Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 8d. 20:01

„Lietuvos balso“ laimėtoja Gerda pristabdė muzikinę karjerą: baigusi mokyklą pasuko visai kitu keliu

Gerda Šukytė Interviu
Asmeninio albumo ir LNK nuotr. / Gerda Šukytė

Muzikinio projekto laimėjimas dar negarantuoja nenutrūkstančios karjeros. Prieš porą metų „Lietuvos balso“ nugalėtoja tapusi Gerda Šukytė tąkart pelnė daugybės žiūrovų simpatijas, tačiau, gerbėjų nusivylimui, pristačiusi porą dainų čia ir sustojo. Gerda 15min sako, kad tai buvo jos pačios užtikrintas sprendimas – šiais metais mokyklą baigusi mergina pasirinko studijas, nesusijusias su muzika, ir dabar koncentruojasi tik į jas.

2018-aisiais į projektą „Lietuvos balsas“ atėjusi 16-metė Gerda iš Alsėdžių atsuko vos vieną mokytojo kėdę – ja patikėjo aktorė, atlikėja Inga Jankauskaitė. Ir neklydo, nes būtent ši mergina tapo nugalėtoja, kuriai, kad pakeltų ant kojų arenas, scenoje nereikėjo rengti grandiozinių šou. Užteko išskirtinio balso ir to, kad ji iki pat pabaigos išliko savimi.

Laimėjus projektą Gerdai atiteko ir kontraktas su „Elitaz Music“, suteikęs galimybę ne tik pasirodyti įvairiuose renginiuose, bet ir įrašyti autorinių dainų. Vis dėlto jau po antrojo savo kūrinio „Nepriimk asmeniškai“, pasirodžiusio 2019-ųjų pabaigoje, atlikėja iš muzikinės padangės ir viešumos dingo.

Karolio Bakūno nuotr./Gerda Šukytė
Karolio Bakūno nuotr./Gerda Šukytė

Dabar kalbėdama su 15min G.Šukytė atskleidė, kad per tą laikotarpį ji įžengė į naują etapą – baigė mokyklą ir, kaip ir planavo, įstojo į norimą universitetą. Dėl to teko palikti gimtuosius Alsėdžius ir persikraustyti į sostinę.

„Pirmos dienos buvo gąsdinančios. Kadangi apsigyvenau bendrabutyje, buvo baisu, kad nesutarsiu su kambariokėmis, kad gal kažko nepasiėmiau iš namų, gal nesusirasiu draugų. Bet tikriausiai baisiausia buvo palikti visus žmones Alsėdžiuose, nes žinojau, kad Vilniuje būsiu viena.

Tad pirma savaitė buvo pilna įtampos. Po poros jau šiek tiek palengvėjo, nes geriau susipažinau su kambariokėmis ir susibendravau su keletu grupiokų, tad nebesijaučiau tokia vieniša“, – apie naujus gyvenimo iššūkius pasakojo G.Šukytė.

O šiandien jos kasdienybė teka ramia vaga – dėl pandemijos studijos vykdomos nuotoliniu būdu, tad po poros mėnesių bendrabutyje ji vėl gyvena namie. „Tai iš esmės nuo mokyklos nelabai kas ir pasikeitė“, – konstatavo Gerda.

Galvojote, kad Lietuvą savo balsu prieš porą metų sužavėjusi mergina nuspręs mokytis muzikos? Nieko panašaus – nors muzikuoti ir labai mėgsta, Gerda sako tokio plano net neturėjusi.

„Apie studijas, susijusias su muzika, nelabai ir galvojau. Nuo pat mažumės supratau, kad man labiausiai patinka tikslieji mokslai, todėl vien iš jų ir tesirinkau“, – prisipažino G.Šukytė.

O išsirinkti konkrečią studijų programą nebuvo lengva, mat merginą domina labai daug sričių. Dėl to ji sako pasidariusi milžinišką sąrašą ir, daugiau pasidomėjusi apie studijas ir universitetus, vieną po kito ėmė braukyti pavadinimus.

„Ir galiausiai, paskutinėmis dienomis prieš pateikiant prašymus į universitetus, pirmoje vietoje liko Programų inžinerija, tad ten ir bandžiau įstoti. Ir įstojau“, – džiaugiasi Gerda.

Asmeninio albumo nuotr./Gerda Šukytė
Asmeninio albumo nuotr./Gerda Šukytė

Tačiau kaipgi muzika? Kodėl nebegirdime naujų G.Šukytės dainų? To paklausta mergina neslepia – pasibaigus kontraktui karjerą nusprendė pristabdyti. Dabar ji nori susikoncentruoti tik į studijas.

„Muziką teko šiek tiek apleisti, nes norisi daugiau laiko skirti mokslams. Žinoma, į bendrabutį nusivežiau ukulėlę, nes kaipgi kitaip, – sako gebėjimą groti šiuo muzikos instrumentu dar projekto „aklosiose perklausose“ pademonstravusi Gerda. – Bet dainų nebeleidžiu ir koncertų nerengiu. Tikriausiai taip ir bus, kol mokysiuosi, nors jau pradedu pasiilgti ir muzikos kelio.“

VIDEO: Gerda Šukytė - Mėnulis (Aklosios perklausos – Lietuvos Balsas S6)

Muzikiniame šou G.Šukytė triumfavo būdama vos 16-os, kai dar tebesimokė mokykloje. Ji nebando neigti, kad jei ne šis aspektas, galbūt ir jos muzikinė karjera, pirmieji metai po „Lietuvos balso“ būtų susiklostę kur kas sėkmingiau.

„Anksčiau man niekad nešovė į galvą, kad gali taip nutikti, nepagalvojau, kad mokslai gali sutrukdyti karjerai, nors, taip. Tiek dabar, tiek tada man svarbiau buvo jie. Tada dar nebuvau pasiruošusi tokiam šuoliui gyvenime, tad teko pristabdyti muzikos kelią, kad galėčiau pabaigti mokyklą.

Bet manau, kad iš tiesų niekas niekam čia netrukdo – viską bus galima sudėlioti kitaip, kai ateis laikas“, – galiausiai pridūrė Gerda, neatmetanti tikimybės, kad po kelerių metų, o gal net ir anksčiau apie ją vėl išgirsime.

VIDEO: GERDA - NEpriimk asmeniškai

Nepaisant pauzės muzikoje, mergina dar dabar kartais prisimena ir dalyvavimą „Lietuvos balse“. O kartais ir kiti primena. Juk kai kurie dalyviai projekto scenoje jautėsi kaip namie, o kukliajai, ramaus būdo Gerdai dainuoti šalies arenose tūkstančiams buvo didžiulis iššūkis. Iššūkis, pasibaigęs pergale.

„Tai atrodė toks didžiulis žingsnis mano gyvenime. Visgi turėjau tiek daug perkopti, nes viskas buvo svetima – aplinka, žmonės, jausmai. Ir tai ypač sunku uždaresniam žmogui.

Tad dabar prisiminus tiesiog džiaugiuosi, kad sugebėjau tai įveikti ir pasisemti nepakeičiamos patirties bei pažinčių“, – televizinį savo gyvenimo etapą apibendrino G.Šukytė.

Kalbant apie pažintis, mergina atvirauja, kad jos tebuvo trumpalaikės ir pripažįsta saitų nei su projekto dalyviais, nei su mokytojais nebepalaikanti.

„Tikriausiai dėl to, kad ir paties projekto metu nesistengiau užmegzti glaudesnių ryšių, kadangi buvo suprantama, jog viskas laikina“, – paaiškino ji.

Elitaz nuotr./Gerda Šukytė
Elitaz nuotr./Gerda Šukytė

Gerda nesureikšmina ir tada užklupusio žinomumo, kurio niekada ir nesiekė – daug svarbiau jai buvo dainuoti. Tiesą sakant, teigia, kad po pergalės nelabai kas ir pasikeitė.

„Daugiau žinučių, daugiau akių ir tiek, – kaip savaime suvokiamą dalyką tai vertina ji. – Nors pirmais mėnesiais supratau, kad tai man tikriausiai net nelabai ir patinka, todėl nelindau į viešumą ir tas žinomumas per laiką išblėso.“

O apie ateitį G.Šukytė pripažįsta nelabai mėgstanti kalbėti. Kol kas tiesiog planuoja ir toliau daug dėmesio skirti mokslams, kyla minčių ir apie sugrįžimą prie muzikinės karjeros, tačiau kol kas dėl to ji nėra tikra. „Kaip šaus į galvą – taip ir bus“, – pridūrė.

Bet kad ir kaip viskas susiklostytų, Gerdai muzika visada išliks svarbi gyvenimo dalis. Ji merginą lydi bene kiekvieną dieną, o kartais ir jos anketose socialiniuose tinkluose galima išgirsti, kaip ji perdainuoja žinomų pasaulio atlikėjų kūrinius.

„Kambariokėms stengiuosi netrukdyti – padainuoju, kai jų nebūna. Turint galimybę muzikos klausau visada. Kad ir ryte, kol nueinu iki universiteto. O kai grįžtu namo, stengiuosi skirti laiko ir namie paliktiems instrumentams“, – patikino pašnekovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką