Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gruodžio 3d. 19:34

LNOBT įžiebta M.Petruškevičiaus puošta eglė: kviečia atsigręžti į migrantų šeimas

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro eglė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro eglė
„Kurkime šventę kitiems“ – toks šiųmetinio LNOBT šventinio sezono devizas. Todėl neatsitiktinai teatro Raudonąją fojė puošiančią eglutę gali apšviesti patys žiūrovai, mindami šalia pastatytą dviratį. O pirkdami teatro darbuotojų šeimose iškeptus meduolius, teatro lankytojai aukoja Vilniaus arkivyskupijos „Caritui“, kuris surinktas lėšas nukreips paramai prieglobsčio prašytojų vaikams.

Stilisto Manto Petruškevičiaus didžiausiam šalies teatrui parengta kalėdinė kompozicija šiais metais baltuoja balerinų sijonėliais, žiba šilkiniais šokėjų bateliais ir supasi purpurinio aksomo juostomis. Kompoziciją vietoj dovanėlių įrėmina masyvios, ne vieną kartą pasaulį apkeliavusios „Madam Baterflai“ spektaklio rekvizito dėžės.

Visas šios eglutės grožis atsiskleidžia tik nušvitus jos šakose paslėptoms lemputėms, o tam, kad jos įsižiebtų, kažkam tenka pasportuoti minant šalia pastatytą dviratį. Pirmasis tai išbandė LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas, pakvietęs prie eglutės susibūrusius sekti jo pavyzdžiu. Jis taip pat pakvietė visus aukoti „Caritui“, o už tai po spektaklio atsiimti atspausdintas savo nuotraukas gražiosios eglutės fone.

„Mūsų noras šiais metais Kalėdas padaryti dalinimosi švente, solidarizuojantis su kenčiančiais žmonėmis. Jei mums nėra svetimos bendražmogiškos vertybės, turime rasti vietos atjautai. Švęsdami Kūčias ar Kalėdas, negalime likti užvertomis širdimis. Jei turime vaikus, šeimas ir mums neskauda širdies dėl kitų kenčiančių vaikų – kokia tai meilė? Man tai labai jautru“, – neslepia J. Sakalauskas, pabrėždamas, kad tai žmogiškumo, o ne politinių diskusijų klausimas.

Šventiškos ceremonijos dalimi tapo ir aukoti humanitarinę veiklą vykdančiam „Caritui“ kviečianti pačių teatro darbuotojų keptų meduolių mugė. Taip teatralai asmeniškai prisideda prie paramos rinkimo migrantų vaikams.

„Kalbėti apie žmogišką atjautą ir pagalbą, nepaisant neigiamų nuostatų, politinių aplinkybių ir susipriešinimo, yra svarbu ir drąsu. Sakoma, kad tarp ginklų mūzos tyli. Ačiū mūzoms, kurios netyli ir nenusuka akių nuo šių žmonių. Toks palaikymas mus įkvepia tęsti savo darbus“, – teigia Vilniaus arkivyskupijos „Caritas” užsieniečių integracijos programos vadovė Audronė Kairienė.

Paaukoti Vilniaus arkivyskupijos „Caritas” organizacijai, teikiančiai paramą prieglobsčio prašytojų vaikams, LNOBT žiūrovai bus kviečiami visą gruodžio mėnesį

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką