Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos zoologijos sodo gyvūnų ateitis – geros valios žmonių rankose

Donatas Katkus
Projekto „Pirk dramblį“ nuotr. / Donatas Katkus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Tu ir aš – mes vieno kraujo!“ – garsioji herojaus Mauglio frazė itin tinka išreikšti savo paramą mylimiems, bet neretai labai skurdžiomis sąlygomis gyvenantiems Lietuvos zoologijos sodo gyvūnams. Jų paramos projektas „Pirk dramblį“ juda link finišo – link didžiojo koncerto, kurį penktadienį tiesiogiai transliuos TV3. Sodo gyvūnams padėti žūtbūt reikia bent kelių šimtų tūkstančių litų.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Prieš metus vykusio pirmojo paramos projekto „Pirk dramblį“ ir visų aukojusių žmonių gerumo dėka buvo surinkta apie 400 tūkst. litų. Kaune įsikūrusiam zoologijos sodui tai suteikė galimybę iš 22 būtiniausių poreikių gyvūnams patenkinti du trečdalius. Deja, Lietuvos zoologijos sodas vis dar neatitinka būtinųjų sąlygų, kurios leistų pelnyti Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos (EAZA) visateisio nario statusą.

PAAUKOTI AKCIJAI „PIRK DRAMBLĮ“ GALITE ČIA

„Jeigu ne šis projektas, padėtis būtų labai liūdna. Su visų žmonių pagalba sugebėjome per metus padaryti labai daug“, – džiaugiasi Lietuvos zoologijos sodo vadovas Aurimas Didžiokas.

Organizatorių nuotr./Lietuvos zoologijos sodas
Organizatorių nuotr./Lietuvos zoologijos sodas

TV3 žiūrovai pamena, kaip kapucinų veislės beždžioniukas Muntis aktoriaus Džiugo Siaurusaičio balsu eteryje skundėsi, kad jo voljere žiemos – žvėriškai šaltos, kad klaustrofobiška ir nuskurusi aplinka darosi nepakeliama. Iš „Pirk dramblį“ projektui paaukotų lėšų buvo suremontuotas beždžionynas ir dabar Muntis džiaugsmingai bendrauja su savo gentainiais, džiaugiasi šiluma.

Organizatorių nuotr./Lietuvos zoologijos sodas
Organizatorių nuotr./Lietuvos zoologijos sodas

„Taip pat pagaliau galėjome atlikti būtiną remontą tapyrų voljere, leopardų narve, šiaurinių elnių aptvare, kuriuose anksčiau gyvūnai išties vargo. Tai atsiėjo apie 180 tūkst. litų. Nemažų investicijų pareikalavo ir kiti būtinieji darbai – suremontavome labai svarbų visam sodui pašarų šaldytuvą, nupirkome naujų pašarų bei pjuvenų, neišvengiamai reikalingų gyvūnams kiekvieną dieną. Įsigijome elektrinę šildyklę paukščiams, purkštuvą dezinfekcijai, injekcinių švirkštų, gyvūnų sveikatai itin reikalingų kitų priemonių. Iš TV3 projekte surinktų aukų buvo pagerinta ir ožių kalno būklė, įrengtos plėšriųjų paukščių pertvaros, – pasakoja direktorius. – Didžiuojamės, jog sode atsirado ir naujų gyvūnų. Jų reikia ne tik lankytojų įdomumui – nauji atvykėliai sodo senbuviams leidžia gyventi taip, kaip šaukia gamta, kitaip juos apima depresija, žvėrys pasidaro vangūs, kenčia. Begemotei Coliukei žūtbūt reikėjo patino. Jį „Pirk dramblį“ dėka atskraidinome iš Ispanijos. Taip pat iš Danijos buvo pargabentas šiaurinis elnias. Iš Olandijos pas mus atvyko jūrinis erelis, o iš Kaliningrado – palšasis grifas. Gyvūnams kelionės nėra nemokamos, daug išlaidų kainuoja transportavimo dėžės. Pargabenimui išleidome per 30 tūkst. litų.Šiemet Lietuvos zoologijos sode tebėra labai aktualus žūtbūtinių sąlygų gerinimas, gyvūnų sveikatos klausimai, specialiųjų priemonių įsigijimas. Pagalbos prašo tiek sodo jauniausi, tiek vyresni gyvūnai, tarp kurių šiemet yra ir sergančių, ir nepritapusių.

Organizatorių nuotr./Lietuvos zoologijos sodas
Organizatorių nuotr./Lietuvos zoologijos sodas

Prie antrojo paramos projekto „Pirk dramblį“ ir šiemet prisijungė visas būrys žymių Lietuvos dainininkų, sportininkų, politikų, visuomenės veikėjų.

Finalinis „Pirk dramblį“ koncertas žiūrovus įtrauks ne tik jaudinančiais ar intriguojančiais zoologijos sodo pasakojimais, bet ir įspūdingu šou.

Išskirtinis koncertas jau šį penktadienį 19.30 val. tiesiogiai per TV3.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką