Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugpjūčio 23d. 19:56

„Laisvės kelyje“ paramą Baltarusijai reiškė ir žinomi Lietuvos žmonės

Vaidotas Valiukevičius
Valdo Kopūsto / 15min nuotr. / Vaidotas Valiukevičius

Rugpjūčio 23-iosios vakarą 50 tūkstančių žmonių, nešini vėliavomis ir kardeliais, susikabino rankomis nuo Katedros aikštės iki Medininkų memorialo, taip reikšdami paramą laisvės siekiančiai Baltarusijai. Šiam laisvės siekiui neliko abejingi ir „Laisvės kelio“ nepraleidę žinomi Lietuvos žmonės – dainininkai, aktoriai, režisieriai, verslininkai, visuomenininkai.

Solidarizuojantis su pilietine Baltarusijos visuomene, kovojančia dėl demokratinių permainų savo šalyje, Lietuvoje sekmadienį surengtas „Laisvės kelias“ – žmonių grandinė, sujungusi Vilnių su pasienyje esančiais Medininkais. Kelyje stovintieji linkėjo baltarusiams laisvės, paramą išsakė esami ir buvę valstybės vadovai.

Baltarusijos įvykiams abejingi neliko ir į „Laisvės kelią“ rinkęsi baltai apsirengę žinomi mūsų šalies žmonės. Tarp jų – marškinėliais „Free Belarus“ pasipuošęs grupės „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius, kurį buvo galima išvysti Katedros aikštėje sostinėje.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Vaidotas Valiukevičius
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Vaidotas Valiukevičius

Katedros aikštėje palaikymą Baltarusijai išreiškė ir atlikėjas Donatas Montvydas su šeima – žmona Veronika ir vaikais.

„Už laisvą ateitį“, – šalia pasidalintos nuotraukos feisbuke rašė Donatas.

Į „Laisvės kelią“ Medininkuose atvyko atlikėjas, kompozitorius Stanislavas Stavickis-Stano.

Šioje žmones suvienijusiose akcijoje paramą Baltarusijai reiškė ir fotografas, socialinių tinklų žvaigždė Naglis Bierancas kartu su aktoriais Toma Vaškevičiūte ir Gyčiu Ivanausku.

„#freebelarus“, – feisbuke rašė Naglis.

„Laisvės kelio“ su žmona Renata nepraleido ir aktorius Marius Jampolskis.

„Neįtikėtinas jausmas. 31 metų flashbackas. Tada rankomis laikiausi su savo tėvais, dabar su savo šeima.. Gerklę gniaužė taip pat... Stovėjo daug žmonių, gimusių jau laisvoje Lietuvoje. Toje, dėl kurios susikibo rankomis jų tėvai ir seneliai... Tokioje vienybėje yra nenugalima jėga. Kad tik užtektų tos vienybės baltarusiams... Zyvie Belarus!!!“, – jautriomis mintimis dalijosi Marius.

Verslininkus Dainą ir Antaną Bosus taip pat buvo galima išvysti šioje Baltarusiją palaikančioje akcijoje.

„Mums kažkada pavyko ir jiems pavyks! Šiandien stosime kelyje ir už kaimynų laisvę! Palaikome! Жыве Беларусь!“ – viltingą įrašą feisbuke paliko D.Bosas.

„Vienybė težydi. Stiprūs kartu“, – rašė akcijoje sudalyvavusi TV laidų vedėja ir kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson.

„Laisvės kelyje“ – ir iliuzionistas Mantas Žmuidinavičius-Wizard.

O taip pat – aktorė, platformos „Nebegėda“ įkūrėja Beata Tiškevič su mylimuoju, režisieriumi Sauliumi Baradinsku, aktorė Gabrielė Martirosian, žurnalistas Ignas Krupavičius, tinklaraštininkė Simona Burbaitė ir daugelis kitų.

Pasak akciją organizavusios „Laisvės TV“ komunikacijos vadovės Živilės Tiškevičiūtės, „Laisvės kelyje“, manoma, dalyvavo apie 50 tūkst. žmonių.

Ši akcija rengta rugpjūčio 23 dieną, kaip ir Baltijos kelias, kai 1989 metų rugpjūčio 23-iąją į gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino susikibo daugiau kaip milijonas žmonių. Tuomet pasauliui buvo pasiųsta žinia apie Lietuvos, Latvijos ir Estijos siekį nutraukti sovietinę okupaciją ir atkurti nepriklausomybę.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Laisvės kelio“ dalyviai siunčia žinią baltarusiams: „Jūs ne vieni“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką