Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Milane universitetą baigusi Karolina Meschino grįžta į Lietuvą: „Manęs sėkmė laukia gimtinėje“

Karolina Meschino su studijų Milane draugais
Asmeninio albumo nuotr. / Karolina Meschino su studijų Milane draugais
Šaltinis: 15min
0
A A

Karolina Meschino (22) pastarosiomis dienomis gyvena pakiliomis nuotaikomis. Po trejų metų studijų Milane ji gali lengviau atsikvėpti – mokslai universitete baigti! Džiugia emocija ji pasidalijo ir socialiniame tinke, feisbuke įkėlusi savo nuotrauką, ji linksmai rašė: „Pati laimingiausia šiandien! Baigiau uniką!“

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Karolina pažymėjo, kad dar vakar ji išlaikė paskutinį egzaminą, o tai reiškia finišo tiesiąją į išsvajotąjį diplomą – Milane ji trejus metus mokėsi madingo įvaizdžio kūrimo.

Išlaikiusi paskutinį egzaminą antradienį, ji su studijų draugais ėjo vakarieniauti, kaip pati sako – pasidarė mini puotą. O ką, reikia – šventė juk neeilinė! „Iki paryčių niekas neištempėme, visiems po egzaminų trūko miego, o po viso to patirto sesijos streso svajojome tik apie lovą“, – 15min linksmai sakė Karolina.

Asmeninio albumo nuotr./Karolina Meschino su studijų draugėmis vakarėlyje po paskutinio egzamino
Asmeninio albumo nuotr./Karolina Meschino su studijų draugėmis vakarėlyje po paskutinio egzamino

Pasak jos, per tuos metus studijų draugai jai tapo kone antra šeima, todėl ji prisipažino net kiek liūdinti dėl pasibaigusių mokslo metų.

Jau birželio 26-ąją jos lauks diplomų įteikimo ceremonija, o „tuomet mano nuotykis Milane baigsis“, – šyptelėjo.

Karolina sako sau pasižadėjusi, kad ši vasara bus geriausia gyvenime. Jau dabar ji ieško lėktuvo bilietų į Lietuvą. „Nors ir skaudu, o vakar po egzaminų buvo daug ašarų, bet labai noriu atgal į Lietuvą, manau, mano sėkmė manęs laukia gimtinėje“, – pasakojo ji.

Karolina sako likusi patenkinta studijomis užsienyje, nors ir pati Italija jai – nesvetima. Karolinos tėtis turi itališko ir australiško kraujo, mama – Lietuvos rusė. Abu jos tėvai Lietuvoje gerai žinomi verslininkai, o Salvatore Antonio Meschino dar ir Lietuvoje eina Australijos garbės konsulo pareigas.

Karolina Meschino su šeima
Karolina Meschino su šeima

„Labai džiaugiuosi dėl visų priimtų sprendimų: ir dėl studijų krypties, ir dėl universiteto pasirinkimo, ir dėl pačios šalies. Nesakau, kad Lietuvoje nėra gerų universitetų, bet Italijoje lygis visai kitas – dėl to ir išvažiavau. Be to, Lietuvoje labai nedaug studijų, susijusių su įvaizdžio kūrimu ir mada“, – kalbėjo Karolina.

Mergina pastebėjo, kad Lietuvoje daugelis jos pažįstamų mokosi dėl diplomo, kaip patys sako – kad tik kažką baigtų, pačios studijos, jų kokybė jau nebe tiek svarbu. Pati bėgdama nuo tokio požiūrio, ji sako visuomet į mokslus žiūrėjusi kaip į žinias, todėl ir mokėsi – dėl savęs, dėl to, kad nori tapti savo srities profesionale.

Asmeninio albumo nuotr./Karolina Meschino
Asmeninio albumo nuotr./Karolina Meschino

„Jaučiuosi labai patobulėjusi, subrendusi, nors kol kas dar negaliu atsigauti, kad viskas baigėsi! Kita vertus – dabar gyvenimas tik prasideda“, – džiaugsmo neslėpė ji.

Po dvylikos klasių išvykti iš Lietuvos jai, kaip ir daugeliui jos bendraamžių, buvo tikras iššūkis – naujas šalis, naujas miestas, išeiti iš komforto zonos ir pradėti gyvenimą vienai nėra lengva.

„Esu šeimos žmogus, šeima man – didžiausia vertybė. Todėl kai atsikrausčiau į Milaną, pirmus du mėnesius buvo nemažai ašarų ir streso, nebuvau pratusi būti viena. Vėliau įsivažiavau į ritmą, susiradau draugų, atsirado ir savarankiškumo“, – 15min kalbėjo Karolina.

Asmeninio albumo nuotr./Karolina Meschino
Asmeninio albumo nuotr./Karolina Meschino

Per trejus metus jai teko krimsti daug skirtingų disciplinų, kursas – labai platus, apimantis tiek grafikos dizainą, tiek fotografiją, mados istoriją, taip pat – tendencijų analizę.

„Kaip mūsų dėstytojai sako – baigę šį trejų metų kursą tapome ne tik savo srities ekspertais, esame kaip barbės devyndarbės“, – šypsosi ji.

Studijuodama madingo įvaizdžio kūrimą, ji gavo daug praktikos, kurią pritaikė ir realiai. 15min dar anksčiau rašė apie vieną Karolinos projektą, kai ji drauge su modeliu Karolina Toleikyte, įkvėptos Prince‘o 1987-ųjų kūrinio „Sign 'O' the Times“ abstraktaus vaizdo klipo, sukūrė ryškų įvaizdį. Šis projektas buvo skirtas jos asmeniniam darbų aplankui.

TAIP PAT SKAITYKITE: Prince'o klipo įkvėpta Karolina Meschino Milane su Karolina Toleikyte surengė žaismingą fotosesiją

„Milanas yra viena iš pasaulio mados sostinių, tad buvo labai įdomu būti viso to dalimi ir kasdien „kvėpuoti“ mada. Mano gyvenimas Milane yra visiškai atvirkštinė versija gyvenimo Lietuvoje, čia aš moksliukė, manęs niekas nežino, savaitgalius leidžiu su draugėmis prie kompiuterio, visiškai atsiduodu mokslams, o grįžus į Lietuvą gyvenu“, – sakė ji.

Asmeninio albumo nuotr./Karolina Meschino
Asmeninio albumo nuotr./Karolina Meschino

Tiesa, kartais tas maksimalus įsijautimas į studijas ne taip šviesiai atsiliepia ir sveikatai. Kaskart besiruošdama egzaminams Karolina taip įnikdavo į kompiuterį, kad pamiršdavo ir pavalgyti, ir net pamiegoti. Su bičiule jos sykį nemiegojo kone tris paras, tačiau tokie eksperimentai su sveikata davė savo – tuomet Karolina net atsidūrė ligoninėje, kur teko daryti lašelinę infuziją.

„Labai jaudinausi dėl egzaminų, stengiausi jiems maksimaliai pasiruošti. Tuomet ir nevalgiau pusantros paros, nes tiesiog buvo dingęs apetitas. Kai artėja egzaminai... viską pamirštu“, – kalbėjo ji.

Tačiau šiandien Karolina gali džiaugtis, jog visa tai jau praeityje. O dabar ji jau kuria naujus planus Lietuvoje.

„Denim Dream“ nuotr./Karolina Meschino
„Denim Dream“ nuotr./Karolina Meschino

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką