Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 21d. 15:07

Menininkas Donatas Dubauskas su valtorniste Greta į savo vestuves atriedėjo didžiaračiais dviračiais

Donato Dubausko ir Gretos Barkauskaitės vestuvės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Donato Dubausko ir Gretos Barkauskaitės vestuvės

Vilniuje turbūt nėra žmogaus, kuris nebūtų stabtelėjęs akimirkai ir nužiūrėjęs visada išskirtinai pasipuošusio pro šalį didžiaračiu senoviniu dviračiu riedančio Donato Dubausko. Visiškai kitokiu ritmu gyvenantis menininkas, sutikęs žaviąją raudonplaukę valtornistę Gretą Barkauskaitę, ir vestuves iškėlė visai netipines. Antradienį Santuokų rūmuose ryškioji pora apsimainė baltų motyvais papuoštais žiedais.

Tiek Donatas, tiek Greta – itin spalvingos, daug veikiančios asmenybės. Donatas visą gyvenimą užsiėmė kūryba, dar vaikystėje ėmė kurti drabužius ir aksesuarus, o laikui bėgant viskas peraugo į labai platų ir ekstravagantišką ne tik rūbų, bet ir dviračių kūrimo spektrą „indenai.lt“. Beje, jis itin domisi indėnų kultūra, kurios motyvus galima išvysti ir jo darbuose bei aprangoje.

Jo išrinktoji Greta Barkauskaitė – valtornistė, dirbanti Panevėžio pučiamųjų instrumentų ir muzikinio teatro simfoniniame orkestruose. Nuo paauglystės jai puikiai sekėsi ir priešais fotografo objektyvą. Tačiau pastaruoju metu Greta dažniau dirba už kadro – užsiima fotosesijų organizavimu neprofesionaliems modeliams. O vėl pozuoti prieš kameras stoja nebent su Donatu – pora modeliauja ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Donato Dubausko ir Gretos Barkauskaitės vestuvės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Donato Dubausko ir Gretos Barkauskaitės vestuvės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Donato Dubausko ir Gretos Barkauskaitės vestuvės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Donato Dubausko ir Gretos Barkauskaitės vestuvės

Kaip sako Greta, jiedu su Donatu „draugauja pakankamai, kad jaustųsi tikri dėl santuokos“. Todėl nieko nelaukę, atradę vienas kitą ne tik santykiuose, bet ir bendroje veikloje, jie nutarė susituokti.

„Mes nuo pat bendravimo pradžios žvelgėme viens į kitą su didžiausia pagarba. Tas išliko ir atsiradus jausmams. Turbūt dėl bendro sutarimo apie santykius, žmogiškumą, vienas kito nesisavinimą ir dar begales panašumų, pajautėme, kad čia tas žmogus, su kuriuo norėsis šnekėtis, valgyti, miegoti, apsikabinti visą likusį gyvenimą“, – 15min pasakojo Greta Barkauskaitė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Donato Dubausko ir Gretos Barkauskaitės vestuvės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Donato Dubausko ir Gretos Barkauskaitės vestuvės

Išskirtinės vestuvės

Kaip ir jie patys nuolat aplinkinius žavi savo išskirtinumu, taip ir poros vestuvės toli gražu nepriminė tradicinės šventės. Į santuokų rūmus pora sumanė kartu atriedėti didžiaračiais senoviniais dviračiais. Tiesa, Civilinės metrikacijos skyrius – tik tarpinė jų santuokos stotelė, Greta ir Donatas žada vėliau tuoktis ir bažnyčioje.

„Bažnyčią norime pasilikti tik sau, greičiausiai tai bus ne Vilniuje ir kai niekas nežinos. Donatas norėjo Veliuonoje esančioje bažnyčioje, kurią įkūrė Lietuvos Didysis kunigaikštis Vytautas – jam tai reikšminga vieta dėl Lietuvos istorijos. O aš norėjau Vilkijoje, kur mirė mano tėtis. Kadangi neišsirinkome, kur kelti šventę, nusprendėme palaukti, gal susigulės mintys dėl šio klausimo“, – kalbėjo nuotaka.

Ir nors atrodytų, kad antradienis nėra itin populiari data vestuvėms, ši pora jokių madų ir nesivaiko. Rugpjūčio 21-ąją pasirinko dėl jiems abiem svarbios progos.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Donato Dubausko ir Gretos Barkauskaitės vestuvės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Donato Dubausko ir Gretos Barkauskaitės vestuvės

„Mes negyvenam savaitės dienomis, todėl apie tai negalvojome. Šventė mums, o ne kada draugai galės“, – tikino Greta.

Vienareikšmiškai, tokių jaunųjų drabužių iki šiol niekas nėra regėjęs – Greta su Donatu liko ištikimi savo išskirtiniam stiliui ir vestuvių dieną.

Greta pasakojo, kad kartais sulaukia pastebėjimų, kad ji „sudonatėjo“, tačiau sako – juk visos poros anksčiau ar vėliau supanašėja, o ir ji pati visuomet mėgdavo rengtis ypač spalvotai, derinti stilius ir eksperimentuoti.

Pasak nuotakos, jų stilius yra ne tik drabužiai, o ir tam tikra psichologija, kuria jie teigia, kad kiekviena diena šventė, todėl reikia puoštis. Be to, kas gi daugiau džiugins aplinkinius, jeigu ne patys?

„Suknelę siuvausi pati. Nusipirkau korsetą, prie kurio pasiuvau spalvotą sijoną iš tiulio. Mėgstu siūti, o ir šiaip, nebūčiau siuvėjai nupasakojusi, kaip viskas turi atrodyti“, – šypsojosi Greta.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Donato Dubausko ir Gretos Barkauskaitės vestuvės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Donato Dubausko ir Gretos Barkauskaitės vestuvės

Donatas taip pat nepamiršo savo principų rinkdamasis kostiumą: „Manau, kad šiomis dienomis vis dažniau galima pamatyti ryškius ir spalvotus kostiumus tarp jaunikių. Pastebiu, kad vyrai Lietuvoje po truputį laisvėja ir nebijo ryškių spalvų. O Donato kostiumas, mano akimis, netgi paprasčiau atrodo lyginant su jo kasdiene apranga. Kas be ko, tai be galo elegantiška, ryšku ir nepaliks abejingų“, – žadėjo nuotaka.

Nors ir iš pradžių Greta ilgai dvejojo dėl pavardės, galiausiai nusprendė pasirinkti vyro pavardę. Apsimainiusi žiedais, ji tapo Dubauske. Tiesa, ir patys žiedai itin traukė akį – juos pora užsisakė „Lietyje“, iš baltiškų papuošalų juvelyro: „Žiedai yra dviejų metalų, su tamsiai mėlyna akute per vidurį ir baltų ženklais – saule, mėnuliu, žeme, keturiomis pasaulio pusėmis. Čia taip pat yra pavaizduotas mūsų asmeninis ženkliukas – cilindras.“

Draugams šventę kels vėliau

Kaip Greta ir sakė, vestuvės – šventė pirmiausia jiems, o ne kitiems, tad ir paminėti su artimiausiais jie žada vėliau. Ir čia nebus jokių puotų, vestuvių muzikantų ar tradicinių žaidimų. Bus taip, kaip jie jaučiasi geriausiai.

„Daug negalvojam, kažkurią dieną, matyt, draugams atskirai padarysime pikniką, kaip mums labiausiai ir patinka švęsti: gamtoje, su daug draugų, juoko, pokalbių ir maisto“, – šypsojosi ji.

O ir medaus mėnesio jie dar neplanavo – į kelionę leisis spontaniškai tada, kai turės laiko.

Kad jau jokių ateities planų nekuria, tai ir apie vaikų klausimą kol kas negalvoja. „Pradėję bendrauti stengėmės išsiaiškint kiek įmanoma daugiau savo nuomonių santykių ir šeimos klausimais, kad nekiltų ateityje nesutarimų. Mes abu vaikų norime, bet neplanuojame. Kaip bus, taip. Vaikas ne mums ir ne dėl mūsų, vaikas meilės kūrinys, žmogus, kuriam norėsim parodyti, kaip mes jaučiamės, koks pasaulis nuostabus“, – tikino G.Barauskaitė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Donato Dubausko ir Gretos Barkauskaitės vestuvės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Donato Dubausko ir Gretos Barkauskaitės vestuvės

Susipažino pirkdama Donato dirbinį

Dar iki pažinties su Donatu, Greta, kaip ir kiekvienas vilnietis, jį buvo mačiusi gatvėje ir atkreipusi dėmesį – ir kaip gali nepastebėti tokios Vilniaus puošmenos.

„Trumpai tariant, aš jį žinojau iš gatvės tiesiog kaip įspūdingai atrodantį vyrą. Viskas. Bet vieną kartą netyčia pamačiau jį per televizorių ir iš ten sužinojau, kad jis daro odinius dirbinius, o man kaip tik tuo metu to reikėjo. Susiradau jo kontaktus ir užsisakiau prekę. Viskas tuo ir baigėsi, kol netyčia susirašėme feisbuke ir nuėjome papietauti“, – prisimena G.Barkauskaitė.

Tuomet jiedu ėmė kartu važinėtis dviračiais, vis dažniau susitikinėti, kol galiausiai kartu apsigyveno: „Kaip vėliau supratau, aš net pati nesuvokdama labai atkakliai jo siekiau, kol vieną dieną abu savęs paklausėm, kodėl vienas apie kitą nuolatos galvojame.“

Ir nors tradicijos bei mados nei vienam iš jųdviejų ne prie širdies, Donatas, kuris šiaip jau, pasak Gretos, yra tikras džentelmenas, savo mylimosios rankos tinkamai paprašė.

„Kai jau gyvenome kartu ir abu daug dirbome, dažnai namuose susitikdavome tik naktį. Vieną vakarą aš jau miegojau, o Donatas grįžo vėliau ir man tiesiog užmovė žiedą. Aš tuo metu pagalvojau, kad tai tiesiog dovana, tačiau pagal jo versiją – tai buvo piršlybos. Bet vėliau važiavom pas mano mamą, jis paprašė mano rankos ir ilgai negalvojusi ji mus palaimino“, – 15min pasakojo Greta Barkauskaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Daugelis britų nieko nenutuokia apie Europos Sąjungą

Vitaminai sielai. J.Statkevičius apie didžiausią savo priešą – liežuvį, draugystę ir meilę

Verslas

Skolininkai nuo antstolių ar VMI slepiasi po „Revolut“, bet startuolis žada pokyčius

24sek

Agresijos pliūpsnis – po rungtynių Artūras Gudaitis susimušė su varžovu

Gyvenimas

Vita apie šeimoje patirtą pragarą: „Gulėjau ant grindų ir nesuvokiau, kad tai vyksta su manimi“

„Atsarginiai“: brolių Lavrinovičių staigmena, J.Valančiūno atostogos ir geriausi NBA visų laikų duetai

Vardai

Dramatiška baigtis „Lietuvos balso“ ketvirtfinalyje – projektą paliko du favoritai

Pasaulis kišenėje

Ką atrasti naujojoje Lietuvos kultūros sostinėje

Sportas

Lionelio Messi įvarčių šou – „Barcelona“ nušlavė varžovus

Aktualu

Donaldo Trumpo reitingai prasti, tačiau jis dar gali laimėti 2020-aisiais

Sportas

S.Gaižauskas ringe „užsidirbo“ neįtikėtino dydžio guzą: „Tokio dar neturėjau“

Vardai

Donata Gutauskienė-Laisva apsisprendė – didinsis krūtinę: „Noriu gražios, telpančios į delniuką“

Mokslas.IT

„Google+“ dėl programinės klaidos bus uždarytas anksčiau negu planuota

Gyvenimas

Kokias ligas išduoda sausos ir raudonos akys: akių lašai nepadės

Kultūra

15min knygų rinkimuose apdovanota vertėja I.Aleksaitė: „Prie Gombrowicziaus prieinu šonu, kad susmigčiau į jį ašmenimis“

Gazas

7 faktai apie „Subaru“: sraigtasparniai, mitas apie WRC ir legendinis patikimumas

Vardai

Su seserimis ir pussesere uždainavęs R.Kirilkinas: „Galbūt daugiau to niekada nebepakartosime“

Vardai

„Lietuvos balso“ numylėtinė Eglė Jurgaitytė šokiravo – atskleidė tamsiąją populiarumo pusę

Laisvalaikis

Išleistas 500 metų kalendorius

24sek

Prieš sunkią savaitę Šarą neramina P.Jankūno trauma: „Vėl kažką pasitempė“

Naujienos

Aktualu

Čečėnija: išpuolius jau rengia užverbuoti 11-mečiai vaikai

Aktualu

Saulius Žukas: Kaip mokome skaityti. Darželis

Aktualu

Trys lietuviai Šiaurės Airijoje nubausti už neteisėto įdarbinimo veiklą

24sek

NBA naujokų verdiktas – niekas netiki, kad Luka Dončičius dominuos už Atlanto

Vardai

Milijonieriumi vadinęsis Aaronas Perezas už nepilnamečių pornografijos laikymą atsidūrė JAV kalėjime

Aktualu

Panevėžio rajone girtą „Mitsubishi“ vairuotoją išdavė keisti manevrai

24sek

Broliai Lavrinovičiai atsisveikino su Panevėžiu: „Įsimylėjome šį miestą“

Aktualu

R.Šlepetys apie saugumą ant bėgių: „Įvertinkime: traukinio stabdymo kelias – 5 futbolo aikštės“

Aktualu

Lietuvoje viešėjęs hipių žvaigždė Fantuzzi: „Žmonijai reikia pasukti kita kryptimi – sugrįžti į širdį“

Aktualu

VRK planuoja skelbti mažiau duomenų apie rinkimuose dalyvavusius kandidatus

Gyvenimas

Kodėl nieko neveikimas gali būti geriau už nuolatinį užimtumą?

Pasaulis kišenėje

„airBaltic“: Ryga – Abudabis skrydžių sezonas – dviem mėnesiais ilgesnis

Gazas

Kodėl 1998–2003 m. BMW M5 E39 kainuoja pasakiškus pinigus?

Verslas

Premjero siekius domėtis prekybininkų sutartimis gali atvėsinti konkurencijos prievaizdai

Aktualu

Kaune pėsčiųjų tiltų per Nemuną konkursą laimėjo neįprastas projektas

Gyvenimas

A.Kaluginas: „Buvo laikai – prisižiūrėję serialų apie vampyrus, jaunuoliai bučiuodavosi iki kraujo“

Aktualu

Darbai Ramybės parke ir Kauko alėjoje: savivaldybė pripažįsta kauniečių užfiksuotą broką

Pasaulis kišenėje

Daugiausia kartų apdainuoti miestai

24sek

Lietuvos 16-metės baigė kovą dėl medalių Europos čempionate Kaune

Gazas

Šonaslydis – ne tik efektingas, bet ir pavojingas sportas

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką