Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 12d. 10:12

Mantas Petruškevičius papuošė Trakų pilį: kūrė aristokratiškumo, natūralumo ir viduramžių dvasią

Manto Petruškevičaus dekoras Trakų pilyje, Mantas Petruškevičius
Dariaus Jakubausko, Josvydo Elinsko nuotr. / Manto Petruškevičaus dekoras Trakų pilyje, Mantas Petruškevičius

Didieji miestai jau pasipuošė įžiebę egles, gatvėse tviska įvairios puošmenos, o žmonės spėjo pajusti prieššventinį šurmulį. Šiais metais kalėdines pasakas įvairiose erdvėse kuria ir floristas Mantas Petruškevičius. Tiesa, šį kartą jam teko kiek sudėtingesnė užduotis – pasirūpinti Trakų pilies dekoracijomis.

Mantas Petruškevičius pasakoja, kad dekoruoti įvairius objektus prieš šventes jam tikras malonumas. Žinomas vyras kiekvieną rytą keliasi su mintimi, kad ši veikla – ne darbas, o aistra, ir juokauja sakydamas, jog iš pradžių visada pagalvoja apie džiaugsmą, kurį suteikia aplinkiniams, o ne nuovargį.

Šie metai, anot jo, kur kas intensyvesni nei praėję. Dar vasarą stilistas sulaukė daug laiškų su prašymais prieš Kalėdas pasirūpinti ir jų puošyba.

„Kiekvienam projektui norisi atsiduoti, padaryti jį gerai apgalvojus iki galo. Šiuo metu nelabai viską spėju, kartais net gerai neišsimiegu galvodamas apie detales, svarstau, ką galėčiau patobulinti. Galbūt esu per didelis perfekcionistas, iki galo savo darbais nelieku patenkintas, bet stengiuosi padaryti juos kuo geriau“, – atvirai pasakoja M.Petruškevičius.

Dariaus Jakubausko nuotr/Manto Petruškevičiaus dekoracijos Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre
Dariaus Jakubausko nuotr/Manto Petruškevičiaus dekoracijos Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre

Bene žinomiausias Lietuvos floristas šiais metais gavo nemenką iššūkį – dekoruoti ne tik Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą, „Sugamour“ restoranus, viešbučius „Kempinski“ bei „Pacai“, bet ir Trakų pilį. Jis prisipažino jautęs labai didelę atsakomybę, norėjo išlaikyti šios vietos autentiškumą ir nepaversti jos plastmasinių žaisliukų karalyste.

Manto Petruškevičiaus dekoras Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre:

„Tai yra turbūt vienas svarbiausių objektų Lietuvoje prestižo prasme, tad man išties didžiulė garbė prisiliesti prie istorijos. Ši vieta, manau, turi savotišką, išskirtinę emociją, kitaip nei kiti geri, bet komerciniai mūsų projektai. Trakų pilies dekoravimas buvo tikrai vienas smagiausių mano iššūkių“, – šypsosi Mantas.

Puošdamas Trakų pilį jis stengėsi vengti plastmasinių dekoracijų, ieškojo žmonių, kurie rankomis galėtų nupinti vainikus iš pušų ir eglių šakų. Šiam lankytojų pamėgtam objektui jis pagamino aristokratiškas, tamsiai raudonos spalvos vėliavas, panaudojo šiek tiek šviečiančių lempučių. Pilyje galima išvysti ir pakabintus sietynus su žvakėmis, kurios, anot Manto, alsuoja viduramžių dvasia.

„Norėjosi, kad dekoracijose jaustųsi aristokratiškumas ir natūralumas. Plastmasinių objektų visur labai daug, bet pilis negali tokia būti. Jai taip pat nedera perspaustos, per daug šviečiančios dekoracijos. Juk pilyje anksčiau gyveno aristokratų šeima, todėl dabar smagu sugrįžti į tą laikotarpį, dekoracijomis padaryti nedidelius prisilietimus, kurie primintų praėjusius laikus“, – sako M.Petruškevičius.

Manto Petruškevičiaus dekoras Trakų pilyje:

Netrukus Trakų pilies kieme bus pastatyta ir gyva eglė, kurią Mantas planuoja papuošti panaudojęs lemputes. Jis tikisi, kad kalėdinio simbolio puošyboje pavyks išlaikyti natūralumą bei paprastumą.

„Geriau mažiau nei daugiau, svarbu neperspausti, nes istorinis objektas pats kalba už save, jis labai gražus“, – sako Mantas.

Dariaus Jakubausko nuotr./Manto Petruškevičiaus dekoracijos Trakų pilyje
Dariaus Jakubausko nuotr./Manto Petruškevičiaus dekoracijos Trakų pilyje

Papuošti Trakų pilį Mantui užtruko vos vieną savaitgalį, tačiau jis prisipažino, kad turėjo ir pagalbininkų komandą, kurie darbą padėjo atlikti kur kas greičiau: „Manau, kad reikėtų padėkoti Trakų pilies direktorei, kuri nusprendė šiais metais papuošti pilį ir inicijavo šią idėją. Kiek teko matyti, joje lankosi labai daug turistų, o tokie minimalūs papuošimai papildo jų šventinę nuotaiką.“

Paklaustas, iš kur semiasi idėjų, galbūt jį įkvepia visai neseniai papuošta Vindzoro pilis ar Rokfelerio eglė, jis nusijuokia ir sako, kad kartais tiesiog pačios vietos, jų stilistika padiktuoja, kaip turi būti papuoštos. Anot Manto, daug neprofesionalių stilistų nori dekorui panaudoti komercines puošmenas, tačiau jo stiliuje tokių akcentų neišvysime.

„Mano dekore yra labai daug įvairių detalių, bet manau, kad viskas turi būti su saiku ir skoniu. Jei esi profesionalas, su gausa niekada neprašausi, mokėsi ją suvaldyti. Aš save laikau profesionalu, todėl manau, kad puikiai susitvarkau ir su tokiomis erdvėmis“, – sako M.Petruškevičius.

Dariaus Jakubausko nuotr./Manto Petruškevičiaus dekoracijos Trakų pilyje
Dariaus Jakubausko nuotr./Manto Petruškevičiaus dekoracijos Trakų pilyje

15min jis paatviravo, kad ne visuomet kaina lemia kokybę. Pavyzdžiui, puošdamas Operos ir baleto teatrą, jis pasinaudojo jų sandėliu, primenančiu tikrą lobių skrynią. Jame sudėtos įvairios dekoracijos, kurios lieka po švenčių ir dažniausiai pasitarnauja kelis kartus. Stilisto nuomone, neretai senesni daiktai kuria labai gražią pasaką, suteikia šilumą, kuri ir asocijuojasi su gražiausiomis metų šventėms.

„Žmonės nori jausti kalėdinę dvasią, galbūt matyti dekoracijas su dulkele, ant kurių neparašyta „made in China“. Tačiau papuošimai dar ne viskas. Labai svarbu išlaikyti vietos atmosferą. Jei pats objektas, kurį tu papuoši, neturės kvėpavimo, savotiško, natūralaus žavesio, jis taps niekinis ir šaltas“, – pasakojo žinomas stilistas.

Visgi jis įsitikinęs, kad ne kiekvienas galėtų būti geru stilistu. Norint gražiai papuošti kokią nors erdvę, būtina daug keliauti, ieškoti idėjų, domėtis naujomis tendencijomis: „Svarbu viską žinoti, padedant nuo stalo serviravimo, baigiant kilimų spalva ir sienomis.“

Tačiau, kad ir kaip bebūtų keista, paties Manto namuose dekoracijų sunkiai atrastume. Jam kur kas maloniau nuvykus pas artimuosius matyti, kaip jie savo rankomis papuošė eglutę, ir negalvoti, kokias tendencijas ji atitinka.

„Kalėdos nėra apie dekoracijas. Tai mano darbas ir tikrai negalvoju, kaip papuošti mano privatūs namai“, – sako Mantas.

Ir nors šiuo metų laiku Manto galvoje sukasi tik mintys apie šventines dekoracijas, pats kalėdinės dvasios jis sako dar nejaučiantis. Žinomas vyras laukia, kada pasibaigus įtemptam laikui galės atsipalaiduoti, grįžti į namus ir ramiai pabūti su mylimais žmonėmis.

Dariaus Jakubausko nuotr./Manto Petruškevičiaus dekoracijos Trakų pilyje
Dariaus Jakubausko nuotr./Manto Petruškevičiaus dekoracijos Trakų pilyje

„Dabar dar nepavyksta pailsėti, nes dekoruoju ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, daug skraidau į užsienį, derinu užsakymus kitų metų vestuvių sezonui“, – prisipažino M.Petruškevičius.

Visgi į šventinį šurmulį įsisukęs Mantas pasakojo apie dovanas jau pagalvojęs. Žinomas vyras prisipažino, kad slapčia svajoja papuošti Lietuvos prezidentūrą, tai būtų ne tik jo troškimo išsipildymas, bet ir galimybė nudžiuginti sostinės gyventojus bei svečius.

O kol kas jis džiaugiasi nuoširdžiais žmonių pagyrimais ir gražiais komentarais, kurių sulaukia.

„Komentarai yra didžiausias atpildas, įvertinimo nenupirksi, o man tai yra pirmoje vietoje. Džiaugiuosi, kad turėjau garbės puošti šiuos objektus“, – šypsojosi Mantas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką