Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 19d. 18:45

Merūnas ir Erika Vitulskiai viešėjo JAV: trys koncertai, gyvūnų safaris ir vaikų ilgesys

Merūno ir Erikos Vitulskių viešnagė JAV
Asmeninio albumo nuotr. / Merūno ir Erikos Vitulskių viešnagė JAV

Merūnas Vitulskis su žmona Erika Vitulskiene pastarąsias dvi savaites keliavo po Jungtines Amerikos Valstijas, kuriose susitiko su už Atlanto gyvenančiais lietuviais – operos solistas čia surengė net tris koncertus.

Apsilankyti JAV M.Vitulskį pakvietė po visą žemyną išsibarsčiusios lietuvių bendruomenės.

„Aplankėme Čikagos, Los Andželo ir Floridos lietuvius, surengiau tris koncertus. Važiavome ne tik koncertuoti, turėjome ir organizacinių darbų – po Naujųjų žadame grįžti čia ir surengti dar ne vieną koncertą, nes kitąmet Lietuva minės atkurtos valstybės 100 metų jubiliejų“, – 15min pasakojo M.Vitulskis.

Asmeninio albumo nuotr./Merūno ir Erikos Vitulskių viešnagė JAV
Asmeninio albumo nuotr./Merūno ir Erikos Vitulskių viešnagė JAV

M.Vitulskis teigė, kad lietuvių atlikėjų koncertų pasiūla JAV yra pakankamai didelė, tačiau už Atlanto gyvenantys lietuviai šiuolaikinės muzikos atlikėjų iš Lietuvos nelabai žino.

Paklaustas, kuo skiriasi koncerto klausytojas Lietuvoje ir Amerikoje, Merūnas įvardijo Amerikos lietuvių bruožus.

„Man pasakojo, kad Amerikos lietuvius galima skirstyti į tris kartas. Vyresnė karta atrodo jau kaip tikri amerikonai, bet beprotiškai dega lietuviškumo puoselėjimu. Jaunesnė karta jau kitaip į tai žiūri, bet vis tiek jiems lietuvybė yra labai svarbi. Čia gyvenantys lietuviai yra lėtesni, labiau atsipalaidavę, nejaučia jokio išorinio spaudimo. Jie tokie tikri amerikoniški lietuviai“, – šypsojosi M.Vitulskis.

Asmeninio albumo nuotr./Merūno ir Erikos Vitulskių viešnagė JAV
Asmeninio albumo nuotr./Merūno ir Erikos Vitulskių viešnagė JAV

Operos solistas pasakojo, kad Amerikos lietuviai, nors tarpusavyje ir stengiasi kuo dažniau kalbėti lietuviškai, be galo yra pasiilgę gimtosios kalbos. Tokia ir buvo Merūno koncertų programa – vien lietuviškos dainos.

„Norėtųsi padainuoti ir kitomis kalbomis, tačiau per tokius koncertus prioritetas – lietuvių kalba“, – pastebėjo Merūnas.

Nors M.Vitulskis koncertų metu gauna įvairiausių dovanų, tačiau šį kartą nustebintas liko ne jis, o Erika, gavusi jos mėgstamiausių kvepalų.

„Sutikome tokią moterį, kuri dainuoja vietinės bendruomenės chore ir ji visada atlikėjų antrosioms pusėms arba šiaip moterims turi tradiciją padovanoti kvepalų. Buvo labai netikėta. Pastebėjau, kad Amerikos lietuviai atvykstantiems svečiams labai noriai rodo nuoširdų dėmesį“, – sakė M.Vitulskis.

Asmeninio albumo nuotr./Merūno ir Erikos Vitulskių viešnagė JAV
Asmeninio albumo nuotr./Merūno ir Erikos Vitulskių viešnagė JAV

Jungtinėse Amerikos Valstijose Merūnas su Erika viešėjo antrą kartą. Pirmąsyk jie čia atvykę buvo prieš septynerius metus, tačiau didelio kontrasto tarp pirmojo ir šio vizitų jiedu nepajautė.

„Galbūt pirmą kartą pirmas įspūdis buvo kitoks. Kainos tuomet buvo tokios pačios, kaip ir Lietuvoje, tačiau dabar čia viskas yra daug pigiau. Pasijutome turtuoliais, nes Lietuvoje dabar labai didelės kainos, palyginus su JAV, kurioje ir taip žmonės sau gali leisti labai daug. Nėra ką lyginti – nei, pavyzdžiui, drabužių kokybės, nei kainų“, – pasakojo M.Vitulskis.

Tarp koncertų ir kitų darbų Merūnas su Erika spėjo ir papramogauti. Didžiausią įspūdį jiems paliko gyvūnų safaris – grožėjosi stručių būriais, kelią pastojo ir raganosiai: „Mums tai buvo ne naujiena, šią pramogą išandėme ne pirmą kartą, bet emocijos – pačios geriausios.“

„Taip pat dalyvavome amerikietiško futbolo rungtynėse. Jų sirgaliai tikrai nenusileidžia mūsiškiams krepšinio sirgaliams. Arenoje buvo 65 tūkstančiai žmonių, todėl reginys paliko labai didelį įspūdį. Aplankėme ir porą muziejų, praėjome pro miestų įžymybes skirtingose valstijose“, – džiaugėsi M.Vitulskis.

Asmeninio albumo nuotr./Merūno ir Erikos Vitulskių viešnagė JAV
Asmeninio albumo nuotr./Merūno ir Erikos Vitulskių viešnagė JAV

Vitulskių sūnūs Herkus ir Ajus liko Lietuvoje. Augantys šeimos vyrai buvo patikėti močiutei.

„Šiemet jau antrą kartą vaikus palikome mūsų stipriajai močiutei. Į Japoniją buvome išvažiavę savaitei, o šios dvi savaitės buvo iššūkis ir jai, ir mums truputėlį baimės buvo. Jau po savaitės jautėme didelį ilgesį. Viskas kaip ir puikiai, per nuotolį ir nuotraukas siuntėme, ir skambinomės, dabar technologijos leidžia daug. Jautėmės esantys šalia vaikų, bet tuo pačiu – ir labai toli“, – sakė M.Vitulskis.

Paklaustas, kokiomis dovanomis iš JAV nustebino savo vaikus, M.Vitulskis teigė, kad įvairiausių niekučių apstu ir Lietuvoje, o vaikams svarbiausia tėvų dėmesys.

„Patyrėme šoką, nes tik paskutinę dieną vaikams kažką nupirkome. Sakėme, kad esame patys blogiausi žemėje tėvai. Bet iš kitos pusės, mūsų vaikai visko turi. Lietuvoje didelė žaislų pasiūla, tai jau kažkuo nustebinti būtų sunku, nėra labai sudėtinga svajones vaikams pildyti. Norėtumėm kartu nuvažiuoti į Disneilendą, bet didžiausias įspūdis vaikams yra tai, kad ir po savaitės nesimatymo, tėvai jiems būna didžiausia dovana“, – 15min pasakojo M.Vitulskis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką