Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 29d. 12:22

„Mashina Vremeni“ prisiminė paskutinį XX a. dešimtmetį: „Baisu nebuvo“

„Mashina Vremeni“
Grupės archyvo nuotr. / „Mashina Vremeni“

Dešimtasis XX a. dešimtmetis Rusijoje dažnai vadinamas žiauriu – nusikaltėlių siautėjimas, privatizacijos aferos, nepriteklius, kai prekių lyg ir yra, bet pinigų joms įsigyti – ne. Tačiau grupės „Mashina Vremeni“ lyderis Andrejus Makarevičius sako, kad ir tada baisu nebuvo. „Taip, buvo netikėtų dalykų, bet ne viskas, kas netikėta, yra baisu“, – prisimindamas laikotarpį po Sovietų Sąjungos griūties Rusijos radijo stoties laidoje kalbėjo A.Makarevičius.

Kartu su „Mashina Vremeni“ bosistu Aleksandru Kutikovu jis prisiminė smagiausius to dešimtmečio nuotykius – pirmąjį savo BMW automobilį, „stogą“ siūlančius banditus, spiritą „Roayal“ ir, be abejo, avietinės spalvos švarkus.

Be avietinio švarko, bet su BMW

„Ne, tokio neturėjau, – paklaustas apie tuo metu tarp „tų, kuriems gyvenime sekasi“ itin populiarius ryškius avietinės spalvos švarkus, sakė A.Makarevičius. – Jie jau tada atrodė juokingai“.

Bet štai kitą dešimtojo XX a. dešimtmečio statuso simbolį – užsienietišką automobilį – „Mashina Vremeni“ komandos nariai suskubo įsigyti vos atsiradus galimybei. „Puikus automobilis buvo“, – prisimindamas savąjį „Mitsubishi Galant“ kalbėjo A.Kutikovas iki tol važinėjęs „Moskvič 2141“.

O štai A. Makarevičius su pirmuoju BMW automobiliu grįžo iš gastrolių Vokietijoje. „Tai buvo „naujas“ aštuonerių metų senumo BMW, – juokėsi „Mashina Vremeni“ lyderis iki šiol nepamirštantis to jausmo, kai pirmą kartą sėdo už vakarietiško automobilio vairo. – Jis buvo sportinis, pilkos „metalic“ spalvos. Nesuprantate šiandien, ką tada reiškė pilka „metalic“ spalva! Ir dar raudonai balta juosta išilgai viso šono! Sėdau ir nuskriejau.“

Iš gastrolių Vakaruose, pirmiausia Vokietijos, į Rusiją „Mashina Vremeni“ nariai veždavosi ir daugybę kitų technikos „stebuklų“, kurių tuo metu Rusijoje paprasčiausiai nebuvo – nuo televizoriaus „Funai“, dar dabar stovinčio A. Kutikovo namuose, iki telefono su autoatsakikliu, kur žinutės buvo įrašomos į kasetes, ir gitarų stygų.

Pinigų neprarado, nes išleisdavo greičiau

„Kaip Sovietų Sąjungai uždirbdavome neblogai, bet su malonumu viską ir išleisdavome“, – paklausti apie finansinius reikalus sakė „Mashina Vremeni“ nariai.

Rokerišku išlaidumu ir nepraktiškumu jie paaiškino ir savo sėkmę neįkliūvant į pirmųjų rusiškojo kapitalizmo metų aferas. „Kažkur mačiau namie ir šiandien voliojasi“, – paklaustas, ką darė su „vaučeriais“, vadintais privatizavimo čekiais, už kuriuos teoriškai buvo galima įsigyti valstybinio turto, sakė A.Kutikovas.

Atsargumu ir, nepaisant neblogų pajamų, pinigų stygiumi su A. Makarevičiumi jis aiškino ir tai, kodėl atsispyrė visą šalį apėmusiai pagundai investuoti į MMM finansinę piramidę. „Man atrodo mano uošvienė ten gerai nudegė“, – juokėsi A.Kutikovas, prisimindamas, kad grupės įrašų studija buvo netoli MMM būstinės, tad pro langus jie matė tūkstančius savo santaupas praradusių žmonių.

„Mashina Vremeni“ išvengė ir dar vieno XX a. paskutiniojo dešimtmečio išbandymo – banditų siūlomo „stogo“. „Niekam nieko niekada nemokėjome, nors daugelis kolegų muzikantų tai darė. Jiems sakė, kad už pinigus „apsaugos, jei kas“, bet realiai tai visi mokėjo už galimybę gyventi, – sakė A.Makarevičius. – Mums labai pasisekė, kad banditai irgi mėgo mūsų dainas.“

„Draugai, reikalauju, kad nustotumėte niekinti spiritą „Roayal“, – prisiminęs populiariausią XX a. pabaigos alkoholinį gėrimą Rusijoje juokėsi A. Makarevičius. – Ne toks jis blogas buvo, kaip ir visas dešimtmetis... Tik nereikia jo gryno gerti.“

„Mashina Vremeni“ spalio 22 d. koncertuos Vilniuje, o spalio 26 d. – Klaipėdoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:48
22:41
00:29

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką