Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai neatsilieka nuo tarptautinio sekso partnerių skaičiaus „standarto“

Pora lovoje
123RF nuotr. / Pora lovoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Šių metų balandžio mėnesį Komunikacijos agentūrų grupė „Big Idea Group“ (BIG), bendradarbiavusi su tyrimų agentūra „Rait“, atliko tyrimą „Požiūris į seksualinį gyvenimą, seksualumą Lietuvoje“, per kurį buvo išsiaiškinta, kad 30 proc. Lietuvos gyventojų yra turėję tris – penkis sekso partnerius, 15 proc. – du, o 28 proc. – vos vieną sekso partnerį. Sprendžiant iš šios apklausos rezultatų, gaunasi, kad lietuviai neatsilieka nuo taip vadinamo tarptautinio sekso partnerių skaičiaus standarto.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

21 proc. apklaustųjų prisipažino, kad turi intymių santykių vieną kartą per savaitę, o 17 proc. – du ar tris kartus per savaitę. Tačiau jei Lietuvos moterys nori daugiau romantikos santykiuose, tai vyrai – daugiau sekso. Net  64 proc. respondentų teigė, kad jiems svarbesnė seksualinė partnerio patirtis nei jo išvaizda.

Tuo tarpu Vilniaus Mykolo Romerio universiteto psichologijos katedros lektorius Žilvinas Beliauskas tvirtino, kad  Lietuvos visuomenė dėl istorinių aplinkybių akivaizdžiai atsilieka bendru psichologiniu išprusimu, lyginant su Vakarų Europos ar Šiaurės Amerikos gyventojais.Tačiau, anot lektoriaus, pasinaudojus atlikto tyrimo rezultatais bus galima profesionaliai vertinti Lietuvos gyventojų požiūrį į seksualumą, analizuoti, kas daro poveikį seksualumo kultūrai, taip pat lyginti su kitų šalių gyventojų požiūriais.

Seksas turi didžiulę įtaką žmonių laimei

Kol Lietuvos specialistai dar tik rengiasi profesionaliai  vertinti šalies gyventojų požiūrį į seksą, užsienio mokslininkai jau atliko ne vieną  įdomų tyrimą ta tema. Paaiškėjo, kad sekso perteklius gali susilpninti nepasitenkinimo pojūtį kitose gyvenimo sferose. Dartmuto koledže (JAV) dirbantis ekonomistas Davidas Blanchfloweris ir Varviko universiteto (D.Britanija) ekonomikos daktaras Andrewas Oswaldas pateikė savo tyrimo rezultatus, kurie rodė, jog seksas turi didžiulę įtaką tiek vyrų, tiek moterų laimei.

Jiems pritarė ir 2002 metų Nobelio premijos laureatas Danielis Kahnemanas, atlikęs tyrimą Teksase, kuriame dalyvavo 909 moterys. Tyrimas rodė, kad daugeliui jų niekas kitas taip nepaįvairina gyvenimo kasdienybės kaip seksas. Be to, žinomas mokslininkas išsiaiškino, kad turtuoliai mažiau turi intymių santykių nei žmonės, gaunantys vidutines pajamas. Taip pat paaiškėjo, kad rečiau keičia sekso partnerius žmonės, kurie yra prasčiau materialiai apsirūpinę. Netikėtas buvo Kembridžo mokslininkų atliktas tyrimas, per kurį paaiškėjo, kad kiekvienas žmogus vidutiniškai turi vieną sekso partnerį per metus.

Komentarai
Temos Seksas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką