Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 6d. 23:05

LRT eteryje Hitlerio gestus parodžiusi Asta Baukutė sukėlė skandalą: laida „Atspėk dainą“ sustabdyta

Asta Baukutė
Laidos „Atspėk dainą“ stop kadras/15min / Asta Baukutė

LRT televizijos muzikinis žaidimas „Atspėk dainą“ penktadienio vakarą sukėlė diskusijų audrą. Skandalas kilo po to, kai eteryje aktorė Asta Baukutė parodė Hitlerį vaizduojančius gestus.

Penktadienio vakarą LRT televizijos muzikiniame žaidime „Atspėk dainą“ kovėsi dvi komandos. Vienoje jų muzikines žinias su kolegomis demonstravo A.Baukutė, o kitoje – Giedrius Drukteinis, kuris nusprendė savo komandą pavadinti „žydais“ ir „rašto žmonėmis“.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Asta Baukutė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Asta Baukutė

Jos komandai atspėjus dainininko Simono Donskovo atliekamą dainą, A.Baukutė pratrūko džiaugsmu ir šoktelėjusi iš kėdės parodė Hitlerį parodijuojančius gestus – iškėlė ranką į viršų ir prisidėjo du pirštus prie lūpų.

Atsisėdusi į kėdę, A.Baukutė netvardė emocijų ir rodydama pirštu į priešininkų komandą, šaukė: „Žydas, žydas...“.

Šaukdama šiuos žodžius, A.Baukutė greičiausiai turėjo omeny atlikėjo S.Donskovo kilmę ir bandė pašiepti priešininkų komandą, kaip jie, pasivadinę žydais, nesugebėjo atspėti S.Donskovo atliekamos dainos.

Po laidos feisbuke iškart pasirodė šio epizodo įrašas. Internautai kėlė klausimą, ar dera LRT eteryje rodyti tokius gestus, juolab, kad laida ne tiesioginė, o sumontuota! Tuo, ką išvydo, negalėjo patikėti operos solistas Rafailas Karpis, dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu ir kiti.

Kilus skandalui socialiniame tinkle pasisakė ir šios laidos vedėja Beata Tiškevič. Ji apgailestavo, kad žiūrovams teko išvysti tokius A.Baukutės gestus.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Beata Tiškevič ir Arūnas Valinskas
V.Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Beata Tiškevič ir Arūnas Valinskas

„Labai atsiprašau už šį vaizdą. Tai visiškai prieštarauja mano ir kolegos vertybėms. Kai įvyko šis incidentas studijoje, su Arūnu (Valinsku – aut.past.) pasijutome labai nepatogiai, tačiau, tvirtai žinodami, kad toks dalykas į eterį tikrai nepaklius, tęsėme laidą.

Dabar man gaila, kad nesureagavome garsiai, neatkreipėme į tai dėmesio, tai rodo, kad mes esame abejingi. Ne, mes nesame abejingi.

Man labai gėda dėl to, kad šįvakar jums teko matyti tokį dalyką. Nuoširdžiai visų atsiprašau ir tikiuosi, kad už tai atsakomybę prisiims atsakingi asmenys, nes tokių dalykų eteryje būti negali“, – teigė B.Tiškevič.

„Esu šokiruotas“

Po vidurnakčio į kilusį skandalą sureagavo ir jį gesinti ėmėsi LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas Rimvydas Paleckis:

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./LRT televizijos direktorius Rimvydas Paleckis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Rimvydas Paleckis

„Tik sužinojęs apie komentuojamą šio penktadienio vakaro laidos „Atspėk dainą“ epizodą, peržiūrėjau. Esu šokiruotas. Tai niekaip nesiderina su LRT propaguojamomis vertybėmis. Kaip atsakingas už LRT programą ir laikinai einantis LRT generalinio direktoriaus pareigas nuoširdžiai atsiprašau mūsų žiūrovų.

Apie incidentą informuotas LRT generalinis direktorius priėmė sprendimą laidą nedelsiant stabdyti. Šeštadienį numatyti projekto filmavimai neįvyks. Laida jau išimta iš LRT Mediatekos, nuimti savaitgalį suplanuoti kartojimai.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:38
01:30
00:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką