Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 25d. 15:07

Mirė „Redirected/Už Lietuvą!“ ir „Zero 2“ aktorius Bronius Kindurys

Bronius Kindurys (kairėje) ir Emilis Vėlyvis (dešinėje)
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Bronius Kindurys (kairėje) ir Emilis Vėlyvis (dešinėje)

Sulaukęs 70 metų, mirė „Redirected / Už Lietuvą!“ ir „Zero 2“ aktorius Bronius Kindurys, kuris buvo ir marga Vilniaus asmenybė, vilniečiams pažįstama „Čigono“ pravarde.

„Net nepasakytum, kad Bronius buvo aktorius, bent jau nesimokęs aktorystės, tačiau savo vaidmenis puikiai kūrė – matyt, to išmokė jo spalvingas gyvenimas. Jis buvo išskirtinio tipažo asmuo, turėjo talentą, todėl lengvai pritapo mano filmuose“, – teigia režisierius Emilis Vėlyvis.

„Apie jį galima labai daug kalbėti. Jis pats iš savęs buvo personažas, jam nereikėjo kurti vaidmenų, tiesiog pritaikyti prie jo. Ne visada gerai išmokdavo tekstus, kartais prireikdavo daug dublių, tačiau gerai improvizuodavo ir savo natūralumu, entuziazmu viską atpirkdavo. Ir dar kitus užkrėsdavo teigiama energija. Visada stilingai apsirengęs, linksmas, pokštaujantis, specifinis, bet labai mielas žmogus, su juo buvo gera dirbti. Labai liūdna ir netikėta man ši žinia“, – sako „Redirected / Už Lietuvą!“ režisierius.

Pauliaus Makausko nuotr./Bronius Kindurys
Pauliaus Makausko nuotr./Bronius Kindurys

Dar tarybiniais laikais Bronius Kindurys dirbo vairuotoju Lietuvos kino studijoje, vėliau filmavosi keliose masinėse scenose, kur jį ir pastebėjo filmo „Zero II“ kūrybinė komanda, pasiūliusi ginklų pardavėjo vaidmenį. Tokį pat vaidmenį B. Kindurys kūrė ir „Redirected / Už Lietuvą!“ filme – E. Vėlyvis specialiai jam sukūrė šią rolę.

B. Kindurys netrukus turėjo filmuotis epizodiniame vaidmenyje viename suomių filme.

„Zero 2“ ir „Redirected / Už Lietuvą!“ reiškia užuojautą B. Kindurio artimiesiems ir visiems jį pažinojusiems.

Norintys atsisveikinti su Broniumi Kinduriu tai gali padaryti šiandien nuo 15 val. laidojimo rūmuose Olandų g., Vilniuje. Į paskutinę kelionę aktorius bus išlydimas rytoj, sekmadienį, nuo 13 val.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Bronius Kindurys
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Bronius Kindurys

Epizodas su B. Kinduriu iš filmo „Zero 2“:

VIDEO: Bronius Kindurys ZERO 2.mpg

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką