes pačios sau pasakom: man jau menopauzė, viskas, aš jau nurašyta. Na jei pati save nurašai, tai jau nei pats dievas nepadės”, – sakė Laima Kybartienė.

Kad menopauzė – savaime suprantama brandžios moters organizmo būsena, sako ir prof. Alvydas Unikauskas: „Su vienais simptomais galima lengvai susitvarkyti, su kitais reikia tiesiog susitaikyti arba kreiptis pagalbos į medikus. Tačiau be visų neigiamų dalykų, menopauzė moteriai atveria duris į laisvą pasaulį, apie kurį mažai kas kalba. O mes pakalbėsime atvirai.”

Trys paprasti būdai, kaip palengvinti menopauzės simptomus, o kartu ir susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą, taip pat – atsakymai į svarbiausius klausimus apie menopauzę iš profesionalo lūpų. Laidos svečias – Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Ginekologijos skyriaus vedėjas Gediminas Mečėjus. Šiandien 18.30 val. laidoje "Klauskite daktaro" per LRT televiziją.

Video kadras/Laima Kybartienė ir Alvydas Unikauskas
Video kadras/Laima Kybartienė ir Alvydas Unikauskas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką