Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 6d. 15:09

Mama, Tu man pati brangiausia (nuotraukos)

Viktoras Diawara-Vee ir jo mama Viktorija Nelė Prėskenytė
Gretos Skaraitienės nuotr. / Viktoras Diawara-Vee ir jo mama Viktorija Nelė Prėskenytė

Motinos meilė – neišsenkantis jėgų ir vilties šaltinis, kiekvienam žmogui taip reikalingas ir pačiais gražiausiais, ir pačiais sunkiausiais gyvenimo periodais. Net garsūs asmenys nepamiršta savo ištakų, negaili gražių žodžių moteriai, kuri juos pagimdė. Nors garsenybių mamos retai pasirodo viešumoje, „Privatu!“ savo skaitytojams suteikia išskirtinę galimybę pamatyti tas moteris, kurios užaugino žvaigždes.

Rūta Mikelkevičiūtė (36)
Mano mama – nuostabi

„Tą dieną aš visuomet mamai dovanoju gėlių, – sako žurnalistė Rūta Mikelkevičiūtė. – Dažnai mes su mama pasišnekame, kad abi esame lyg iš skirtingų planetų. Jai labai sunku suprasti mano sprendimus, ambicijas, pritarti mano siekiams, tačiau iš jos pusės sulaukiu be galo didelio palaikymo. Mama visuomet sako: „Aš taip negalėčiau, bet tu daryk.“
Rūta sako, kad jos mama Nijolė – negailestinga kritikė ir didelė dukters gerbėja. „Ji stebi visus mano darbus. Jei kiti man tikina, kad pasirodžiau puikiai, tai mama būtinai pasako, kad nusišnekėjau, bet tik tuo atveju, jei ji iš tikrųjų taip galvoja, – sako Rūta. – Gal ir negalima taip sakyti, kaip aš dabar pasakysiu, bet su mama man labai pasisekė. Mano mama – nuostabi, nes jai galiu viską pasakoti.“

Nerijus Juška (33)
Mama mane išmokė vaikščioti ant pirštų

Baleto primarijaus mama Janina – kompanijos žmogus. „Ji yra tokia pati, kaip ir aš: mėgsta laiką leisti namuose, tačiau jei jau kas nors ištraukia iš namų, tai ji atskleidžia savo linksmą prigimtį“, – sako Nerijus.
Labai daug metų N. Juškos mama dirbo telegrafe. „Ji mane išmokė vaikščioti ant pirštų. Esu labai dėkingas mamai, kad išgrūdo mane į baleto mokyklą. Nuo devynerių metų gyvenau be jos, nes mokiausi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Su mama susitikdavau tik per šventes – keturis kartus per metus“, – pasakoja N. Juška.
Ir dabar šokėjas su mama susitinka retai. „Norėčiau matytis dažniau, nes mama patyrė du insultus ir jai reikia mano paramos“, – sako Nerijus.

Daiva Tamošiūnaitė-Budrė (44)
Tarp mūsų – tikra moteriška draugystė

„Mano mama Genovaitė – be galo šiltas žmogus. Ji dažnai svečiuojasi pas mus Vilniuje, todėl visi puoselėjame viltį, kad vieną dieną ji čia ir apsigyvens. Tarp mūsų su mama yra labai stiprus ryšys, tikra moteriška draugystė“, – teigia Daiva.
Televizijos laidų vedėja sako esanti griežtesnė ir labiau užsispyrusi už mamą. „Mano mama – ramus žmogus, tikra namų šeimininkė. Plungėje ji turi kolektyvinį sodą, vienišų draugių pulkelį“, – pasakoja moteris.
Per Motinos dieną Daiva ir jos vyras Dainius stengiasi su savo mamomis nuvažiuoti į pajūrį. „Visada mamoms vežame glėbį gėlių, ištariame pačius gražiausius žodžius, o jos mus vaišina savos gamybos skanėstais“, – sako D. Tamošiūnaitė-Budrė.

Irena Starošaitė (40)
Jei ne ji, būčiau metusi muziką

„Kaip ir kiekvienam žmogui, man mano mama – pati geriausia. Ji visada buvo mano gera draugė, patarėja. Jei kažką pradėdavau, mama ragindavo pradėtą darbą baigti. Kai kildavo minčių mesti muziką, ji mane atkalbėdavo“, – taip mamą Tamarą apibūdina dainininkė Irena Starošaitė.
Atlikėja sako, kad norėtų su mama susitikti dažniau, tačiau ne visada gali. „Mama – mano didelė pagalbininkė: ir su sūnumi pabūna, kai paprašome, ir skanių patiekalų prigamina“, – sako I. Starošaitė ir patvirtina niekada nepamirštanti pasveikinti mamos didžiųjų metų švenčių proga.

Andrius Kandelis (28)
Iš visos širdies esu dėkingas mamai

Mama Irena – svarbiausias žmogus šokėjo Andriaus Kandelio gyvenime. „Visuomet Motinos dienos proga aš ją stengiuosi kuo nors nustebinti“, – sako jis.
Andrius tikina iš mamos paveldėjęs viską, kas yra geriausia: nuoširdumą, draugiškumą, žmogiškumą. „Jei ne mama, tikrai nebūčiau tapęs šokėju. Ji buvo tas žmogus, kuris mane ne tik užrašė į šokių būrelį, bet visada, laikydama už rankos, įvesdavo mane į salę. Visą gyvenimą mama mane labai palaikydavo. Iš visos širdies esu jai dėkingas. Kiekvieną dieną pagalvoju apie mamą ir visuomet, pasitaikius progai, ją aplankau“, – sako Andrius.

Jurgita Tvarijonaitė (33)
Mano mama – benzino kolonėlės karalienė

Sūnų auginanti Jurgita sako niekada nepamirštanti mamos pasveikinti Motinos dienos proga. „Būna, kad nepavyksta nuvažiuoti, tačiau surandu kitų būdų mamai ištarti pačius gražiausius žodžius ir perduoti dovaną“, – sako Jurgita.
Kaip J. Tvarijonaitė apibūdintų savo mamą Birutę? „Tai pats brangiausias, pats jautriausias žmogus visame pasaulyje. Atsitikus nelaimei, į ją pirmiausia kreipiuosi pagalbos. Pusę gyvenimo mano mama buvo namų šeimininkė, augino vaikus, o vėliau dirbo degalinėje. Visi žmonės ją vadindavo benzino kolonėlės karaliene“, – šypsosi Jurgita.

Viktoras Diawara-Vee (32)
Ji mane išmokė dėl nieko nesiparinti

Grupės „Skamp“ nario mama Viktorija gyvena Afrikoje, todėl sveikinimai Motinos dienos proga ją pasiekia telefonu. „Mamai esu dėkingas už viską. Mes iki šiol esame labai artimi, vienas nuo kito neturime jokių paslapčių. Visuomet buvome daugiau draugai nei mama ir sūnus.
Būdamas vos dešimties, išvažiavau gyventi ir mokytis į Vokietiją, mama manimi labai pasitikėjo, nieko nedraudė, išmokė savarankiškumo. Kadangi ji yra labai laisvų pažiūrų moteris, mane auklėjo šiuolaikiškai, mokė dėl nieko nesiparinti ir nekreipti dėmesio į tuos, kurie perka brangesnius drabužius ir važinėja prabangesniais automobiliais. Manau, kad iš savo mamos paveldėjau užsispyrimą ir norą visus pradėtus darbus pabaigti iki galo“, – sako Viktoras.

Jurgita Česnulevičiūtė-Jančorienė (27)
Abi su mama mėgstame pabumbėti

Mama Audronė ir močiutė Elvyra – svarbūs šokėjos Jurgitos gyvenimo žmonės. „Nors ištekėjau, išsikrausčiau gyventi į kitą miestą, bet su mama esame tokios pat artimos, kokios buvome ir anksčiau. Per dieną susiskambiname ne mažiau kaip šešis kartus. Ir kuo sriubą pagardinti, ir kaip žuvį paruošti – visko klausiu mamos“, – sako Jurgita.
Šokėja tikina kai kuriuos būdo bruožus paveldėjusi iš mamos. „Mėgstu pabumbėti, – juokiasi moteris. – O kalbant apie gerąsias savybes, iš jos paveldėjau veržlumą, energiją, smalsumą.“
Kiekvienais metais Jurgita savo ir vyro mamas stengiasi nustebinti: „Prieš metus jas įspėjome, kad negamintų jokių vaišių. Atvažiavome pasiimti mamas ir visi kartu Kauno marių pakrantėje surengėme iškylą.“

Jogaila Morkūnas (36)
Jaučiu tvirtą mamos paramą

„Mano mama – labai komunikabili, smalsi, nuoširdi. Manau, aš iš jos tai ir paveldėjau, – sako Jogaila. – Šiame sudėtingame, vingiuotame gyvenime jaučiu tvirtą mamos paramą. Labai gaila, kad negaliu jai skirti tiek laiko, kiek norėčiau.“
Jogaila sako jau daugelį metų sveikinantis mamą Liliją Motinos dienos proga. „Prisimenu, net sovietiniais laikais pirkdavau jai puokštę tulpių ir kažkokį mielą niekutį prisiminimui. Paskui mes eidavome pietauti į legendinį restoraną „Neringa“. Dabar jau toks mūsų amžius, kad dovanų nesureikšminame. Svarbiausia – dėmesys, gražūs žodžiai“, – įsitikinęs Jogaila.

Donatas Baumila-Dūnis (27)
Draugiška, supratinga, išklausanti

„Kadangi mano mama Nijolė – mokytoja, ji yra griežtas, bet teisingas žmogus. Todėl mus su broliu mama užaugino padoriais žmonėmis, – sako grupės „Kastaneda“ narys. – Ji labai draugiška, supratinga, išklausanti. Tarp mūsų – puikūs santykiai.“
Donatas niekada nepamiršta Motinos dienos. „Kai būdavome mažesni, apie šią šventę mums primindavo tėtis. Visada padovanoju mamai gėlių ir keliaujame kažkur vakarieniauti“, – apie gražią tradiciją prasitaria dainininkas. 
 

„Privatu“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką