Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 28d. 20:52

Marijono Mikutavičiaus įsteigtos dovanos aukcione uždirbo daugiau nei pirmoji grupės „Foje“ vinilinė plokštelė

Marijonas Mikutavičius ir Aurelijus Rusteika
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Marijonas Mikutavičius su pirkėju, įsigijusiu jo įsteigtas dovanas

Trečiadienį Vilniaus viešbutyje „Šekspyras“ advokatų kontora „Borenius“ savo klientus ir partnerius pakvietė į labdaros aukcioną, kurio metu surinktos lėšos bus perduotos emocinės paramos tarnybai „Jaunimo linija“.

Šiuo renginiu verslas buvo skatinamas prisidėti prie savižudybių prevencijos. Tikėdami šia gražia iniciatyva, garsūs žmonės – Marijonas Mikutavičius, Andrius Mamontovas, Nomeda Marčėnaitė, Donatas Katkus, Daina Gudzinevičiūtė, Dalia Michelevičiūtė, Jūratė Stauskaitė, Algirdas Šeškus – paaukojo savo daiktus aukcionui.

Dainos Gudzinevičiūtės marakinėliai
Dainos Gudzinevičiūtės marškinėliai

„Jaunimo linijos“ savanoris A.Mamontovas susirinkusiems svečiams papasakojo istoriją, kaip tapo šios linijos savanoriu. Prieš 20 metų, dirbdamas radijo laidoje „Nakties balsai“, muzikantas sulaukė skambučio iš vaikino, kuris patikino, kad po pokalbio ketina nusižudyti.

Pokalbis su Andriumi, kuris truko daugiau nei valandą, padėjo į krizę patekusiam jaunuoliui ir visai neseniai, prieš kelis mėnesius, A.Mamontovas „Facebook“ gavo žinutę iš jo: „Aš vis dar gyvas. Ačiū.“

Tad skatindamas savižudybių prevenciją, Andrius kvietė įsigyti aukcione parduodamus garsių žmonių daiktus ir tokiu būdu paremti „Jaunimo liniją.“

Maestro D.Katkus, kalbėdamas susitikime, pabrėžė žiniasklaidos vaidmenį kalbant apie savižudybių prevenciją. Jo nuomone, žiniasklaidos priemonių darbuotojai ir valdytojai turi jausti atsakomybę ir susilaikyti nuo bereikalingų detalių, tokių, kaip, kada, kokiomis aplinkybėmis žmonės nusižudė. „Mes taip pat galime daryti spaudimą valdžios įstaigoms, kad jos skirtų materialinę paramą, jog būtų galima lengviau prisiskambinti pagalbos linijomis“, – teigė valdžios dėmesio ir paramos minčių apie savižudybę prislėgtiems žmonėms trūkumu pasipiktinęs maestro.

Aukcione surinkta 13 tūkst. 600 litų

A.Mamontovas aukcionui padovanojo grupės „Foje“ 1989 metais Varšuvoje įrašytą pirmąją vinilinę plokštelę. Pradinė šios plokštelės kaina buvo 500 litų. Parduota ji buvo už 3 tūkst. litų. Antrąją dovaną – paveikslą – įsteigė grafikė Jūratė Stauskaitė. Šio paveikslo, kaip kitų aukciono eksponatų, pradinė kaina buvo 500 litų. Parduotas jis buvo už 1500 litų.

Olimpinė čempionė D.Gudzinevičiūtė aukcionui padovanojo olimpinius marškinėlius su savo autografu ir parašu „Ačiū.“ Jie parduoti už 700 litų. N.Marčėnaitės aukcionui padovanota pačios padaryta porcelianinė lėkštė buvo parduota už 1200 litų. D.Michelevičiūtės dovana kompaktinis diskas, kuriame ji skaito lenkų poetės Wislawos Szymborskos eiles, parduotas už 1200 litų. Fotografo Algirdo Šeškaus fotografija iš Tibeto, kurioje įamžintas šamanas, ir paties A.Šeškaus išleista fotografijų knyga parduoti už 1500 litų. Maestro D.Katkaus dirigento lazdelė, koncertų įrašai kompaktiniuose diskuose ir knyga „Lietuva išėjo iš mados“ parduoti už 1200 litų. M.Mikutavičiaus krepšinio kamuolys ir kompaktinė plokštelė „Pasveikinkit vieni kitus“ parduoti už 3 tūkst. 300 litų.

Iš viso aukciono metu buvo surinkta 13, 6 tūkst. litų, kurie bus perduoti „Jaunimo linijai“.

Andrius Mamontovas
Andrius Mamontovas

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką