Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Liutauras Varanavičius: nenoriu persisotinti futbolu

Liutauras Varanavičius
Nuotrauka iš asmeninio archyvo / Liutauras Varanavičius
Šaltinis: „Žmonės“
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Geriau Lietuvoje jų nebūtų...“ – ilgą, afrikietiškais karoliukais papuoštą dūdą rankose varto Lietuvos futbolo federacijos vadovas Liutauras Varanavičius (40). Suvenyrą jis parsivežė iš ten, kur tokios dūdos, kitaip dar vadinamos vuvuzelomis, dabar karaliauja – iš Pietų Afrikoje vykstančio pasaulio futbolo čempionato.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Liutaurai, girdėjote? Lietuvoje vyrai zyziančias žmonas jau praminė vuvuzelomis?

Netiesa! Nė viena iš jų nezyzia taip garsiai (juokiasi). Neįmanomas garsas! Per rungtynes su ausų kištukais sėdėjau. Jei nori pakalbinti kitoje kėdėje sėdintį bičiulį, turi rėkti jam tiesiai į ausį. Vuvuzelos Pietų Afrikoje neseniai išpopuliarėjo, afrikiečiai jas naudodavo per regbio rungtynes. Šiek tiek jų buvo jau ir per Afrikos futbolo turnyrą. Užtat bičiuliai iš Pasaulio futbolo federacijos man ir liepė ausų kištukus atsivežti.
Tradicines afrikietiškas vuvuzelas, iš medžio pagamintas, gražiai nulakuotas, futbolo aistruoliai išgraibstė jau pirmąją čempionato dieną. Paskui kinai ėmėsi darbo. Savikaina – litas, dar du – už atgabenimą, o parduoda po septyniasdešimt litų. Ir vis dėlto jau geriau šitą nei šimtą litų kainuojantį pliušinį čempionato talismaną parsivežti.

Gana keista, kad jūs nelikote stebėti pusfinalio ir finalo rungtynių...

Sėdėti visą mėnesį tarp vuvuzelų? Oi ne, ačiū. Iš tiesų turiu labai daug darbo, negaliu sau leisti šitaip pramogauti. Be to, Pietų Afrika – ne tokia šalis, kurioje norisi būti ilgai. Arba tuomet reikia kitaip važiuoti – pas draugus, kurie žino, ką veikti, ar studentiškai, su kuprine ant pečių, ir į nieką nekreipiant dėmesio. Bet juk pasaulyje tiek daug gražių vietų...

O gal galėjote nuvažiuoti tik į finalą?

Turėjau bilietus, bet tokios kelionės kaina – pernelyg didelė: jie kainuoja 900 dolerių (apie 2520 litų – red. past.). Nuskristi, jei labai pasiseks, ekonomine klase galėtum už šešis tūkstančius litų, bet tikriausiai sumokėtum ir visus 15 tūkstančių. Dar kambarys viešbutyje... Tikrai brangoka! Ir ne vien pinigai svarbu. Gegužė buvo intensyvi: Europos lygos, Čempionų lygos finalai, Lietuvos rinktinės varžybos. Labai daug gero ir gražaus futbolo, kuriuo imi ir persisotini. Nenoriu to jausmo, juk tada nebeliks malonumo žiūrėti rungtynes. Kartais daug maloniau stebėti lietuviškas rungtynes tarp „Žalgirio“ ir „Ekrano“ nei dviejų stiprių komandų susitikimą Europos čempionate. Ten viskas iščiustyta, išlaižyta ir kartais – be širdies. Esu iš fanų, kuriems savo kaimo rungtynės svarbiau nei pasaulio čempionatas. Man nepatinka, kai futbolas staiga pasidaro madingas, juo ima domėtis netgi tie, kurie visiškai nesidomėjo.

Kartais daug maloniau stebėti lietuviškas rungtynes tarp „Žalgirio“ ir „Ekrano“ nei dviejų stiprių komandų susitikimą Europos čempionate.

Girdėjau pasakojant, jog Pietų Afrika – pavojinga šalis...

Mums taip pasakė: „Jei nesilaikysite taisyklių, mes už jūsų saugumą neatsakome.“ Čempionato rengėjams patogiau oficialius asmenis laikyti rezervatuose. Pasodinai į autobusą, nuvežei, kur reikia, parvežei į viešbutį ir neleidai nosies iškišti. Marširavome tarp plynuose laukuose pastatytų stadionų ir didžiulių prekybos centrų, kur viskas įrengta pseudoitališka dvasia. Senamiestis gal ir egzistuoja, bet mes jo nematėme. Beje, tas pavojus nėra perdėtas. Kai Pietų Afrikoje buvome pernai, nušovė golfą žaidžiantį buvusį Austrijos rinktinės vartininką. Pamatęs, kad vagys įsibrovė į golfo laukų teritoriją, jis pradėjo rėkti. Tada tie išsitraukė pistoletą.

Tai kodėl pavojingoje šalyje rengiama tokia didelė futbolo šventė?

FIFA (Tarptautinė futbolo federacija – red. past.) norėjo Afrikai padovanoti pasaulio futbolo čempionatą. Mes žinome, kiek daug Afrikos futbolininkų žaidžia
Europos klubuose ir kiek pinigų jie uždirba, taigi, nereikia stebėtis, kad buvo šitaip nuspręsta. Visi nemalonūs dalykai užsimirš, liks tik smagūs prisiminimai. Tai šventė Afrikai, afrikiečiai čia gerai jaučiasi, o mes turime suprasti, kad futbolas ne vien Europai priklauso.

Kokios šalies futbolo aistruolių per atidarymą pastebėjote daugiausia? Kurie labiausiai išsiskiria?

Žinoma – meksikiečiai su savo ryškiais drabužiais ir sombrerais. Per atidarymą jie sugebėjo perrėkti vuvuzelų gausmą. Visur pilna ispanų, olandų daug. Lietuvių nebuvau sutikęs.

Dėl to, kad neįmanoma gauti bilietų?

Į šį pasaulio čempionatą bilietų gauti nebuvo sunku. Vis dėlto – labai toli. Palyginkime – į Vokietiją suvažiavo du milijonai fanų, o į PAR – tik du šimtai tūkstančių...

Kur paprastai jūs žiūrite čempionato rungtynes?

Kartais draugai pas mane atvažiuoja, kartais aš pas draugus, kartais – kavinėse. Porą sykių žiūrėjau automobilyje, kompiuterio ekrane, nes kaip tik važiavau iš Vilniaus į Kauną.

Ar buvo rungtynės, kurių iš tiesų gaila, kad nematėte „gyvai“?

Vokietija–Anglija, Argentina–Meksika. Per praėjusį čempionatą specialiai likau, kad pamatyčiau, kaip argentiniečiai žaidžia. Tik ką reikės daryti, kai žais dvi mano mėgstamos komandos – Argentina ir Vokietija? 
 

„Žmonės“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką