Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 14d. 14:02

Linas Ryškus su Edita Užaite ir dukrele lietuvišką rudenį iškeitė į Portugaliją

Edita Užaitė ir Linas Ryškus
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Edita Užaitė ir Linas Ryškus
Iš saulėtos Portugalijos į darganotą Lietuvą režisierius, BTV laidos „Šeštasis pojūtis“ vedėjas Linas Ryškus grįžo puikiai nusiteikęs: per daugiau nei dvi savaites spėjo ir pakankamai pailsėti, ir pasiilgti namų.

Nuo lietuviško rudens į Portugaliją pabėgęs L.Ryškus grįžęs negailėjo komplimentų šiai šaliai: graži gamta, draugiški žmonės, nedidelės kainos – jis būtinai sugrįš čia dar kartą. Per 16 dienų kartu su mylimąja Edita Užaite, jų dukrele ir draugų kompanija jie neskubėdami pervažiavo kone visą šalį.

Didelių miestų jie vengė – mėgavosi mažais kaimeliais prie vandenyno  ir laukine gamta. Kai Lietuvoje visi iš spintų jau išsitraukė šiltus paltus, Portugalijoje L.Ryškus su draugais maudėsi Atlanto vandenyne, kurio vandens temperatūra siekė 22 laipsnius. Vietiniams jis atrodė kone ledinis, tačiau turistams iš tokių kraštų kaip Lietuva ar Didžioji Britanija – tiesiog idealus.

„Tačiau ten vandenyje reikia būti itin atsargiems – bangos didžiulės ir srovė labai stipri, akimirksniu gali nunešti keliolika metrų“, – perspėjo jis.
Maistą draugai dažniausiai gamindavosi patys – portugališkos virtuvės tradicijos juos ne itin sužavėjo.

„Jie valgo, pavyzdžiui, kaip vienus pietus kiaulieną, ryžius, bulves fri ir pupeles“, – juokėsi L.Ryškus. Jis pats paprastai kiaulienos visai nevalgo, tačiau Portugalijoje nusprendė jos paragauti.

„Ten kiaulienos skonis visai kitoks, nes kiaulės laksto laisvėje ir minta gilėmis. Jei nebūčiau žinojęs, net nebūčiau atspėjęs, kad ten kiauliena“, – pasakojo vyras.

Portugalija pasižymi ir gerais, nebrangiais vynais. „Pažadėjome sau, kad nepirksime vyno, brangesnio nei 4 eurai. Taip ir darėme, o vynas buvo tikrai puikus. Tai pripažinome ne tik mes su Edita, bet ir mūsų draugai, kurių verslas susijęs su vynais, todėl jie tai tikrai puikiai išmano“, – portugališkus vynus gyrė L.Ryškus. Kainos džiugino ir ieškant pastogės – už 30 eurų šeimai galima išsinuomoti namelį ant vandenyno kranto.

Ši kelionė laidos „Šeštasis pojūtis“ vedėjui praėjo be didesnių nuotykių – stengėsi jų išvengti, nes keliavo su mažais vaikais.

„Buvo tik pora keistų situacijų. Viena – kai navigacija tris kartus ratais mus vis nuvedė į tą pačią vietą, lyg kokiame užburtame rate. Tuomet juokėmės, kad reikėtų sukurti siaubo filmą, kur užburta navigacija vis veda į pačias blogiausias vietas“, – juokėsi režisierius.

Iki šiol su draugais jie kvatoja ir prisimindami, kaip jų autobusiukas, kuriuo bandė pravažiuoti labai siaura Portugalijos miestelio gatvele, įstrigo joje taip, kad jau svarstė jį išrinkti dalimis. Laimei, galiausiai visgi pavyko iš jos ištrūkti.

Vis dėlto, nors ir kaip jį sužavėjo Portugalija, kelionei besibaigiant L.Ryškus jau norėjo namo.
„Užteko poilsio ir jau pradėjome galvoti, kaip gera būtų grįžti“, – šypsojosi jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:14
24:24
19:47

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką