Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 23d. 12:16

Marius Vasiliauskas. Prie tinklo!

Marius Vasiliauskas
Gretos Skaraitienės nuotr. / Marius Vasiliauskas

Krepšinio šalis Lietuva iki šiol nė į vienas olimpines žaidynes nebuvo delegavusi savo tinklinio komandos. Šią klaidą žada ištaisyti daugkartinis šalies salės ir paplūdimio tinklinio čempionas, treneris ir Lietuvos tinklinio federacijos vadovas Marius Vasiliauskas.

Dabar ypač populiarėja paplūdimio tinklinis ne tik pajūryje, bet ir Vilniuje, kur smėlio aikštelėse prie Baltojo tilto žaidžia tiek profesionalai, tiek mėgėjai. Vyrams yra kur paganyti akis – gražiai nuaugusios tinklininkės dar ir menkai apsirengusios...

Pliažo tinklinis mėgstamas visame pasaulyje, į jo varžybas olimpinėse žaidynėse bilietai išperkami pirmiausia. Jis ypač populiarus tarp moterų – pasaulio čempionate daugiau moterų nei vyrų etapų. O lietuvių laukia ypač geros perspektyvos žaisti tinklinį: jos turi puikius duomenis ir tai, kas labai svarbu šitam žaidimui, – racionalų mąstymą, kai reikia kaip šachmatuose dėlioti kelis ėjimus į priekį. Juk lietuvės – ne karštakošės. Aukščiausius vyrus atiduodame krepšiniui, o aukščiausios merginos renkasi dar ir tinklinį. Gabios, gražios ir sportiškos merginos – mūsų nacionalinis turtas! Jos įspūdingos savo duomenimis ir gerais charakteriais.

Tinklininkės pasakytų dar apie vieną tinklinio privalumą – tai nekontaktinė sporto šaka ir varžovėms nėra galimybių paakėti tavo kūną nagais... Jūsų šešiolikmetės auklėtinės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė skina įspūdingas pergales Europoje, nugalėdamos vyresnes varžoves. Puikių rezultatų pasiekta per gana trumpą laiką – atradote talentus?

Merginos, be visų gerųjų savybių, yra puikaus sportinio charakterio – jos NORI žaisti ir būtinai laimėti! Turi savyje daug sportinio pykčio, kurio kartais labai trūksta vaikinų komandoms. Ir sportui jos aukoja nemažai. Visą žiemą teko vienai iš Klaipėdos, kitai iš Kelmės važinėti į Vilnių, kur ištisą savaitę treniruodavosi po du sykius per dieną, vakarais mokydavosi, o paskui trumpam grįždavo į mokyklas atsiskaityti ir dar sugebėdavo gerai mokytis. Nuomodavome joms butą, maitindavome, treniruodavome... Dirbti teko daug, nes žaidimo technikos įgūdžius, kurių jos įgavo savo miestų sporto mokyklose, reikėjo keisti ir tobulinti. Realu, kad į 2016 metų olimpiadą turėsime ką išsiųsti.

Plačiau naujausiame žurnale „Laima“

„Laima“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką