Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Lietuvos garbė 2013“ ceremonijoje pagarbos sulaukė ir septynmetis drąsuolis, ir sumanios gydytojos

Renata Šakalytė-Jakovleva, Ignas Bernotas ir Marijus Mikutavičius
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / „Metų drąsos vaiku“ paskelbtas septynmetis Ignas Bernotas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, TV3 televizija jau aštuntą kartą pakvietė į tradicinius apdovanojimus „Lietuvos garbė 2013“. Kasmet šiame renginyje paprasti žmonės yra pagerbiami už nepaprastus darbus.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Komisiją, kuri sprendė, kurie darbai verti garbingo įvertinimo, sudarė prezidentas Valdas Adamkus, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, banko „Nordea“ prezidentė Inga Skisaker, TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė, „Tele2“ generalinis direktorius Petras Masiulis, TV3 orų pranešėjas Naglis Šulija, dainininkas, penkiasdešimtmetį scenoje ką tik atšventęs maestro Stasys Povilaitis ir Lietuvos „Caritas“ generalinė direktorė Janina Kukauskienė.

Kaip ir kasmet, kilnius darbus dirbantiems Lietuvos žmonėms apdovanojimus įteikė garsios ir talentingos šalies asmenybės. Projekto vedėjai Renata Šakalytė-Jakovleva, Rokas Petkevičius ir Marijus Mikutavičius paskelbė nominacijų „Metų viltis“, „Metų pasiekimas“, „Metų pareiga“, „Metų drąsos vaikas“, „Metų gelbėtoja“, „Metų iniciatyva“ ir „Metų kaimynas“ laureatus. Per septynerius metus už kilnius darbus ceremonijų „Lietuvos garbė“ metu jau apdovanoti 69 žmonės.

Šventinį vakarą pradėjo Rūta Ščiogovelaitė, kartu su vyrų choru atlikusi Lietuvos himną, o sveikinimo žodį tarė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Šiandien ypatinga diena – Kovo 11-oji, kiekviena Kovo 11-oji yra ypatinga visus 23 metus. Kiekvieni metai kitokie, o Lietuva nepriklausoma ir laisva. Privalu pagerbti tuos, kuriuos vadiname Lietuvos garbe. Tai žmonės, kurie šalia mūsų, kurie pasistengia būti kitokie, ištiesia pagalbos ranką ir išdrįsta rizikuoti savo gyvybe. Linkiu kiekvienam  iš mūsų pasistengti ir tapti Lietuvos garbe“, – sakė D.Grybauskaitė.

Lietuvos garbė 2013
„Lietuvos garbė 2013”

Septynios jaudinančios istorijos

Lietuvos garbė 2013
L.Blaževičiūtė ir I.Krivickaitė

Pirmosios nominacijos „Metų viltis“ laureate paskelbta aštuntokė Ieva Krivickaitė, padėjusi surinkti net 300 tūkst. litų mažametei Augustei, kuriai reikalinga brangiai kainuojanti medicininė pagalba. Apdovanojimą jai įteikė TV3 direktorė Laura Blaževičiūtė. Sakydama padėkos kalbą mergina dėkojo visiems, aukojusiems mažajai Augustei. 

Lietuvos garbė 2013
Broliai Vizbarai

„Metų pasiekimo“ nominaciją laimėjo trys broliai – Dominykas, Kristijonas, Augustinas Vizbarai. Jie apdovanoti už moksliniu pasiekimus. „Metų garbės 2013“ statulėlę jiems įteikė banko „Nordea“ prezidentė Inga Skisaker. Ji taip pat palinkėjo drąsos ir kūrybinio įkvėpimo.

Lietuvos garbė 2013
R.Sirtautienė ir R.Bagdonienė

Gydytojos Rasa Sirtautienė ir Rasa Bagdonienė gavo „Metų pareigos“ apdovanojimus. Už specialų neišnešiotų kūdikių akių gydymo metodą jas apdovanojo premjero patarėjas Antanas Vinkus. Jis dėkojo medikėms už ištikimybę Hipokrato priesaikai ir palinkėjo kuo didžiausios svajonės.

Lietuvos garbė 2013
I.Bernotas ir M.Mikutavičius

„Metų drąsos vaiku“ paskelbtas septynmetis Ignas Bernotas, kuris išgelbėjo skęstančią savo draugę. Berniukas, pats negalėdamas ištraukti mergaitės iš vandens, su dviračiu nuvažiavo pakviesti pagalbos. Apdovanojimą šiam drąsiam berniukui įteikė šalies prezidentas Valdas Adamkus.

Lietuvos garbė 2013
Lina Atkočiūtė

Lina Atkočiūtė „Lietuvos garbės 2013“ apdovanojimuose pelnė „Metų gelbėtojos“ apdovanojimą. Ji  Vilniaus oro uoste išgelbėjo infarktą patyrusią jauną merginą. Statulėlę L.Atkočiūtei įteikė maestro Stasys Povilaitis. „Labai džiaugiuosi, kad viskas sėkmingai baigėsi. Ir dėkoju savivaldybės Užsienio reikalų skyriui, kuris laiku išleido mane į komandiruotę“, – dėkojo Lina.

Lietuvos garbė 2013
D.Kitavičienė ir A.Butkevičius

Dalia Kitavičienė paskelbta „Metų iniciatyvos“ laureate. Moteris, gyvenanti Alytaus rajone, rūpinasi priklausomybę nuo alkoholio turinčiais gyventojais. Apdovanojimą jai įteikė premjeras Algirdas Butkevičius.

Lietuvos garbė 2013
D.A.Cabanillas

„Metų kaimyno“ apdovanojimą pelnė kunigas iš Argentinos Domingo Avallaneda Cabanillas. Jis Lietuvoje jau gyvena devynerius metus ir viename šalies miestelyje netgi pradėjo populiarinti futbolą. Statulėlę jam įteikė Naglis Šulija.

Šventiniame koncerte pasirodė ir muzikos scenos garsenybės – Donatas Montvydas, Aleksandra Metalnikova, Rūta Ščiogolevaitė, Jurga Šeduikytė, Jeronimas Milius, Ieva Prukovaitė-Pitrėnė, Veronika Povilionienė, Giedrė Vokietytė, Ugnė Valinčiūtė, Stasys Povilaitis.

Lietuvos garbė 2013
Ieva Krivickaitė - „Metų viltis”
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką