Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 18d. 13:47

Liveta Kazlauskienė prisipažino patyrusi smurtą šeimoje

Liveta Kazlauskienė
TV3 nuotr. / Liveta Kazlauskienė

„Nebegaliu tylėti apie tai, ką man teko ištverti pirmoje santuokoje. Kai matau skriaudžiamas moteris ir jų nuolankumą, kraujas užverda. Anksčiau nekalbėjau, nes maniau – na, nebėra žmogaus, nebėra ir problemos, juk mano pirmas vyras jau miręs. Bet žinau, kad skriaudžiamoms moterims būtina žinoti, kad net ir garsios, sėkmingos moterys patiria smurtą“, – tokiais žodžiais ketvirtadienio vakarą TV3 diskusijų laidoje „Ginčas be taisyklių“ prabils dainininkė Liveta Kazlauskienė.

Šio vakaro laidos tema – itin opi: smurtas prieš moteris. Lietuvoje kone kasdien išgirstame apie mušamas moteris – nuo nelengvai besiverčiančių namų šeimininkių, daugiavaikių mamų iki ištekėjusių už garsių vyrų, sportininkų, politikų, verslininkų. „Ginčas be taisyklių“ studijoje žinomos moterys neslėps emocijų klausydamos patyrusių smurtą vargšių istorijų. Tiesa, nuo vyro kumščių kentėjusios sutiko kalbėti tik prisidengusios kaukėmis ir nesakydamos savo tikrųjų vardų. 

„Kodėl jūs slepiate savo veidą? Kodėl dangstote savo vyrą? Pasakykite jo vardą ir pavardę, tegu ir kitos žino, kas jų laukia, jei su juo susidės“, – neslėps emocijų L. Kazlauskienė. Liveta atvirai papasakos savo istoriją. „Pirmą kartą ištekėjau aštuoniolikos. Buvau jauna, naivi. Tėvas irgi keldavo ranką prieš mamą, pamenu, kad bėgdavom nuo jo slėptis pas tetą. Tada sau pasižadėjau, kad manęs niekas neskriaus. Deja, ištekėjau už žmogaus, kuris mėgo išgerti ir neretai paleisdavo kumščius. Mums su dar mažyte dukra Ingrida irgi tekdavo nuo jo bėgti. Pasiryžau skirtis, nors ir mama, ir visa giminė mane nuo to atkalbinėjo, gąsdino, kad tai bus didžiulė gėda, kad vaikas augs be tėvo. Bet aš tvirtai pasiryžau skirtis ir savo vaiką auginti normalioje šeimoje. Laimei, sutikau Petrą, jis padėjo man užauginti Ingridą, ir ji matė gražų, normalų bendravimą šeimoje.“ 

Šįvakar „Ginčas be taisyklių“ laidoje bus kalbama ir apie tai, kaip fizinį ir psichologinį smurtą patiriančios moterys tampa tokios pažeidžiamos, kad įtiki savo kalte dėl vyro smurto. 

Laidoje savo nuomonę išsakys garsios moterys: būrėja Vaiva Budraitytė, politikė Aušrinė Marija Pavilionienė, Vilniaus miesto krizių centro vadovė Nijolė Dirsienė, „TV Pagalbos“ gelbėtoja Rūta Lazauskienė. Į jautrią diskusiją įsitrauks psichologai Tomas Lagūnavičius ir Andrius Kaluginas, kiti krizių specialistai.   

Tikros garsių ir nežinomų moterų, patyrusių smurtą, istorijos bei specialistų patarimai, ką daryti, jei prieš tave smurtaujama, – jau šį, ketvirtadienio, vakarą 19.30 val. TV3 diskusijų laidoje „Ginčas be taisyklių“.  

TV3 nuotr./Liveta Kazlauskienė
TV3 nuotr./Liveta Kazlauskienė

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką