Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Milijonierius Ugnius Kiguolis skųs nepalankų teismo sprendimą

Ugnius Kiguolis
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr. / Ugniaus Kiguolio teismas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno apylinkės teismas šiandien baigė nagrinėti bylą, kurioje Kauno milijonierius, verslininkas Ugnius Kiguolis kaltintas pagal Baudžiamojo kodekso 300 straipsnio 1 dalį – tas, kas pagamino netikrą dokumentą, suklastojo tikrą dokumentą arba žinomai netikrą ar žinomai suklastotą tikrą dokumentą laikė, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Kaip pranešė Kauno apylinkės teismo atstovė Paulina Kuzmickaitė, U.Kiguolis buvo pripažintas kaltu už tyčinį žinomai suklastoto tikro dokumento (Pripažinimo tinkamu naudoti akto), kuriame buvo įrašyti melagingi, tikrovės neatitinkantys duomenys, laikymą ir jo panaudojimą, t.y. pateikimą Valstybės įmonės „Registrų centras“ Kauno filialui.
 
Teisme nebuvo įrodyta, kad dokumentą suklastojo pats Ugnius Kiguolis.

Įvertinęs įrodymus, surinktus ikiteisminio tyrimo metu ir nagrinėjant bylą, teismas U.Kiguoliui skyrė 40 MGL (5200 litų) dydžio baudą, kurią į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą jis turi pervesti per du mėnesius ir pateikti teismui kvitą.

U.Kiguolis žiniasklaidai tvirtino pasinaudosiąs teise skųsti nuosprendį per 20 dienų aukštesnės instancijos teismui. Kaltinamasis nuo pat pradžių tvirtino, jog byla išpūsta ir jokio nusikaltimo jis nepadarė. U.Kiguolis vylėsi, jog byla bus nutraukta suėjus senaties terminui.

„Iš Lietuvos teismų nieko nesitikiu. Įstatymai bylose traktuojami skirtingai. O turėtų būti vienodi visiems“, – sakė U. Kiguolis.

Neseniai su žmona Jurgita Kiguole išsiskyręs vyras pajuokavo, jog moterys turbūt jo nemėgsta. „Bylą vedė prokurorė, teisė – teisėja“, – su šypsena sakė U.Kiguolis.

PAPILDYTA liepos 24 d.

Kauno apygardos teismą netrukus turėtų pasiekti Kauno verslininko Ugniaus Kiguolio skundas dėl teismo sprendimo, kuriuo jis liepos 18 d. buvo pripažintas kaltu dėl disponavimo suklastotu tikru dokumentu. Už tai Kauno apylinkės teismas kauniečiui skyrė 5200 litų baudą, kurią Valstybinei mokesčių inspekcijai jis turėtų sumokėti per du mėnesius.

Kauno apylinkės teismas U.Kiguolį išteisino dėl paties dokumento klastojimo.

Verslininko gynėjas Atas Molis Žmonės.lt sakė, kad skundas dėl bylą nagrinėjusios teisėjos sprendimo pirmiausia keliaus į Kauno apylinkės teismą, iš kur bus perduotas Kauno apygardos teismui. Šiuo metu dokumentai yra dar rengiami ir bus derinami su klientu.
„Skundą teismui pateiksime penktadienį arba pirmadienį“, – sakė A.Molis.

Bylinėtis pradėjo prieš 2 metus

Žmonės.lt primena, kad byla į teismą atkeliavo 2012 metų gegužę, bet dėl dažnų U.Kiguolio sveikatos pablogėjimų tris kartus buvo atidėta. Po metų teisėjas ją grąžino Kauno apygardos prokurorei Aistei Česaitienei tikslinti.

Verslininkas kaltintas prie savo namų esančioje teritorijoje, valstybinėje žemėje pastatęs dvi stogines, pirtį ir šiltnamį, suklastojęs pastatų tinkamumo naudoti aktą ir jį pateikęs kaip tikrą toms tarnyboms, kurios turėjo įregistruoti statinius.

A.Česaitienė teisme yra teigusi, jog tyrimo metu nustatyta, kad 2007-ųjų metų balandžio 25-ąją Kauno apskrities viršininko administracija U.Kiguoliui išdavė aktą, tinkamą naudoti rekonstruotą statinį Šventupės gatvėje.

Dokumente buvo nurodyta, jog greta yra dar trys statiniai, kuriems suteikti indeksai. Tačiau, pasak A.Česaitienės, 2009-ųjų liepos 3 d. į VĮ „Registrų centras“ kreipęsis kaltinamasis jau pateikė kitą aktą, kuriame greta pagrindinio statinio yra dar septyni pastatai, su suteiktais specialiais indeksais.

UAB „Elektroniniai sprendimai“ vadovaujantis U.Kiguolis kaltės nepripažino.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Ugniaus Kiguolio teismas
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Ugniaus Kiguolio teismas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką