Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Legendinei aktorei Reginai Varnaitei – 90 metų: paminėti jubiliejaus į Kauną grįš ir proanūkiai

Regina Varnaitė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Regina Varnaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Legendinė Lietuvos aktorė Regina Varnaitė gegužės 19-ąją mini garbingą sukaktį, jai – 90 metų. Jau nuo pat ryto aktorės namuose Kaune netyla telefonas, o juo atsiliepusi R.Varnaitė išgirdusi jai skirtus sveikinimus ima balsu kikenti: „Oi, kaip gražu, malonu. Saulytė šviečia, tiesiog puiki diena.“

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Penktadienį R.Varnaitė pasitiko linksma ir žvali. Jau netrukus jos pasveikinti atvyks ir visa gausi šeimyna – dėl gražaus jubiliejaus specialiai į Lietuvą iš Olandijos parskrenda anūkai, ją sveikins ir penki proanūkiai, kurių mažiausiam šiandien – vos metai.

O ar nuotaika šiandien šventinė? – pasiteiravo 15min. „Visokių dalykų būna. Šventė – smagu, žinoma, visi susitinkam, giminės atvažiuoja. Bet kartu – ir daug rūpesčių. Bet... gyvenimas kaip gyvenimas, turi visko būti“, – toliau juokaudama kalbėjo R.Varnaitė.

Pastaruoju metu interviu aktorė nebedalija, todėl ir šįkart netrukus perdavė telefono ragelį drauge gyvenančiai jaunesniajai dukrai, teologijos mokslų daktarei Aušrai Eidukaitytei.

Viganto Ovadnevo / 15min nuotr./Regina Varnaitė su dukra Aušra Eidukaityte
Viganto Ovadnevo / 15min nuotr./Regina Varnaitė su dukra Aušra Eidukaityte

Pasak jos, pastarosios dienos – išties įtemptos, esą 90-metį norisi gražiai paminėti ne tik artimiausių žmonių rate, bet atiduoti duoklę ir aktorės gerbėjams. Juolab kad ši proga – dviguba, tais pačiais metais R.Varnaitė mini ir 65-erių metų scenoje jubiliejų.

„Aktoriai yra aktoriai, tai atskira profesija, atskiras gyvenimo būdas, todėl ir šventes kitaip švenčiame. Mamos gimtadienis sutampa su jubiliejiniais darbo teatre metais, todėl čia jau toks benefisas, norisi ir sceninę sukaktį paminėti“, – 15min kalbėjo A.Eidukaitytė.

O paminėjimas laukia išties solidus – jau šeštadienį Nacionaliniame Kauno dramos teatre bus šventiškai pristatytas dokumentinis filmas apie R.Varnaitę „Laimė būti kartu“.

kino-teatr.ru iliustr./Eugenija Pleškytė ir Regina Varnaitė filma „Kanonada“
kino-teatr.ru iliustr./Eugenija Pleškytė ir Regina Varnaitė filma „Kanonada“

Prie praėjusių metų rudenį pradėto kurti filmo dirbo gausi kūrybinė komanda operatorius Egidijus Povilaitis, garso režisierius Algimantas Apanavičius, montažo režisierė Janina Sabeckienė, prodiuseris Saulius Vosylius, filme skamba kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus muzika.

Filme gausu fragmentų iš įvairių spektaklių, R.Varnaitė dalijasi mintimis apie ryškiausius per savo karjerą sukurtus vaidmenis, išsako savo požiūrį į praeitį ir dabartį, prisimena vyrą ir scenos partnerį, talentingą aktorių Vytautą Eidukaitį.

Asmeninio archyvo nuotr./R.Varnaitės ir V.Eidukaičio tuoktuvės
Asmeninio archyvo nuotr./R.Varnaitės ir V.Eidukaičio tuoktuvės
Asmeninio archyvo nuotr./Bendras vaidmuo su vyru Vytautu – nykštukai spektaklyje „Bilbas Beginsas“
Asmeninio archyvo nuotr./Bendras vaidmuo su vyru Vytautu – nykštukai spektaklyje „Bilbas Beginsas“

Prisiminimais apie darbą kartu su R.Varnaite dalijasi ir daugybė jos kolegų, scenos bendražygių, tarp jų – režisieriai Jonas Jurašas, Gytis Padegimas, Saulius Vosylius, dramaturgas Kazys Saja, aktorius Egidijus Stancikas, kompozitorius Giedrius Kuprevičius, prelatas Vytautas Steponas Vaičiūnas, profesorius Vytautas Landsbergis.

Šeštadienį R.Varnaitės artimiesiems ir teatro elitui pristatytą filmą jau kitą dieną galės išvysti ir televizijos žiūrovai. LRT iškart po vakaro žinių rodys „Laimė būti kartu“ premjerą televizijoje.

Jubiliatė nepraradusi kūrybinio džiaugsmo. Aktorė filmuojasi, susitinka su žiūrovais, dalyvauja renginiuose, deklamuoja Bernardo Brazdžionio ir Maironio eiles“, – pasakojo jos dukra A.Eidukaitytė.

Nacionalinio Kauno dramos teatro nuotr./Regina Varnaitė
Nacionalinio Kauno dramos teatro nuotr./Regina Varnaitė

Ir nors pastaraisiais metais R.Varnaitė jau kiek pristabdė save ir rečiau dalyvauja įvairiuose renginiuose, filmavimuose, pasak jos dukros, mama jaučiasi guvi ir energinga, taip pat – nepraranda jai būdingo sveiko humoro jausmo.

„Kaip sakau – dabar tikrai atėjo tas mūsų laikas – poilsio, pasibuvimo kartu, ramesnio gyvenimo. Nebėra taip, kaip prieš kokius 10 metų – tuomet mama vis norėjo visur spėti dalyvauti: ir filmuotis norėjo, ir spektakliuose vaidinti, tai jai susitikimų pilna visokių buvo... Dabar taip nebėra“, – 15min pasakojo A.Eidukaitytė.

Tiesa, nors spektakliuose jau nuo pernai R.Varnaitė nebevaidina, kamerų dar neatsisako ir noriai filmuojasi. Naujas filmavimas jos lauks vasarą, kuomet ji įsiamžins naujose serialo „Giminės“ serijose.

Nors, kaip juokiasi A.Eidukaitytė, žinant mamos charakterį, žiūrovai neturėtų nustebti, jei ši dar sugalvos kokį kartą kitą ir į sceną teatre užlipti. Legendinius vaidmenis – Uršulės „Velnio nuotakoje“ ir Bekampienę spektaklyje „Amerika pirtyje“ suvaidinusi R.Varnaitė pastarojo jau kuris laikas atsisakė.

„Jau nebe tas amžius vis dėlto“, – kalbėjo aktorės dukra. Tačiau, pasak jos, žiūrovai vis klausia, gal scenoje dar kada pamatys R.Varnaitę. Tuomet ji pusiau juokais be didelių pažadų atsako: „Gal ir vaidins dar, nors tai jau nebėra mamos kasdienybė. Dabar jai reikia daugiau poilsio.“

Nacionalinio Kauno dramos teatro nuotr./Regina Varnaitė
Nacionalinio Kauno dramos teatro nuotr./Regina Varnaitė
J.Andrijauskaitės nuotr./Neptūnas ir aktorė Regina Varnaitė
J.Andrijauskaitės nuotr./Neptūnas ir aktorė Regina Varnaitė

Kita vertus, net ir sulaukusi solidaus amžiaus, savo įpročių R.Varnaitė nekeičia. Pasak A.Eidukaitytės, mama ir dabar mėgsta ilgiau pamiegoti, o vakare anksti nuvaryti jos į lovą net norint neišeina.

„Ji – kaip tikra artistė: ryte reikia leisti ilgiau pamiegoti, o vakare, ypač dar, jei koks renginys, tai gali ilgai nepavargti“, – šypteli.

Šiandien R.Varnaitės kasdienis grafikas – kiek sėslesnis, ji daugiau laiko praleidžia namuose, nors mėgsta ir su bičiuliais susitikti, ir vakarienės tai ką pasikviečia, tai pati svečiuose apsilanko. Aplanko ir Kretingoje su šeima gyvenančią vyresnėlę dukrą Vytą Eidukaitytę-Martinavičienę, pajūryje kelias dienas praleidžia.

Tačiau gimtadienio proga kelionei į Kauną ruošiasi visa šeima. Nors šventinę vakarienę R.Varnaitės artimieji numatę šeštadienį, po filmo premjeros.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Regina Varnaitė ir Nijolė Narmontaitė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Regina Varnaitė ir Nijolė Narmontaitė
Nacionalinio Kauno dramos teatro nuotr./Regina Varnaitė
Nacionalinio Kauno dramos teatro nuotr./Regina Varnaitė

A.Eidukaitytė 15min pasakojo, kad nors dažniausiai ryškiausiai švenčia įvairias jubiliejines sukaktis, šeima R.Varnaitės gimtadienį kasmet pamini kaip nors neįprastai. Pavyzdžiui, praėjusiais metais su visa šeimyna jie vyko į Ukmergę, kur mažiesiems proanūkiams aprodė aktorės gimtinę, namą, kuriame ji užaugo, gyveno.

„Gimtadieniai ateina patys net nelaukiami. Aišku, tai ir šventė, nors tuo pat metu – atsakomybė. Prisimenu, kaip tėvelio 50-metį teatre minėjome, paskui mamos, tada tas pats buvo, kai suėjo po 60 metų. Apskritai teatre šventę darome kas penkerius metus, stengiamės vis ką naujo sugalvoti, norime ir žiūrovus pradžiuginti.

Kai mamai suėjo 70 metų, teatre ji vaidino Juokdarį iš „Dvyliktosios nakties“. Tuomet, pamenu, žiūrovus labai nustebino jos energija – kaip neva toks garbingas žmogus, o scenoje vartosi, šokinėja.

Paskui, kai minėjome 80 metų, teatras buvo sugriautas remontui, persikėlėme į muzikinį teatrą, ten mama vaidino įvairių jai reikšmingų spektaklių ištraukas“, – pasakojo pašnekovė.

Asmeninio archyvo nuotr./Aktorė – artimųjų būryje
Asmeninio archyvo nuotr./Aktorė – artimųjų būryje

Nestokodama energijos ir humoro jausmo R.Varnaitė veikiausiai yra sulaukusi ir kokių itin originalių, netikėtų dovanų? „Ji pati yra dovana. Ji pati dažniau dovanoja, nei tas dovanas gauna. Žinoma, įvairių jubiliejų proga mamos gimtadieniai įpareigodavo visuomenę, ji buvo apdovanota įvairiais garbės vardais, atminimo ženklais“, – pasakojo A.Eidukaitytė.

Nacionalinio Kauno dramos teatro/Donato Stankevičiaus nuotr./Regina Varnaitė
Nacionalinio Kauno dramos teatro/Donato Stankevičiaus nuotr./Regina Varnaitė

Savo kūrybiniame kelyje aktorė gavo daugybę apdovanojimų, tarp jų – ir Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordiną (2000), ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“ (2012), aktorei 2012 metais suteiktas ir Kauno miesto garbės pilietės vardas.

Vaikystėje pajutusi savo pašaukimą, pradėjusi dirbti 1952 metais Kauno dramos teatre, aktorė kūrė linksmus, žaismingus, kupinus sąmojaus ir šmaikštumo, liaudišku humoru spinduliuojančius charakterius. Kai kurie aktorės sukurti personažai gyvavo Kauno dramos teatre ištisus dešimtmečius, todėl juos pamatė kelios žiūrovų kartos.

Aktorės kūrybinė biografija neatsiejama nuo Lietuvos televizijos. Regina Varnaitė daugelį metų vaidino Lietuvos televizijos spektakliuose ir filmuose.

TAIP PAT SKAITYKITE: Be grimo: aktorė Regina Varnaitė

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką